Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budowa komina dla okapu


Recommended Posts

Pojęcia nie mam co można zepsuć (fakt 1).

 

To nie jest powszechne zjawisko, są dziesiątki (bez kozery powiem tysiące) okapów w funkcji wyciągów bez takiego efektu (fakt 2).

 

Na początek przydałyby się osobne kanały do WG i do okapu.

Te 6 szparek udających WG to nieporozumienie i być może jedna z przyczyn problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 6 szparek udających WG to nieporozumienie i być może jedna z przyczyn problemu.

 

Te szparki są celowo zasłonięte Tylko taka kratkę znalazłem pasującą do rury i otworu (właśnie miała robić za dwa w jednym dla obejścia przepisów). Do wentylacji jest obok osobny kanał. I nawiewni okienny też jest.

 

Problemem tutaj jest fizyka - to mieszkanie na ostatnim piętrze w bloku. I krótkie kanały nie generują wystarczającego cugu, żeby w każdych warunkach pogodowych zapewniać brak "cofki". Ten sam problem dotyczył wszystkich kratek w wielu (jak nie wszystkich - wszyscy sąsiedzi z którymi rozmawiałem mieli ten problem, ale nie rozmawiałem ze wszystkimi) mieszkaniach na ostatnim piętrze. Praw fizyki nie oszukasz.

Przy rurze przez ścianę będzie jeszcze gorzej.

Przy długim kominie nie będzie tego problemu - ale będzie ten (który przy WG nie jest problemem - wręcz przeciwnie), że powietrze będzie wysysane (prawie) cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praw fizyki nie planuje oszukiwać, ale kilka lat w mieszkaniu na ostatnim piętrze bez takich efektów to mam za sobą.

 

Przy długim kominie nie będzie tego problemu - ale będzie ten (który przy WG nie jest problemem - wręcz przeciwnie), że powietrze będzie wysysane (prawie) cały czas.

Czyli rozwiązanie jest dość proste, sam je podałeś, długi komin plus blokada przepływu powietrza gdy okap wyłączony (klapki, przepustnice, i takie tam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...