Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Program "Mój prąd"


grv

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To nie ja tylko forumowicze policzyli TU, W TYM WĄTKU, dokładnie każdą złotówkę tej "dotacji".

Przekręt jest oczywisty!

"DAJĄ" 5000 z których MUSISZ oddać daniną tyle, ze bierzesz 3200 do łapy, ale MUSISZ spełnić kilka warunków.

A jak do łapy wpadnie cokolwiek (dają - to brać a jak biją - uciekać!) to reszta nikogo już nie obchodzi!

A ta reszta to 1800zł a jednej instalacji.

.

 

Podaj te wyliczenia lub link do nich z chęcią poczytam. Skąd macie te 3200 ?

 

Biedna sierotka umysłowa...

JESZCZE nie wie...

- TO NIECH PŁACI... aż się dowie.

 

Adam M.

 

Próbujesz mnie obrazić?

Zadam po raz kolejny to samo pytanie, o inwestycji w panele zdecydowałem zanim pojawiły się info o Moim Prądzie, uzgodniłem cenę wpłaciłem zaliczkę, w czasie jak "czekałem" na moja instalację pojawił się Mój prąd............ ponieważ finisz instalacji był zgodny z programem próbuje skorzystać. Uda się OK, nie nie będę się ciął.

 

Ale jesteś 2 osoba która mi wypisuje jak to mnie na tym programie "rżną" proszę o szczegóły konkrety a nie pisanie "wszyscy wiedzą". Kawa na ławę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://globenergia.pl/moj-prad-jaka-bedzie-faktyczna-wysokosc-dotacji/

 

Takie coś było dyskutowane dość długo.

Także tutaj.

Piszecie - zwolnili z podatku...

No to tylko się cieszyć i głosować na jedynie słuszną partię!

Dają, zwalniają, uszczęśliwiają...

Jednak...

"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy."

Alexis de Tocqueville

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://swiatoze.pl/dotacje-moj-prad-zwolnione-z-podatku/

 

O tym czy ktoś dostanie dotację ma decydować kolejność składania wniosków.

Wniosek jest taki, że budżet przedsięwzięca z gumy nie jest i jest ściśle określony.

Odpadną te podatki = mniejsza ilość instalacji.

Ale o tym, przed wyborami, nikt głośno nie mówi.

Są nawet tacy co już DOSTALI te 5000 zł.

No i oni chwalą.

Sam bym cwali, jakbym dostał.

Ale podobać mi się takie rozdawnictwo nie musi.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://swiatoze.pl/dotacje-moj-prad-zwolnione-z-podatku/

 

O tym czy ktoś dostanie dotację ma decydować kolejność składania wniosków.

Wniosek jest taki, że budżet przedsięwzięca z gumy nie jest i jest ściśle określony.

 

No przecieź na początku, jak tylko program wystartował, podany był jego budżet...

Może zacznij od początku wątku i później tu wróć...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie głosujesz na SLD lub PO? Adamie? :)

 

No, chyba żartujesz...

Całe forum i okolice wiedzą, ze jestem KORWINISTĄ.

Tak jak Korwin uważam, że Hitler był dobrym wodzem dla swijego narodu.

Wprawdzie grabił go na 36% podatku ale za to wojnę zrobił - i to jaką!

Tu i teraz grabią nas na ponad 80% wliczjąc podatki VATy ZUSy srusy i inne daniny a nawet dróg wyremontować nie umieją.

To gdzie idzie ta kasa?

Miłościwie nas opodatkowujący nawet na socjal obiecany długi u naszych dzieci i wnuków robią...

Szkoły niczego sensownego nie uczą.

Państwa własnego nie mamy tylko region Brukselski... (w związku z tym i prawa nie mamy swojego)

Ślimak jest rybą a marchewka - owocem...

W słusznie minionym systemie, gdzie pobierałem nauki, inaczej mi to przedstawiano.

Tu nawet murzynów już nie ma...

Jacyś Afroamerykanie sa... (z Marsa?)

II wojnę podobno NAZIŚCI zrobili. Do spółki z Polakami.

Tak nam się tłumaczy...

DLATEGO mamy płacić każdemu kto zarząda.

Amerykanie, nasz sojusznik i opiekun już tego dopilnuje!

 

Zauważ, że we wszystkim co napisałem (a nie o wszystkim napisałem, co mi się nie podoba) nie ma ani kropli agitacji!

 

Jutro wybory.

Każdy powinien pójść i zagłosować jak mu sumienie każe. Albo rozum... (jak coś takiego ma).

Jak będzie?

No, będzie tak jak wybierzemy., chyba ze ktoś "cud nad urną" odprawi.

Oby - nie!

Ja na głosowanie idę!

 

Adam M.

Edytowane przez adam_mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adam_mk Jezu, chłopie, wyluzuj. To tylko program "Mój prąd". Najważniejsze, żebyś zapamiętał, że 5000 zł w ramach tego programu dostajesz w całości. I nie wprowadzał innych w błąd. Masz doświadczenie w różnych sprawach, tego Ci nie ujmuję. Ale w tym wątku masz mało do powiedzenia na temat i - niczego Ci nie ujmując - jesteś marnym autorytetem w tej akurat materii. Fakt, masz rację, ze budżet z gumy nie jest, a dokładna kwota to 1 mld zł i zostało jeszcze 991 milionów. Te 8 mln, ktore już wypłacono oznacza, że ponad 1700 osób już dostało kasę i liczba ta rośnie z każdym dniem (roboczym). Moim zdaniem dyskusje na temat czy komuś podoba się polityka fiskalna państwa oraz sposób redystrybucji dochodów państwa ma się naprawdę nijak do tytułu wątku. Takie gadanie starych pierników przy ognisku, z którego zupełnie nic nie wynika. Niby nieszkodliwe, ale dlaczego akurat w tym wątku? Po co mieszać w to politykę? Tak jak pisałem wcześniej, pisanie na forum nie zmieni polityki państwa.

