Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Program "Mój prąd"


grv

Recommended Posts

Pisałem o mailach jakie dostawali moi klienci z prośbą o dodatkowe oświadczenie że zapłacona faktura gotówkowa za sprzęt faktycznie była zapłacona.

Wszyscy moi klienci mieli takie same faktury gotówkowe, ale kilku z nich musiało pisać oświadczenie że zapłacili kwotę jaka jest na faktorze dnia który był zapisany na fakturze i że była to zapłata za sprzęt który jest na fakturze. W skrócie musieli oświadczyć że faktura nie jest sfałszowana i wszystkie dane na niej zawarte są prawdą. Lub był to tylko wybieg aby opóźnić procesowanie wniosku o kolejne 3 miesiące. W mailach tych było mowa o konieczności przesłania oświadczenia w ciągu 14 dni. Natomiast na maile typu "Zawiadomienie o przyznaniu dotacji w programie "Mój Prąd" ........" faktycznie nie powinno się odpisywać.

Co ciekawe moi klienci z 2 naboru nie dostali takiego maila a kasę dostali. Ja (I nabór) dostałem takiego maila 3 miesiące temu a kasy nadal nie mam.

Ale tak jak pisałem wcześniej szukanie w tym logiki prowadzi tylko do frustracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wniosek 124xx/2020 złożony 18 marca, ale zarejestrowany z tym numerem 4 kwietnia.

Po problemach z niemożnością otworzenia załączników zip (wyjaśnione wysyłając korespondencję na mail [email protected]), znalazłem się na liście 55/MP2 (która pojawiła się gdzieś 15 lipca).

 

Nie otrzymałem żadnego maila.

Na tą chwilę nie otrzymałem też przelewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam złożyłem wniosek 28 czerwca 2020r. i się zastanawiam ile to potrwa. Na razie nie drgnęło z miejsca. PV 26-04-2020r.; licznik 25-05-2020r.; dokumenty z Tauronu ok. 17-06-2020r.; kolejne 2 tyg. walka z profilem zaufanym. Straciłem czas na aplikację mObywatel - tu się nie przydaje, trzeba profil założyć przez komputer na gov.pl, również ten z potwierdzeniem przez konto bankowe. Edytowane przez Marco36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestoje widać nawet w danych NFOSiU o wpłaconych dotacjach. Celem programu było 200 tysięcy domów. 14 lipca NFOŚiGW informował, że złożono 100 tysięcy wniosków, przy czym wypłacono około połowę z tego bo 53 tysiące. Dla porównania, do wniosków z pierwszego naboru wypłacono 30 000 dotacji, więc raptem 23 tysiące wniosków z II naboru zostało wypłacone od 13 stycznia. To zwiastuje spore opóźnienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 kwietnia elektronicznie złożyłem wniosek. Po paru mailach 2 tygodnie temu wniosek w końcu zmienił status na w weryfikacji z przydzielonym numerem wniosku.

Wczoraj wreszcie moje nazwisko pojawiło się na liście. Jakieś światełko się pojawiło, że przed końcem wakacji dotacja wpłynie na konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 kwietnia elektronicznie złożyłem wniosek. Po paru mailach 2 tygodnie temu wniosek w końcu zmienił status na w weryfikacji z przydzielonym numerem wniosku.

Wczoraj wreszcie moje nazwisko pojawiło się na liście. Jakieś światełko się pojawiło, że przed końcem wakacji dotacja wpłynie na konto.

 

Waldek uważaj bo światełko w tunelu to może być metro :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek złożony 29 maja

Zarejestrowany z numerem *****/2020 2 lipca

Dzisiaj tj. 28 lipca moje nazwisko pojawiło się na liście 60

Teraz tylko czekać na przelew :)

 

Jakie jest początek Twojego numeru, ja składałem ponad miesiąc wcześniej i cisza- brak na liście, mój numer 20***/2020 W PROCESIE WERYFIKACJI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyglądało to tak, że dzień po informacji o umieszczeniu na liście dostałem przelew na konto.

Jak widać nie ma reguły.

 

Ja znalazłem się na liście a żadnego maila nie dostałem.

 

Jakie jest początek Twojego numeru, ja składałem ponad miesiąc wcześniej i cisza- brak na liście, mój numer 20***/2020 W PROCESIE WERYFIKACJI

 

43***/2020 też w procesie weryfikacji chociaż jestem już na liście.

Edytowane przez Mati072000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem się na liście a żadnego maila nie dostałem.

 

05.03.2020 wniosek złożony przez portal GOV.PL

02.04.2020 dostałem e-mail, że mój wniosek został zarejestrowany i przekazany do weryfikacji.

17.05.2020 dostałem e-mail jak poniżej, następnego dnia kasa była na koncie (byłem na liście 22/MP2)

 

e12776923555.jpg

Edytowane przez _Grisza_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...