Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pompa ciepła i podłogówka wycena


arturo13

Recommended Posts

Witam. Dostałem wstępną wycenę na wykonanie podłogówki, kotłowni i montaż pompy ciepła. Chcę poznać wasze zdanie na temat ceny zaproponowanej.

 

Instalacja podłogowa oparta na systemie wielowarstwowym firmy uponor. rozdzielaczach ze stali nierdzewnej i niezbędnym osprzęcie: folia, klipsy, szafki rozdzielaczowe, taśma brzegowa, zawory. - 4450 zł

 

Pompa ciepła powietrze/woda Panasonic typu split moc 7 kw (nie przedstawiono jaki konkretnie model) - 15600zł

 

Instalacja kotłowni rury miedziane w izolacji, pompy obiegowe Jonos, Pico, grupy bezpieczeństwa, naczynia przeponowe, zawory mieszające, kształtki mosiężne, izolacje termiczne, zawory przelotowe i zwrotne, filtry siatkowe, uchwyty, przewody elektryczne - 3900 zł

 

Zasobnik ciepłej wody użytkowej z wężownicą do pomp ciepła 250l - 2450 zł

 

Zbiornik buforowy 120l - 960zł

 

Roboizna

 

Szafka rozdzielaczowa z zasileniami - 240 zł

 

Montaż ogrzewania podłogowego, rozstaw rurek co 10 cm (wiem nie ma projektu) z uwzględnieniem stref brzegowych z ułożeniem dylatacji, bez układania styropianu, 85m2 * 30 zł - 2550 zł

 

Montaż pompy ciepła, bufora, zasobnika cwu, odpowietrzenie i uruchomienie instalaji podłogówki i cwu. - 2800 zł

 

Uruchomienie serwisowe pompy ciepła wraz z podłączeniem rur chłodniczych - 700 zł

 

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

85m2 i buforek? A skoro już bufor, to po co dodatkowo zasobnik? Brak projektu... Jaka cena, taka jakość (albo jeszcze gorzej).

Podłogę spokojnie obsłuży wbudowana pompa obiegowa, bezpośrednio będzie wyższy COP i wszystko ogarnie automatyka kotła.

 

Ale 85m2 i 7kW? I opłaca Ci się PC? Jakie wyniki OZC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy myje się w misce a energia na cwu niewiele będzie niższa jeśli chodzi o zużycie niż na c. o

 

Przy tak małym domu nawet większa. Ze 2000kWh na CO i 2500kWh na CWU.... niech nawet 3MWh (jakieś 5m3 wody o temperaturze 55* miesięcznie). Mamy 5MWh x 0,21zł/kWh w g12as=1050zł, x0,35zł/kwh w g12=1750zł przy grzaniu z COP=1.

Przy COP=3 350zł/583zł. Do tego co roku serwis 350zł i mamy oszczędności raptem 350zł/817zł. O ile nic się nie zepsuje.

Ilości kWh i m3 do zweryfikowania - ale raczej mniej, niż przyjąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja, 25kWh/m2/rok... Jak będzie 50 to będzie dobrze.

Jeszcze te swoje kabelki będziesz rwal :)

 

33650 wycena dla arturo13 i to jest jak piszecie tanio na 85m2.

Ja mam najdroższą wycenę na kabelki, regulatory, zbiornik cwu, montaż - 14000 na 108m2 i gdybym się na to zdecydował to 20k zł zostaje na PV z 5kWp

 

Będę "rwał"? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 85m2 i 7kW? I opłaca Ci się PC? Jakie wyniki OZC?

 

OZC mam, Asolt mi liczył także o wiarygodność wyników raczej się nie boje. Ogólnie rzecz biorąc mam sporo energii w budynku i wyniki są jakie są.

Obciążenie cieplne wyszło 5225W, zapotrzebowanie na ciepło roczne 11621kWh/rok. Tak to wygląda.

 

Mówcie Panowie na co zwrócić uwagę, Pompa obiegowa nie potrzebna. Coś jeszcze można się przyczepić? ( oprócz braku projektu podłogówki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponują Ci bufor 120l. Mnie mówiono, że max 90l (wspomagający defrosty) na 108m2 wystarczy a i nie mam w planie tak gęsto rurek w podłogówce.

Czy potrzebny opinie różne a na pewno są tacy, co ich nie mają.

Mógłbyś coś o budynku napisać (izolacje itp) ? Przy niedużej pow. masz dosyć duże zapotrzebowanie na ciepło i jestem ciekaw z czego wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponują Ci bufor 120l. Mnie mówiono, że max 90l (wspomagający defrosty) na 108m2 wystarczy a i nie mam w planie tak gęsto rurek w podłogówce.

Czy potrzebny opinie różne a na pewno są tacy, co ich nie mają.

Mógłbyś coś o budynku napisać (izolacje itp) ? Przy niedużej pow. masz dosyć duże zapotrzebowanie na ciepło i jestem ciekaw z czego wynika.

 

Ale faktycznie potrzebny bufor?

 

Wiem, zapotrzebowanie na ciepło duże. Ocieplenie ściana 15 cm grafit 0,031, Strop wełny 30 cm. Powody dużego zapotrzebowania to pewnie wentylacja grawitacyjna i tylko 10 cm styropianu (0,031) na podłodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, zapotrzebowanie na ciepło duże.

Ocieplenie ściana 15 cm grafit 0,031,

Strop wełny 30 cm.

Powody dużego zapotrzebowania to pewnie wentylacja grawitacyjna i tylko 10 cm styropianu (0,031) na podłodze

Obciążenie cieplne wyszło 5225 W,

Zapotrzebowanie na ciepło roczne 11621 kWh/rok.

Warto dla twojego dobra , te dane zamieścić w stopce,

Na strop - można dołożyć wełny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

 

Jeżeli jest Pan zainteresowany wyceną zakupu oraz montażu sprawdzonej pompy ciepła zachęcam także do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów marki Junkers-Bosch. Wyszukiwarkę naszych instalatorów można znaleźć na stronie http://www.junkers.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem pod numerem infolinii: 801 900 810. Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie pomp ciepła z rodziny Bosch Compress http://www.junkers.pl/produkty/.

Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant Junkers-Bosch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...