Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

instalacja alarmowa (+monitoring) - wybór sprzętu


Recommended Posts

Chciałbym założyć instalację alarmową w domu, a w przyszłości mieć możliwość podpięcia 2 - 4 kamer.

 

Kable mam już położone, teraz czas na wybór sprzętu. Instalator zaproponował mi taki zestaw na dom z poddaszem o powierzchni użytkowej 135m2.

 

AWO401 - Obudowa do akumulatorów 17Ah/12V 1 szt

SP-4003 R - Sygnalizator optyczno-akustyczny 1 szt

GP 12170 - Akumulator 17Ah / 12V CSB 1 szt

BPR2-W12 - Czujka ruchu PIR 12 szt

DG-1 ME - Czujka gazu ziemnego 1 szt

TSD-1 - Czujka dymu i ciepła 3 szt

TR-60VA - Transformator sieciowy 60VA/18V/20V 1 szt

INT-E - Ekspander wejść 2 szt

PERFECTA 32-WRL SET-A - Centrala alarmowa z 1 szt

anteną i obudową

PRF-LCD - Manipulator LCD 3 szt

 

Przejrzałem forum i parę osób narzekało na osprzęt /' czujki SATEL'a, proszę o opinię czy taki zestaw (cena ok 4 000 + montaż) jest w porządku, czy lepiej wybrać coś innego, ewentualnie np. wymienić czujki na inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tyle manipulatorów? Perfecta ma apkę na telefon - manipulator jeden w zupełności wystarczy.

Czujka dymu i ciepła - Czemu aż trzy? CO nie?

 

IMO czujki ruchu są niefajne, bo nie uzbroisz alarmu jak jesteś w domu (albo trzeba będzie bardzo uważać i kombinować). Lepiej czujki wstrząsowe i kontaktrony. Te pierwsze zaalarmują zanim złoczyńca dostanie się do domu a do tego nie ma problemu uzbrojeniem alarmu, jak idziecie spać. Czujki ruchu tylko tam, gdzie nikt nie powinien się pojawiać jak śpicie.

 

Ceny na sprzęt sprawdź w sklepach internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tyle manipulatorów? Perfecta ma apkę na telefon - manipulator jeden w zupełności wystarczy.

Czujka dymu i ciepła - Czemu aż trzy? CO nie?

 

IMO czujki ruchu są niefajne, bo nie uzbroisz alarmu jak jesteś w domu (albo trzeba będzie bardzo uważać i kombinować). Lepiej czujki wstrząsowe i kontaktrony. Te pierwsze zaalarmują zanim złoczyńca dostanie się do domu a do tego nie ma problemu uzbrojeniem alarmu, jak idziecie spać. Czujki ruchu tylko tam, gdzie nikt nie powinien się pojawiać jak śpicie.

 

Ceny na sprzęt sprawdź w sklepach internetowych.

 

Dzięki za odpowiedź!

 

Jeden manipulator na parterze, drugi w garażu - tutaj częściej będziemy wchodzić niż przez główne wejście, a ostatni na poddaszu - uzbrojenie alarmu na dole na noc. Co do aplikacji na telefon, to zastanawiam się, jak długo takie aplikacje będą wspierane, obawiam się, że za 5-10 lat aplikacje nie będą rozwijane lub przestaną działać na nowych telefonach, a alarm dalej będzie ok i będę miał problem z włączaniem i wyłączaniem alarmu.

 

Czujki dymu i ciepła z tego co pamiętam miały być w kuchni, kotłowni i garażu - też miałem wątpliwości, czy nie za dużo, ale to było na etapie, gdzie jeszcze nie wiadomo było źródło ogrzewania. Teraz jest pompa ciepła, więc zastanawiam się, czy czujki dymu nie zostawić tylko w kuchni, a w garażu czujkę czadu / tlenku węgla - ma to sens?

 

Co do czujek ruchu i ewentualnie czujek wstrząsowych i kontaktronów, to chyba już za późno, mam już ściany pomalowane, a do kontaktronów to chyba musiałbym podprowadzić je do okien (wiem, że są też bezprzewodowe), W przypadku, gdy idziemy spać, to chciałbym uzbroić tylko dół i w tym przypadku chyba będzie ok?

 

Na koniec chciałbym zapytać o sam sprzęt SATEL'a i model Perfecta 32 - dobry wybór, czy w tej cenie można kupić coś znacznie lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...