Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Opłacalność palenia w kominku a gazem.


kulunkele

Recommended Posts

Bo lokalnie spalacze drewna mogą dać w kość, niestety. Zresztą kwestia zanieczyszczenia powietrza w miastach to tylko jeden z powodow...

 

A PV, jeśli pokryją mi 100% zapotrzebowania energii elektrycznej + CWU latem, to w moim przypadku BARDZO istotne źródło energii (ponad 50% wydatków na energię dla mojego domu)

 

 

Od kiedy masz PV ? Co masz takiego w domu ,że PV oszczędzają 50 % twojego całkowitego zużycia. Ktoś ci to napisał bo nie chce mi się wierzyć ,że ty sam to wyliczyłeś a jeśli już to z jakiego rachunku poddałeś to pod zrozumienie dla ogółu? Może to na wyrost?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Od kiedy masz PV ? Co masz takiego w domu ,że PV oszczędzają 50 % twojego całkowitego zużycia.

 

Nie zużycia, a wartości. Zważywszy, że PV produkuje prąd głównie w drogiej strefie, to wystarczy, że pokryje 1/3-1/4 zapotrzebowania żeby obniżyć wydatki o 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Napiszę tak średnio w zimie dziennie około 3,5m3 gazu mi zjada piec tj ok 9zl, dom 105m2 po podłogach. Rekreacyjnie można przy sobocie zapalić dla nastroju ale temperatura na zewnątrz musi być poniżej -5 bo w salonie saunę można zrobić. W tym roku kupiłem drewno jesion i zobaczymy jak będzie bo wcześniej utylizowalem ścinki drewna pozostałe po budowie. Zapłaciłem po 180 zł za mp. Nie przeliczalem czy mi się teraz opłaca czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...