Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

HG04 energy + spod skrzydeł hexagreen - czyli stodoła jak się patrzy


Recommended Posts

Witam serdecznie,

mam pytanko odnośnie kolan i mufy przy rozdzielaczu. Czy mi się wydaje, czy one są ocynkowane? Czy czarne? Bo na zdjęciu wygląda mi to na ocynk.

Pozdrawiam :)

 

Wiesz że nie wiem. Nie składałem akurat rozdzielacza :)

 

IMG_20200425_184312271.jpg

 

Faktycznie może są ocynk, ale zapytam. To jakieś ważne?

Edytowane przez DITMAG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 265
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na tym zdjęciu lepiej widać. Faktycznie to ocynk.

To jakieś ważne?

Ja osobiście nie stosowałbym ocynku nawet jeśli jest to instalacja niskotemperaturowa, tylko stal czarna lub mosiądz. Dlaczego? Szczerze to nie mam jakiegoś logicznego wyjaśnienia, tylko uważam, że do łączenia składowych części instalacji CO powinno stosować miedź, mosiądz, lub stal czarną.

 

Jak będziesz miał chwilkę to zerknij sobie na posty na elektrodzie. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1449001.html

 

PS.

Bardzo fajny domek :) parterówka to moje marzenie na przyszłość:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu lepiej widać. Faktycznie to ocynk.

 

Ja osobiście nie stosowałbym ocynku nawet jeśli jest to instalacja niskotemperaturowa, tylko stal czarna lub mosiądz. Dlaczego? Szczerze to nie mam jakiegoś logicznego wyjaśnienia, tylko uważam, że do łączenia składowych części instalacji CO powinno stosować miedź, mosiądz, lub stal czarną.

 

Jak będziesz miał chwilkę to zerknij sobie na posty na elektrodzie. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1449001.html

 

PS.

Bardzo fajny domek :) parterówka to moje marzenie na przyszłość:cool:

 

oooo widzisz, całe życie się człowiek uczy :) jutro zapytam chłopaków co i jak, bo będą u mnie.

 

Od dwóch dni sprawdzamy płytki :p

 

IMG_20200508_211827572.jpg

 

IMG_20200508_211838361.jpg

 

IMG_20200508_211858592.jpg

 

Czy jaśniejsze, czy ciemniejsze :)

 

Wybór padł na płytki Cerrad Softcement :)

 

Posprzątane zostało także dookoła domu, wyrównana ziemia - itp.

 

Zamówione zostały haki do docelowego sufitu podwieszanego - w pokojach i salonie po 3m będzie, w wiatrołapie, łazience i toalecie - 2,75m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie na wsi ma jednak swoje minusy. Tak jak fajnie było widać bociana paradującego po posesji, tak radość ta opadła, gdy zauważyliśmy że ptaszor dziubie w styropian i co najgorsze w okna :/

 

Oto Pan jegomość:

 

IMG_20200510_115632351_HDR.jpg

 

Tutaj jego praca

 

IMG_20200510_161508803.jpg

 

IMG_20200510_161503112_HDR.jpg

 

Okna posiadają małe ryski :/ Atak na okna spowodowany jest pewnie faktem, że widzi w szybach swoje odbicie i rywala w pobliżu gniazda.

Pozakładaliśmy więc na próbę takie osłony

 

IMG_20200510_161449533_HDR.jpg

 

Czy się sprawdzą? Zobaczymy.

 

W weekend znów porządki dookoła domu. Dodatkowo pomalowałem pomieszczenie gospodarcze na biało. Wypróbowałem farbę Kabe Aquatex. Malując 2 razy przykryło ładnie wszystko :)

Edytowane przez DITMAG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielnica powieszona :D

 

IMG_20200512_201254043.jpg

 

IMG_20200512_201308959.jpg

 

Zawieszona na 6 kołkach 10/80.

 

Aż żal jej teraz nie składać ;)

 

Rekuperacja pracuje na 85% cały czas, aby wyciągnąć jak najwięcej wilgoci z domu. Szyby od wewnątrz suche, więc na tą chwilę spisuje się na medal

 

IMG_20200512_203706752.jpg

 

W czwartek mają przywieźć i montować drzwi zewnętrzne. więc znów dom zyska na wyglądzie :)

 

Żaluzje wybrane - wybór padł na firmę Krispol spod Wrześni :)

IMG_20200512_201254043.jpg

IMG_20200512_201308959.jpg

IMG_20200512_203706752.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca wre, cały czas na pełnych obrotach :)

 

Zamontowany sterownik Air++ pod centralą

 

IMG_20200516_115551987.jpg

 

Pierwsza kawa na prowizorycznym stoliku i prowizorycznych krzesełkach

 

IMG_20200516_142206948_HDR.jpg

 

Rozdzielnica w trakcie składania

 

IMG_20200516_142109863.jpg

 

Rozdzielnica z odpływami już ukończona :) Zostało jeszcze okablowanie listw zasilających oraz podpięcie WLZ. Zmieniam także rozłącznik bezpiecznikowy na rozłącznik izolacyjny (niestety brak jest możliwości pełnego otwarcia pokrywy bezpieczników). Zostaną do dołożenia 4 bezpieczniki 10A oraz 2 przełączniki modułowe 1-0-2 do przełączania elementów - agregat - sieć

 

IMG_20200516_190103252.jpg

 

Od poniedziałku zabieram się za zadaszenie wejścia oraz przepięcie erbetki na rozdzielnicę docelową :)

Edytowane przez DITMAG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bypass dla filtra wstępnego przyda się również podczas wymiany samego filtra - przy otwartym bypassie można normalnie korzystać z bieżącej wody i umyć obudowę filtra.

 

W domu rodziców jest taki filtr sznurkowy z jednym zaworem przed samym filtrem. Nienawidzę go wymieniać. Jako że filtr jest w piwnicy poniżej większej części instalacji, cała woda się cofa i trzeba mieć wiadro na wodę pod obudową. No i trzeba zawsze pamiętać o jeszcze jednym wiaderku/misce z czystą wodą do umycia obudowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu rodziców jest taki filtr sznurkowy z jednym zaworem przed samym filtrem. Nienawidzę go wymieniać. Jako że filtr jest w piwnicy poniżej większej części instalacji, cała woda się cofa i trzeba mieć wiadro na wodę pod obudową. No i trzeba zawsze pamiętać o jeszcze jednym wiaderku/misce z czystą wodą do umycia obudowy...

 

Od tego, żeby się nie lało to są zawory odcinające (tak, jak na schemacie Viessmanna). A do umycia obudowy wystarczy woda z naczynia przeponowego. Robienie bypasu do filtra wstępnego to przerost formy nad treścią i niepotrzebne rozbudowywanie plątaniny rur. W imię czego? Żeby dwa razy w roku po 5 minut można było wpuszczać w złoże wodę bez wstępnego przefiltrowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego, żeby się nie lało to są zawory odcinające (tak, jak na schemacie Viessmanna). A do umycia obudowy wystarczy woda z naczynia przeponowego. Robienie bypasu do filtra wstępnego to przerost formy nad treścią i niepotrzebne rozbudowywanie plątaniny rur. W imię czego? Żeby dwa razy w roku po 5 minut można było wpuszczać w złoże wodę bez wstępnego przefiltrowania?

 

Z jednej strony racja Kaizen, z drugiej oprócz faktu wymiany samego wkładu może też coś się stać czy to z samą obudową, czy też z podstawą. Wtedy taki bypass się przyda.

 

Z robót na budowie tylko wygrzewanie posadzek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...