Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Program "Mój prąd"


grv

Recommended Posts

Jeżeli poprawnie złożony wniosek to ok 3 miesiące i kasa jest, jeżeli ma błędy/ niezgodność to nawet 6 miesięcy.

Po 3 miesiącach jeżeli nie ma odpowiedzi należy napisać maila, w przeciwnym razie będziecie czekać na zbawienie...

Pozdrawiam

No nie wiem jak to jest. Ja złożyłem 19 maja, zarejestrowali 20 czerwca i do dzisiaj czekam. Status w procesie weryfikacji. Na mejle nie odpowiadają.

Zadzwonić nie ma gdzie. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zeby złożyć wniosek trzeba mieć umowę kompleksowa.

 

Zagadka, ile czeka się teraz po zmianie licznika na umowę kompleksową?

 

MIESIĄC!!!

 

W PGE licznik założyli mi prawie po dwóch miesiącach a umową kompleksową dostałem do miesiąca czasu od założenia licznika. Papier z PGE dystrybucja zgodny ze wzorem z programu mój prąd o wymianie licznika, otrzymałem już po otrzymaniu umowy kompleksowej. Pośpieszyłem się i wniosek wysłałem zaraz po otrzymaniu umowy kompleksowej, dołączając skan protokołu wymiany licznika. Zobaczymy co z tego będzie. Czekam już 2 miesiąc na odzew z programu Mój Prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PGE licznik założyli mi prawie po dwóch miesiącach a umową kompleksową dostałem do miesiąca czasu od założenia licznika. Papier z PGE dystrybucja zgodny ze wzorem z programu mój prąd o wymianie licznika, otrzymałem już po otrzymaniu umowy kompleksowej. Pośpieszyłem się i wniosek wysłałem zaraz po otrzymaniu umowy kompleksowej, dołączając skan protokołu wymiany licznika. Zobaczymy co z tego będzie. Czekam już 2 miesiąc na odzew z programu Mój Prąd.

 

Ty masz szansę, ja to ruletka. Ot i państwo z kartonu i i sznurka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz szansę, ja to ruletka. Ot i państwo z kartonu i i sznurka.

 

He he ja to mam takie szczęście. Jak zrobiłem sobie kolektory to za chwilę była dotacja z gminy no ale ja już miałem kolektory więc w plecy. Jak wymieniłem sobie kocioł na kondensujący to powstał program czyste powietrze, no ale ja już się nie łapałem, więc w plecy. Teraz panele zamontowałem. Może do trzech razy sztuka i od razu dodam anegdotę. Kolega z pracy tak zmienił to przysłowie : do trzech razy sztuka a za czwartym bliźniaki no i ma piątkę dzieci.

 

Teraz zapytam, gdzie zamontowałeś panele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj było kolejne potwierdzenie kontynuacji programu Mój Prąd. Na III Trendach Energetycznych, w których jako Viessmann braliśmy udział, Ireneusz Zyska - pełnomocnik do spraw OZE zapowiedział przedłużenie programu. Jeszcze nie do końca wiadomo na jakich zasadach, ale prawdopodobnie zostaną włączone do programu ładowarki do samochodów elektrycznych i pompy ciepła.

 

Na ten moment zostało złożonych około 173 tys. wniosków. Do końca naboru do 18 grudnia cel jakim było 200 tys. wniosków prawdopodobnie zostanie zrealizowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj było kolejne potwierdzenie kontynuacji programu Mój Prąd. Na III Trendach Energetycznych, w których jako Viessmann braliśmy udział, Ireneusz Zyska - pełnomocnik do spraw OZE zapowiedział przedłużenie programu. Jeszcze nie do końca wiadomo na jakich zasadach, ale prawdopodobnie zostaną włączone do programu ładowarki do samochodów elektrycznych i pompy ciepła.

 

Na ten moment zostało złożonych około 173 tys. wniosków. Do końca naboru do 18 grudnia cel jakim było 200 tys. wniosków prawdopodobnie zostanie zrealizowany.

