Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Filtry do rekuperatora - oryginał a zamiennik


Recommended Posts

Drodzy,

 

Czy macie doświadczenie ze stosowaniem zamienników filtrów do rekuperacji?

Ja mam centralę Brink Renovent Excellent 400 i nowe filtry to koszt około 250zł, natomiast zamiennik kosztuje około 40zł.

Nie jestem typem człowieka, który lubi wyrzucac pieniądze w błoto jeśli nie ma takiej potrzeby.

Czy jakość filtrów zamiennych odbiega od oryginałów i wpłynie na działanie systemu?

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpływa na jakość działania jak również na samą filtrację. Samo osobiście do swojego(inny typ rekuperatora) wykonałem kasetę i wymieniam tylko wkład kupując go na m2. Ważny jest tylko dobór i sposób filtracji jaki chcemy osiągnąć przez dany materiał.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak popatrzyłem na te zamienniki, to te fajniejsze kosztują grubo ponad 100zł za F7 + G3 (czyli ze 250 za komplet). Te za 40zł to słabizna.

Więc jak masz oryginał za 250 i dobry zamiennik za 250 zl to brałbym oryginał. Chyba, że podałeś cenę za komplet na jedną stronę - wtedy brałbym te przyzwoite zamienniki za pół ceny.

 

A optymalizując, to częściej wymieniałbym wstępny na tani zamiennik.

 

Przedpiścy chyba nie wiedzą, że filtry w reku mogą być lepsze, niż G4 i piszą o obszywaniu ;)

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to, że chce oszczędzać za wszelką cenę tylko jak można taniej a dobrze to wiadomo - czemu nie.

https://allegro.pl/oferta/filtr-brink-renovent-excellent-g4-g4-komplet-8033482681?utm_source=notification&utm_medium=buyerCart&utm_campaign=transaction-notifications:buyerCart&snapshot=MjAxOS0wNy0zMVQwODo1NjoyOC42ODRaO2J1eWVyOzJlZmJjNGE1NjRlMTIxNzZmMGE0NjU5MGNmNDI2N2M3NmU0YThjNTRmOTgwMGMzMTcxNzU5ZDc4MDkwMDFhYjc%3D

Ja zakupiłem takie filtry - większość na allegro jest w tym przedziale cenowym. Wybór świadomy to filtry G4.

Tylko właśnie nie wiedziałem czy jakość takiego filtra odbiega od oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście - że jeśli ktoś chce to może, napisałem co zrobiłem bo w dobie spawarek i zgrzewarek do tworzyw sztucznych czy metalu nie trudno jest sobie zrobić ramkę wielokrotnego użytku, a wkłady tylko docinać i wymieniać.

Tym bardziej , że oryginalny Brink Excellent 400 ma ramkę i kwestia jej przerobienia sprawia, że można sobie włożyć wkład o różnej filtracji nie koniecznie G4 - to tylko link do aukcji osoby która takowe sprzedaje.

 

U mnie gdy kwitnie na polach rzepak, filtry wymieniam co 3 tygodnie, nie wyobrażam sobie jakbym miał kupować coś innego. Zresztą jak kogoś stać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem takie filtry - większość na allegro jest w tym przedziale cenowym. Wybór świadomy to filtry G4.

Tylko właśnie nie wiedziałem czy jakość takiego filtra odbiega od oryginału.

 

To nie porównuj ceny filtra wstępnego z zestawem z F7 czy F5. Jak na G4 to i tak przepłacileś i tu można jak najbardziej obszywać i mieć prawie za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...