Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Montaż klimatyzatora w domu


Recommended Posts

Witam

Bardzo mało na forum informacji o klimatyzatorach, o pompach ciepła kilkadziesiąt stron, o WM sporo a jakoś o klimie mało informacji.

Mieszkam w domu od marca, grzeje pompą ciepła z której jestem bardzo zadowolony, wentyluje przepraszam miałem wentylować dom rekuperatorem niestety w domu zaduch, ręczniki kisną, a zapachy mimo otwartych okien długo się utrzymywały, ogromną zasługa była wysoka wilgotność domu z rekuperatorem. Dziś miałem montaż klimatyzacji, dobry, wysoki model Samsunga i po 6 godzinach użytkowania zastanawiam się jak mogłem 40 lat żyć bez tego urządzenia.

Temperatura w salonie 24 stopnie(u góry jest 26 stopni ale powietrze gęste że można nożem ciąć) czuć świeżość i lekkość powietrza, w dodatku piekłem w piekarniku pizze i po 15 minutowym podlewaniu ogrodu wchodzę do domu a tam nic nie czuć, żadnego zapachu z piekarnika, w klimie działa jonizator oraz VirusDoctor czyszczący powietrze, temperatura spadła z 26 stopni na 23,9 wilgotność 39 %.

A to dopiero kilka godzin, jeszcze sporo funkcji nie odkryłem.

Dodatkowo mamy grzanie w okresach przejściowych ale na to jeszcze jest czas.

Więc jeśli ktoś się zastanawia to brać nie marudzić :-)

Oczywiście firma dowolna jest tego sporo mi akurat trafiła się oferta na Samsunga z Neoklimy bo montowali mi pompę więc policzyli mnie ulgowo. Za to 2 agragaty jeden nad drugim jak już muszą być to przynajmniej są bardzo podobne i wyglądają bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marcu nie mogłem spać bo było 28 % i strasznie miałem wysuszony nos, ciężko było oddychać, niestety nikt na głos nie mówi że rekuperacja w zimie wysusza dom a w lecie wilgotność jest ogromna....

Oczywiście dom ma w sobie wilgotność jeszcze po budowie ale jeśli w zimie było 28% to znaczy że nie było źle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mało na forum informacji o klimatyzatorach, o pompach ciepła kilkadziesiąt stron, o WM sporo a jakoś o klimie mało informacji.

 

IMO całe tabuny. Masz też megawątek na 133 strony.

 

ogromną zasługa była wysoka wilgotność domu z rekuperatorem.

 

A konkretnie to jaką miałeś wilgotność?

 

U mnie klima wczoraj i dzisiaj nie odpalana, a tak wygląda wilgotność - czyli za sucho albo w normie - na pewno nie za wilgotno (wywiew - czyli po przejściu powietrza przez pomieszczenia wilgotne - w tych z nawiewem jest wilgotność niższa).

 

 

attachment.php?attachmentid=432142

Wilgotność20190704.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marcu nie mogłem spać bo było 28 % i strasznie miałem wysuszony nos, ciężko było oddychać, niestety nikt na głos nie mówi że rekuperacja w zimie wysusza dom a w lecie wilgotność jest ogromna....

 

Wielokrotnie było o tym na FM. Jest nawet spory wątek Suche powietrze w domu z rekuperacją

 

I nie tyle rekuperacja wysusza, co ogrzewanie powietrza. Niezależnie jakim systemem wentylacji dostarczone to powietrze. Przy sprawnej grawitacyjnej jest tak samo. Za to rekuperator można wybrać z odzyskiem wilgoci - tego przy grawitacyjnej nie da się uzyskać. A nawet jak wybierzesz bez odzysku - to łatwo sterować wydajnością wentylacji mechanicznej. A przy grawitacyjnej jesteś skazany na prawa fizyki - i zazwyczaj zimą działa aż za dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czy to zasługa jonizatora ale ostatnio w domu powietrze było wyjątkowo ciężkie, teraz jest świeże orzeźwiające ale tylko w salonie. Wczoraj żona pasowała to klima chodziła non stop a wieczór wyłączył bo jej zimno było, klima ustawiona na minimum, funkcja komfort z jonizacją, wentylator chodzi na 1 biegu, klimy nie słychać wcale.

Jeszcze muszę opanować wszystkie funkcje, ale już wiem że licznik zużycia energi to bezużyteczny bajer, wskazuje ile prądu zuzyla klima od włączenia z dokładnością do 0,1 kWh.

Może okazuje się że chodząc temperaturę spada wilgotność i dla tego powietrze jest orzeźwiające, w pracy mam przemysłową klime i tam tylko temperatura idzie w dół ale powierzchnia to kilkaset metrów.

Nie wiem ale na razie jestem zadowolony, wczoraj pochwaliłem się w pracy nabytkiem klientowi, zadzwonił do gościa i uprosił na 14 lipca montaż Gree 3,5 kW za 2900 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może okazuje się że chodząc temperaturę spada wilgotność i dla tego powietrze jest orzeźwiające,.

 

Ja u siebie ustawiłem na 25 stopni i podczas upałów dało się normalnie spać.Jak na razie mam jedną jednostkę zamontowaną na korytarzu poddasza.

Na parterze kusi mnie ta jednostka z jonizatorem więc pewnie będzie Gree.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo mało na forum informacji o klimatyzatorach, o pompach ciepła kilkadziesiąt stron, o WM sporo a jakoś o klimie mało informacji.

Mieszkam w domu od marca, grzeje pompą ciepła z której jestem bardzo zadowolony, wentyluje przepraszam miałem wentylować dom rekuperatorem niestety w domu zaduch, ręczniki kisną, a zapachy mimo otwartych okien długo się utrzymywały, ogromną zasługa była wysoka wilgotność domu z rekuperatorem. Dziś miałem montaż klimatyzacji, dobry, wysoki model Samsunga i po 6 godzinach użytkowania zastanawiam się jak mogłem 40 lat żyć bez tego urządzenia.

Jakiej mocy masz tą klimatyzację i jaką powierzchnie nią chłodzisz ? Też się zastanawiam właśnie nad montażem, ale zastanawiam się jakiej mocy powinienem zamontować, mam salon z kuchnią prawie 50 m2 i zastanawiam się czy 3,2kw ogarnie czy lepiej 5 kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej mocy masz tą klimatyzację i jaką powierzchnie nią chłodzisz ? Też się zastanawiam właśnie nad montażem, ale zastanawiam się jakiej mocy powinienem zamontować, mam salon z kuchnią prawie 50 m2 i zastanawiam się czy 3,2kw ogarnie czy lepiej 5 kw.

 

Mam salon 46 m2 i bez problemu ogarnia to LG 2,5 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale na razie jestem zadowolony, wczoraj pochwaliłem się w pracy nabytkiem klientowi, zadzwonił do gościa i uprosił na 14 lipca montaż Gree 3,5 kW za 2900 zł.

Cena 2.900 PLN nic nie mówi jeżeli nie wskażesz konkretnego modelu.

Gree 3,5kW to i 2.800 PLN i 4.800 PLN brutto z 23% VAT bez montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...