 

Witam, no ta sa jakieś rozbieżności w podawaniu ile wniosków już zostało złożonych, cytuje wypowiedź sprzed ok. tygodnia na gramwzielone

"

Z informacji uzyskanych przez portal Gramwzielone.pl od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wynika, że na dzień 21 października w Moim Prądzie wpłynęło już w sumie ponad 178,48 tys. wniosków o dotacje na łączną kwotę 892,41 mln zł, a obecnie liczba składanych codziennie wniosków przekracza 1000.

"

Sam czekam na licznik 2 kierunkowy i zastanawiam sie nad:

1. Czy składając wniosek do 18.12.2020 w razie wyczerpania dotacji - takowy wniosek z datą przed 18.12.2020 byłby brany pod uwagę przy powiedzmy nastepnej edycji Mój prąd.

2. czy Zaświadczenie Operatora Sieci Dystrybucyjnej potwierdzające datę przyłączenia instalacji PV do sieci wraz z numerem Punktu Poboru Mocy, w którym go zainstalowano , Tauron konkretnie - po założeniu licznika 2 kierunkowego trzeba znowu czekać na wydanie takiego zaswiadczenia , czy trzeba składać kolejny wniosek o wydanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sam złożyłem wniosek 28 czerwca 2020r. i się zastanawiam ile to potrwa. Na razie nie drgnęło z miejsca. PV 26-04-2020r.; licznik 25-05-2020r.; dokumenty z Tauronu ok. 17-06-2020r.; kolejne 2 tyg. walka z profilem zaufanym. Straciłem czas na aplikację mObywatel - tu się nie przydaje, trzeba profil założyć przez komputer na gov.pl, również ten z potwierdzeniem przez konto bankowe."

 

Po dwóch miesiącach 23 sierpnia otrzymałem maila z informacją, że wniosek został zarejestrowany z nr 60***/2020.

i znowu cisza, ...

Ciekawe ile potrwa weryfikacja (czy kolejny miesiąc?). Maili nie pisałem, ponaglanie nie pomoże, a zabiera dodatkowy czas na czytanie maili. Czas - który mógłby być spożytkowany na weryfikację wniosków.

....

 

 

Przez dobry tydzień, może dwa. Nie sprawdzałem wyniku na https://mojprad.gov.pl/

A dziś patrzę "...sprawdzono merytorycznie - wymaga dodatkowych ustaleń ...", że cooo :bash:

 

mojprad_gov.jpg

 

Nie wiem od kiedy to jest zmienione, ale pracownik się ze mną nie kontaktował. Wniosek składałem On-Line i wszystko co w nim było wymagane podałem w formie załączników. Jedyne nad czym się wtedy zastanawiałem, to czy podać tylko zaświadczenie z firmy o opłaceniu Faktury w całości, czy dodać potwierdzenia przelewów.

W formularzu pisało to lub to - to podałem tylko zaświadczenie opłacenia całości.

 

Zastanawiam się czy celowo mieszają by opóźnić wypłaty świadczeń :stirthepot:

Dziś 29-10-2020 naskrobałem maila i dodałem potwierdzenia przelewów - ciekawe czy to starczy :mad:

 

skystar - u Taurona to długo trwa - ogólnie biurokracja pracuje opieszale. Trzy tygodnie czekałem na montaż licznika, wcześniej dzwoniłem na infolinię by potwierdzić i upewnić się co do skutecznego złożenia wniosku (składała go firma od PV). Samą zmianę w umowie kopleksowej otrzymałem wcześniej, ale do wniosku potrzebujesz dokument potwierdzający instalację licznika - i na ten dokument czekałem kolejne 3 tygodnie po montażu licznika.

 

Taka ciekawostka od szefa firmy PV dowiedziałem się, że dom po mnie na którym montowali PV w sąsiedniej miejscowości, montowali PV 2 dni po mnie, a tydzień wcześniej - przede mną otrzymał nowy licznik - więc nie tylko od Tauronu ale i od podwykonawcy obsługującego dany rewir by to zależało.

 

Mój montaż PV przypadł na pierwszą falę pandemii, teraz mamy drugą falę - to też miesza w dostępie do firm.