 

@marcinbbb Do Ciebie mam prośbę - nie rozpowszechniaj nieprawdziwych informacji. Pieniądze otrzymane w ramach programu Mój prąd nie są opodatkowane. A to, czy instalator sobie "weźmie" do kieszeni tę dopłatę, zależy od inwestora. Hint: jak ktoś kupuje samochód czy materiały budowlane po cenach katalogowych, to jest wina sprzedawcy, czy inwestora? Znam uczciwych instalatorów, których ceny nie zmieniły się z powodu tego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję - myliłem się!

Wydawało mi się , że i tu ukrecą swoje lody, ale wybory wazniejsze...

Nadal nie podoba mi się, ze mam ten 1 miliard zł w jakiejś części sfinansować.

Cieszę się radością tych 1700 osób co tę kasę, co ze mnie ( i z Was) zedrą - juz dostali.

Ale patrzę jakby się tu wymigać ze sfinansowania tego...

To zle?

Piszesz "Po co mieszać w to politykę?"

A po co polityka miesza w to MOJĄ KASĘ?!!!

Wydaje Ci się, że rząd (taki dobry bo daje) MA jakąś swoją kasę?

Ma tylko to co z nas wydoi!!!!

Usiądz i zastanów się kto znas ma rację.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję - myliłem się!

Wydawało mi się , że i tu ukrecą swoje lody, ale wybory wazniejsze...

Nadal nie podoba mi się, ze mam ten 1 miliard zł w jakiejś części sfinansować.

Cieszę się radością tych 1700 osób co tę kasę, co ze mnie ( i z Was) zedrą - juz dostali.

Ale patrzę jakby się tu wymigać ze sfinansowania tego...

To zle?

Piszesz "Po co mieszać w to politykę?"

A po co polityka miesza w to MOJĄ KASĘ?!!!

Wydaje Ci się, że rząd (taki dobry bo daje) MA jakąś swoją kasę?

Ma tylko to co z nas wydoi!!!!

Usiądz i zastanów się kto znas ma rację.

 

Adam M.

 

Możesz skorzystać. Nikt Ci nie broni. Też dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze że te 5000 dają i nie będą w żaden sposób opodatkowane -kraj mlekiem i miodem płynący. A w PIT to nie trzeba wpisać co państwo dało że 5k się dostało? Cuda Panie cuda ogłaszają!!! Nic tylko brać jak kredyty we frankach - wzięli kazali im, pistolet do głowy przykładali i mówili bierz jak nie kula w łeb!

A dziś ile to oni by chcieli, jakie oni mają problemy... psychiczne od dawien dawna mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze że te 5000 dają i nie będą w żaden sposób opodatkowane -kraj mlekiem i miodem płynący. A w PIT to nie trzeba wpisać co państwo dało że 5k się dostało?

 

Nie trzeba. W PIT wpisujesz wydaną na PV kwotę (pomniejszona o 5 tys dotacji), zeby dostać zwrot wg swojej stawki podatkowej.

 

Pozwala to obnizyc koszt instalacji z 4550zł/kWp do 2730zł/kWp (to akurat mój przypadek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze że te 5000 dają i nie będą w żaden sposób opodatkowane -kraj mlekiem i miodem płynący. A w PIT to nie trzeba wpisać co państwo dało że 5k się dostało? Cuda Panie cuda ogłaszają!!!

Tak jak już wcześniej ja Ci pisałem i tak jak @fotohobby napisał - NIE! Nikt nic potrącać z tych 5 kpln nie będzie. Jeśli jest inaczej, podaj proszę źródło, na którym opierasz swoje rewelacje, bo w tej chwili dalej tylko brniesz i wprowadzasz w błąd. W ten sposób tworzysz miejskie legendy, zastanawiam się po co?

 

@adam_mk Akurat mnie nie musisz uczyć, skąd państwa (wszystkie, nie tylko Polska) mają pieniądze. Ale... to nie jest miejsce ani czas po temu, żeby wchodzić w bezsensowne dyskusje o polityce. Chcesz coś zmienić? Idź na Wiejską, obojętnie czy w charakterze posła czy obywatela, spotkaj się z posłem czy senatorem, załóż własną partię, stań się medialny - wszystko to będzie miało większy wpływ niż gadanie o tym tutaj.

 

Zawiązałeś umowę społeczną, to masz obowiązki, czy się to Ci podoba, czy nie. Jeśli się wypisujesz z tej umowy, to nie ma problemu, możesz nawet zniknąć z systemu. Nikt Ci tego (jeszcze :) ) nie zabrania. Ale to też nie jest miejsce na ten temat. Odpuścmy temat polityki w tym wątku i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze że te 5000 dają i nie będą w żaden sposób opodatkowane -kraj mlekiem i miodem płynący. A w PIT to nie trzeba wpisać co państwo dało że 5k się dostało? Cuda Panie cuda ogłaszają!!! Nic tylko brać jak kredyty we frankach - wzięli kazali im, pistolet do głowy przykładali i mówili bierz jak nie kula w łeb!

A dziś ile to oni by chcieli, jakie oni mają problemy... psychiczne od dawien dawna mają.

 

Zdaje mi się że nie masz zielonego pojęcia ani o obecnych przepisach ani o historycznych już w tej chwili kredytach frankowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...