Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nieszczelna instalacja CO?


dawidlawecki

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

mam problem z instalacją CO w nowym domu. Instalacja w układzie zamkniętym na chwile obecną jest tylko kominek i grzejniki.

Po napełnieniu instalacji do 1,5 bara ciśnienie utrzymuje się. W trakcie palenia wzrasta do 1,7 bara, a następnego dnia spada nawet o 0,5 bara do 1 bara?

Jest to naturalne zjawisko w wyniku palenia czy raczej nieszczelna instalacji? Jak to sprawdzić? Na chwile obecną nie widać wycieków.

 

Dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem zawór bezpieczeństwa przy kominku jest suchy. Naczynie przeponowe zamontowane jest w kotłowni o pojemności 18 litrów. Nie wiem czy trzeba i jak napełnić ten zbiornik powietrzem, czy fabrycznie jest już napełniony? Dodam że instalacja działa w układzie zamkniętym a w trakcie palenia w kominku wzrasta z 1,5 do 1,7 bara po wygaśnięciu w kominku spada do 1bara i trzeba uzupełnić wodę ponownie do 1.5 bara. Co jest nie tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przepona zamontowana jest w kotłowni dla centralnego ogrzewania. Nie mam przepony dla ciepłej wody użytkowej jest tylko zawór bezpieczeństwa dla bojlerów.. Dzisiaj przez około 8h włączyłem pompę bez palenia w kominku. Ciśnienie nie spadło przez ten czas.

Jutro zgodnie z wytycznymi pracownika od przepony FLEX sprawdzę ciśnienie w przeponie. Na pewno jest. Po naciśnięciu wentylka słychać powietrze.

Dziwna sprawa nikt nie zna przyczyny spadku ciśnienia.

Edytowane przez dawidlawecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem prawdopodobne, w moim starym kotle od dwóch sezonów musiałem dopuszczać 0,5 bara co tydzień. Co ciekawe, po odcięciu kotła - podczas przygotowywania do podłączenia PC - próba szczelności instalacji przez 3 tygodnie nie wykazała żadnego spadku ciśnienia. Obecnie na manometrze elektronicznym PC 1,4 bara mam od miesiąca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...