Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dolot "pośredni" w połączeniu z Romotop Evora 01


pacer

Recommended Posts

Witam,

 

w związku z małą przestrzenią to zagospodarowania jestem zmuszony to zainstalowania małej kozy zamiast wkładu kominkowego z zabudową. Na chwilę obecną skupiony jestem na Evora 01 Romotop ze względu na rozmiar, obudowę ceramiczna i cenę.

 

Mianowicie - chciałbym postawić kozę przy froncie komina, jakieś 30cm od wyczystki. Dom jest wyposażony w dolot od spodu, jednak jest zaślepiony. Czy to moze stanowić problem dla w/w modelu? Czy w przypadku zaciągania powietrza z pomieszczenia mogę napotkać problemy z regulacją płomienia, nadmiernym wysuszaniem pomieszczenia (salon + kuchnia, aneks ~45m2) czy też całościowym problemem z paleniem się drewna?

 

Czy rozwiązanie pośrednie widoczne na zdjęciu nr 3 - tj. mała dziurka w podłodze w pobliżu kozy może rozwiązać te problemy (o ile wystąpią)? Czy koza musi mieć dolot w postaci rurki podłączonej u dołu piecyka z bespośrednim cugiem z zewnątrz?

 

dziękuję za wszelkie wskazówki.

 

 

 

 

 

71108535_383853285625828_3257357356824002560_n.jpg70999575_752809641809997_4122374597850955776_n.jpg50717533_2431930863503433_1902052629542862848_n (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w związku z małą przestrzenią to zagospodarowania jestem zmuszony to zainstalowania małej kozy zamiast wkładu kominkowego z zabudową. Na chwilę obecną skupiony jestem na Evora 01 Romotop ze względu na rozmiar, obudowę ceramiczna i cenę.

 

Mianowicie - chciałbym postawić kozę przy froncie komina, jakieś 30cm od wyczystki. Dom jest wyposażony w dolot od spodu, jednak jest zaślepiony. Czy to moze stanowić problem dla w/w modelu? Czy w przypadku zaciągania powietrza z pomieszczenia mogę napotkać problemy z regulacją płomienia, nadmiernym wysuszaniem pomieszczenia (salon + kuchnia, aneks ~45m2) czy też całościowym problemem z paleniem się drewna?

 

Czy rozwiązanie pośrednie widoczne na zdjęciu nr 3 - tj. mała dziurka w podłodze w pobliżu kozy może rozwiązać te problemy (o ile wystąpią)? Czy koza musi mieć dolot w postaci rurki podłączonej u dołu piecyka z bespośrednim cugiem z zewnątrz?

 

dziękuję za wszelkie wskazówki.

 

 

 

 

 

[ATTACH=CONFIG]435151[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]435152[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]435153[/ATTACH]

Czerpanie powietrza do spalania z pomieszczenia nie jest wadą. Dziura w podłodze z pewnością.....Na moim blogu jest kilka wpisów na ten temat, poszukaj... Edytowane przez Kominki Piotr Batura
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dziękuję za odpowiedź.

 

Jedno co mnie nadal zastanawia - to w jaki sposob Evora bez dolotu powiedza z zewnątrz moze zaciągać powietrze z pomieszczenia mając wlot od dołu. Na zdjeciu widać otwór typowo w miejscu, w którym będzie dociśnięty do blachy lub szkła, na którym koza będzie stała.

 

DSCN0619.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dziękuję za odpowiedź.

 

Jedno co mnie nadal zastanawia - to w jaki sposob Evora bez dolotu powiedza z zewnątrz moze zaciągać powietrze z pomieszczenia mając wlot od dołu. Na zdjeciu widać otwór typowo w miejscu, w którym będzie dociśnięty do blachy lub szkła, na którym koza będzie stała.

 

[ATTACH=CONFIG]435393[/ATTACH]

Spójrz na sufit dna paleniska - tam dopiero jest króciec do podłączenia rury, wycięcie w dolnej podstawie umozliwia tylko przepust rury z posadzki do króćca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy perforacja ma powierzchnię równą powierzchni dolotu ? jeśli tak, to po temacie,a podczas użytkowania trzeba ją czyścić z kurzu
Może czas na udział w kilku porządnych szkoleniach branżowych? Albo zapisać się do cechu, w celu nauki zawodu? Jeśli nie to może czas na zmianę branży? Czytam Twoje "porady" tu i tam, i przyznam, że zaczynają mi się jeżyć resztki włosów na łysinie. Poza tym wprowadzasz straszny zamęt w kolejnych wątkach, które staja się niestrawne i mało czytelne. Zamiast rzeczowej odpowiedzi na pytanie, przekształcasz je w bezsensowna dyskusje na temat wyimaginowanych problemów, lub często dyskutujesz sam z sobą...;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czas na udział w kilku porządnych szkoleniach branżowych? Albo zapisać się do cechu, w celu nauki zawodu? Jeśli nie to może czas na zmianę branży? Czytam Twoje "porady" tu i tam, i przyznam, że zaczynają mi się jeżyć resztki włosów na łysinie. Poza tym wprowadzasz straszny zamęt w kolejnych wątkach, które staja się niestrawne i mało czytelne. Zamiast rzeczowej odpowiedzi na pytanie, przekształcasz je w bezsensowna dyskusje na temat wyimaginowanych problemów, lub często dyskutujesz sam z sobą...;)

 

Wszystko to tylko po to, byś się wreszcie zjawił, co już uczyniłeś, tematy naprostował i wyjaśnił jak żyć.

...Czy przypomniałeś sobie po co podłączyłeś 10 wkładów kominkowych do jednego komina ?

Może to być pouczające dla wielu ciekawych takiego zjawiska.

Teraz ty.

Choć, wieszczę, iż zagadnienie pominiesz a reszta ewentualnej "wymiany spostrzeżeń" będzie mało dialektyczna.

Edytowane przez dbx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był zainteresowany mam opinię bezpośrednio do przedstawiciela z Romotop:

 

"Dzien dobry.

 

Piec Evora można podłączyć jak do systemu Centralnego Doprowadzenia Powietrza, tak i bez niego. Po prostu bendzie odbierac powietre z pomieszcenia. Problem jest tylko w domach pasywnych zamkniętych z rekuperacjou ciepla. Tam musi być podłączony piec na centrálne doprowadzenie powietrza."

 

Ponadto po dzisiejszej wizycie kominiarza - opinia ta została podtrzymana, z uwagą, że z racji ze jest to aneks - salon+kuchnia - podczas palenia kozy mamy nie odpalać okapu nad indukcją. Warto również rozszczelnić okno w momencie, gdy nawiewniki nie będą dawały rady.

 

 

także myślę, ze to zamyka dyskusję, dziękuję za komentarze. Jak piecyk juz stanie dam znać jak działa.

 

thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...