Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Deskowanie pokryte papą - czeka na pieniądze na dachówkę :-)


DarekRz

Recommended Posts

Dopiero ostatnie pieniądze mam zamiar przeznaczyć na dachówkę i dlatego wykonałem pełne deskowanie pokryte papą. Po roku papa w wielu miejscach popękała, po oględzinach okazało się, że głównie w miejscu wbicia gwoździa (papiak z podkładką). Przyczyną prawdopodobnie jest wysychanie desek, między którymi powstały szczeliny do 2 cm! Ponieważ więźba ma już rok, a była zaimpregnowana zaraz po ścięciu, wymyśliłem, że zaimpregnuję ją natryskowo jeszcze raz, właśnie teraz. Wcześniej oczywiście muszę załatać dziury w papie. Nie bardzo ufam fachowcom i chciałbym to zrobić sam. I teraz właściwe pytanie, z prośbą o radę:

Jak załatać te dziury i czym to zrobić?

Wiem, czym zaimpregnować, bo wyczytałem w jednym z aktualnych wątków, ale o moim problemie nigdzie nic nie jest napisane :-(

Pozdrawiam

DarekRz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem też deskowany dach i pokryty papą, tyle że nie na podłożu papierowym a włókien szklanych. Dziur dużych nie miałem tylko takie małe dziurki po papiakach, które były wbite pomiędzy deski i te jak wyschły to zrobiły się szpary a one powypadały. Jeśli masz stan surowy i będziesz kończył w przyszłym roku to nie powino być dużo szkód, chyba, że zerwie ci większą część papy. Jak się boisz, że przez te dziurki będzie się sączyła woda, to kup lepik na zimno i je zasmaruj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarekRz

Napisz czy ta papa to odłazi tylko w kilku miejscach czy też na całym dachu sa pęknięcia ? Napisz jaki masz spadek dachu i jak była kładziona ta stara papa czy na same gwoździe czy gwoździe +lepik na zakładach czy pasy prostopadle czy równolegle do kalenicy i ile warstw. Papa była na welonie szklanym czy na tektórze. Jeśli stan nie jest zły i nie peka w koszach to najlepiej tam gdzie przecieka posmarować lepikiem (tylko takim do twojej papy- sa papy asfaltowe i smołowe) i na to dać łaty papowe . Jak w koszach popękało to dac jeszcze w koszach nowe paski i na krawędziech też mozna wzmocnić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile kosztuje taka przyjemnosc.tzn.deskowanie.Ja mam dach 245m2 kopertowy i moge sie znalezc w podobnej sytuacji.Wiecie jaka jest cena desek na deskowanie i jakie ewentualnie beda koszty robocizny.

Niestety samemu nie moge tego zrobic / sila wyzsza / :wink:

Pozdrawiam

 

Deski liczą mi teraz po 520/m3 - może da się taniej, ale mi zabrakło więc było pilnie

robocizna od. 10/m2 z tym że jako dodatek po robieniu więźby.

 

W sumie ok. 5000 jak na 245 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakiej dachówce piszesz ale na 245 m2 raczej za 10 tys. nie kupisz.

Robiąc deskowanie nie wydajesz kasy na:

- folię wysokoparoprzepuszczalną - u mnie to było ok 1500 zł

- założenie tej folii - 3 zł za m2 czyli dla 245 m2 735 zł

- nie musisz robić podbitki tylko możesz heblować i malować deski od spodu i mieć nadbitkę - oszczędzasz jakieś 3 tys zł.

 

Ja dałem folię wysokoparoprzepuszczalną i teraz wcale nie jestem pewien dczy to wyszło lepiej finansowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...