Edytowane przez Marco36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, no ta sa jakieś rozbieżności w podawaniu ile wniosków już zostało złożonych, cytuje wypowiedź sprzed ok. tygodnia na gramwzielone

"

Z informacji uzyskanych przez portal Gramwzielone.pl od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wynika, że na dzień 21 października w Moim Prądzie wpłynęło już w sumie ponad 178,48 tys. wniosków o dotacje na łączną kwotę 892,41 mln zł, a obecnie liczba składanych codziennie wniosków przekracza 1000.

"

Sam czekam na licznik 2 kierunkowy i zastanawiam sie nad:

1. Czy składając wniosek do 18.12.2020 w razie wyczerpania dotacji - takowy wniosek z datą przed 18.12.2020 byłby brany pod uwagę przy powiedzmy nastepnej edycji Mój prąd.

2. czy Zaświadczenie Operatora Sieci Dystrybucyjnej potwierdzające datę przyłączenia instalacji PV do sieci wraz z numerem Punktu Poboru Mocy, w którym go zainstalowano , Tauron konkretnie - po założeniu licznika 2 kierunkowego trzeba znowu czekać na wydanie takiego zaswiadczenia , czy trzeba składać kolejny wniosek o wydanie?

 

 

Nie chce cie wkurzać ale jak się nie zmieni to nie masz szans na dotacje.

 

1) składając wniosek jeżeli Ci się w ogóle uda skompletować dokumenty zabraknąć kasy. bo zgodnie z tym co napisałeś kasy w tym tempie starczy na 20 dni!!!

2) W PGE dostaje się takie zaświadczenie podczas montowania licznika. Od razu. Od montera.

3) ale nadal musisz mieć umowę kompleksową na którą może czekać jak pisałem i miesiąc. Wiadomość z BOK PGE w Pruszkowie.

 

Ogólnie jak patrze na ten cały bałagan to myślę sobie ***** ***

Edytowane przez autorus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za słowa otuchy. :).

Jak nie wyjdzie, trudno jakoś to przełknę, sam robiłem 5,1kW i wyszło mnie wszystko, w tym wykonanie uziomu i podłączenie przez elektryka z uprawnieniami 11.100 PLN brutto, panele 340 9BB, falownik na 10 letniej gwarancji 5kW) (Umowę kompleksowa mam już od sierpnia z Tauronem - przejście z Orange trwało ok. 2 miesiące.

Teraz kwestia na ile obowiązuje 30 dni wymiana licznika od momentu poprawnie złożonego wniosku.

I czy jak kasy zabraknie a wniosek o dotację zostanie złożony przed 18-tym grudnia. Z tym zaświadczeniem to mnie pocieszyłeś, może Tauron też ma taka politykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, no ta sa jakieś rozbieżności w podawaniu ile wniosków już zostało złożonych, cytuje wypowiedź sprzed ok. tygodnia na gramwzielone

"

Z informacji uzyskanych przez portal Gramwzielone.pl od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wynika, że na dzień 21 października w Moim Prądzie wpłynęło już w sumie ponad 178,48 tys. wniosków o dotacje na łączną kwotę 892,41 mln zł, a obecnie liczba składanych codziennie wniosków przekracza 1000.

 

Tego niestety nie jestem w stanie zweryfikować, niemniej jednak pewnie do końca tego roku nabór się wyczerpie albo prawie całkowicie wyczerpie.

 

Witam wszystkich . Na jaki adres e-mail wysyłacie zapytania w sprawie programu mój prąd, (dotacja 5000tyś ).

 

Jeśli chcesz sprawdzić status to możesz to zrobić na oficjalnej stronie programu mój prąd. W stopce na stronie są też podane maila na jakie należy pisać jak się chce uzyskać informacje o programie albo o wnioskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie umowy kompleksowej. Czy przy wymianie licznika na dwukierunkowy w PGE jest tez zmieniany numer całej umowy czy tylko dostajemy aneks do tej umowy?

 

We wniosku nie ma czegoś takiego jak numer aneksu za to jest numer umowy kompleksowej.

 

Chodzi o to czy czekać na PGE żeby się dowiedzieć za miesiąc, że nic nie zmienili?

 

Jak to było u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...