Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Program "Mój prąd"


grv

Recommended Posts

Widziałem, że wymagają potwierdzenia płatności, ale bądźmy logiczni: zapłacone gotówką czy nie jest równoznaczne z wpłatą w dniu wystawienia dokumentu?

W teorii wydawałoby się, że tak. Praktyka jednak jak zwykle ma odmienne zdanie. Odpowiedź na tak zadane pytanie brzmi: nie, nie jest.

Wiadomo ile jeszcze kasy zostało na dotacje ?

Jeśli szukasz konkretnej odpowiedzi, a nie circa about, to nie. Jeszcze jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wiadomo ile jeszcze kasy zostało na dotacje ?

 

Jakoś miesiąc temu stuknęła połowa - 100 tys. złożonych wniosków, więc budżetu pewnie już zostało mniej niż 0,5 mld. Jest jeszcze szansa, że program zostanie rozszerzony, bo takie zapowiedzi ze strony ministerstwa rozwoju już się pojawiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapowiedzi ze strony ministerstwa rozwoju już się pojawiły:bash:

 

A to nieprawda? Zachęcam do poczytania portali branżowych :D Nie napisałem: "program zostanie rozszerzony". Jedynie, że są takie zapowiedzi.

Dotyczą one też pomp ciepła, bo po wycofaniu nowych budynków z czystego powietrza, dla pomp ciepła w nowych budynkach nie ma w tym momencie żadnego wsparcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
24 sierpnia przelew z listy 69 (wniosek złożony 12 czerwca)

A pod którym numerem miałeś zarejestrowny wniosek? Kolega miał numer 41 tysięcy z małym groszem i został opublikowany na liście 75, oraz dostał mailem informację, że będzie miał wypłacone. Wniosek złożył pod koniec kwietnia.

Ja złożyłem 2 lipca i mam numer wniosku 63700,, Na numer czekałem dwa miesiące, wygląda, że coraz bardziej wydłuża się kolejka. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy była już tutaj ta informacja , że dotacja Mój prąd dotyczy tylko nowych instalacji... Nie obejmuje on rozbudowy już istniejących . W takim przypadku zostaje tylko dotacja do fotowoltaiki z Urzędu miasta , mających program dofinansowania..30% faktury max 5000 zł.

 

A czy koszty rozbudowy nie można odliczyć sobie od dochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy koszty rozbudowy nie można odliczyć sobie od dochodu?

Na tą chwilę można. Nawet jeśli ktoś już w 2019 skorzystał z ulgi, ponieważ wtedy w razie pytań ze strony US traktujemy to jako kontynuację przedsięwzięcia (bo mamy na to 3 lata) - problemy w takich przypadkach zaczną się w 2023.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

"Sam złożyłem wniosek 28 czerwca 2020r. i się zastanawiam ile to potrwa. Na razie nie drgnęło z miejsca. PV 26-04-2020r.; licznik 25-05-2020r.; dokumenty z Tauronu ok. 17-06-2020r.; kolejne 2 tyg. walka z profilem zaufanym. Straciłem czas na aplikację mObywatel - tu się nie przydaje, trzeba profil założyć przez komputer na gov.pl, również ten z potwierdzeniem przez konto bankowe."

 

Po dwóch miesiącach 23 sierpnia otrzymałem maila z informacją, że wniosek został zarejestrowany z nr 60***/2020.

i znowu cisza, dzisiaj przejrzałem listy: https://www.gov.pl/web/klimat/lista-zaakceptowanych-projektow-w-ramach-programu-moj-prad-w-ramach-ii-naboru

od 20 sierpnia i nic, na razie.

Ciekawe ile potrwa weryfikacja (czy kolejny miesiąc?). Maili nie pisałem, ponaglanie nie pomoże, a zabiera dodatkowy czas na czytanie maili. Czas - który mógłby być spożytkowany na weryfikację wniosków.

 

W ubiegłym tygodniu czytałem gdzieś, że zatwierdzonych wniosków (od początku) jest na powyżej 600'000 zł, z tego chyba ok. 360'000 zł zostało wypłacone. Gdyby przyjąć, że kolejne 100'000 czeka na wpisanie wniosku na listę - to zostałoby jeszcze ok. 300'000 zł na nowe instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...