Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Drzwi aluminiowe zewnętrzne od kogo?


Recommended Posts

Przepraszam że zakładam jeszcze jeden temat ale czas ucieka a ja mam mentlik w głowie. Na początku mialybyć drzwi aluhausa i nawet byliśmy na nie mocno zdecydowani ale żeby nie było za prosto poszliśmy jeszcze do jednego punktu. Dobry punkt sprzedaży w naszym małym mieście. I zaproponowali nam drzwi dako aluminiowe cena jednych i drugich bardzo podobna. Dako żadnych opinii na temat drzwi ale firma uważana na forum za średnia Klasę. Aluhausa jedna negatywna opinia i po zdjęciach które ktoś wrzucił to drzwi słabo wyglądały. Ból głowy się zrobił kwota za drzwi jest dość spora jak dla mnie i nie chce kupić jakiegos babola. Może ktoś zna pewna firmę drzwi aluminiowych która jest godna uwagi. Nie wymaga od was podjęcia decyzji za mnie, potrzebuje tylko pomocnych argumentów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na pojedyncze negatywne opinie, bo ja kupując np. kuchnię gazową Boscha wydałem sporo kasy. Jak spadł mi jeden ruszt i połamał się to w serwisie krzyknęli za kawałek żeliwa 500zł. Od razu negatywna opinia poleciała do sieci o mentalności Boscha. A ilu jest zadowolonych ludzi z tych kuchenek tego nie wiesz. Raczej mało kto wchodzi do neta i chwali się że kupił daną rzecz i jest z niej zadowolony - no chyba że ta firma mu za to płaci.

Co do aluhausa to ja w branży słyszę opinie pozytywne. Dako nie znam jak pisałem w innym wątku. Do tego zestawienia dołącz sobie jeszcze Hormanna ale w drzwiach aluminiowych spodziewaj się wyższej ceny. Jakość na kosmicznym poziomie ale cena dorównuje jakości. Z tańszych alternatyw masz Wikędy w serii Future Inox - tu patrzyłbym raczej w kierunku Termo Prestige Lux jeśli te drzwi miałby spełniać określone parametry. No i pytanie czy budujesz dom z dotacjami, czy ma to być dom energooszczędny czy pasywny?

Więcej o aluminiowych może wypowie się Finlandia, bo u mnie w biedniejszym regionie Polski to raczej rarytas do zamontowania niż moja codzienność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skupiamy się aby dom był jak najbardziej energooszczędny. A jeśli chodzi o drzwi chcemy aby były ciepłe i trwałe i żeby nie było problemów z nim przez cały okres użytkowania.

 

Mam podobne podejście, i do zakupu drzwi wejściowych również. Też szukam czegoś w aluminium z bocznym naświetlem, więc chętnie się przyłączę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukajcie uznanych marek: Aluhaus, Krispol. Atrakcyjnie cenowo powinien wyjść Wikęd w serii Future Inox. Mają wygląd i budowę klasycznych drzwi stalowych, ale są wykonane z aluminium (w sensie blacha).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pytasz o drzwi profilowe czy płaszczowe? Właśnie zamówiłem drzwi wejściowe profilowe z glinu z doświetlem bocznym. Są dwa etapy wyboru: najpierw wybór dostawcy profili, a potem wybór producenta drzwi i montażysty. Lista dostawców profili glinowych, którą udało mi się ustalić:

 

1. Aluprof https://aluprof.eu/pl

2. Aliplast http://www.aliplast.pl/

3. Alusystem https://www.alusystem.pl/

4. Ponzio https://www.ponzio.pl

5. Schüco https://www.schueco.com/web2/pl/architekci/produkty/fasady

6. Reynaers https://www.reynaers.pl/

 

Nie trafiłem na Aluhaus i nie wiem czy to jest producent profili, czy gotowych okien, czy oba w jednym?

Wybrałem Alusystem, bo osiągnęli najniższy współczynnik przenikania ciepła U - poniżej 0,9 W/(m²⸳K). Większość wykonawców w okolicy Krakowa pracuje na Aluprof.

Nie mam jeszcze opinii, bo właśnie czekam na realizację.

Edytowane przez Lew2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluhaus to marka firmy Oknoplast. To producent stolarki i moim zdaniem to bardziej od wykonawcy zależy ogólnie pojęta jakość drzwi niż marki i parametrów profili.

Przykład? Miałem okazję ostatnio "rozkręcać" ościeżnicę pewnej firmy. Próg do pionowego ramiaka ościeżnicy jest tylko przykręcony dwoma wkrętami (w tym jeden nie trzymał). I co z tego że całość ma niezłe parametry, jak na tym styku dwóch materiałów z czasem może pojawić się szczelinka i przewiew..

Może tak się wykonuje drzwi. A może są możliwe do zastosowania jakieś "uszczelki".

 

A to tylko drobiazg. Pomyśl, że producent jeśli będzie walczył o cenę to użyje słabych zamków, zaczepów z niedopasowaną regulacją, tanie zawiasy, które się rozkręcą po paru latach...

Dlatego mówimy na forum, że to producent jest ważniejszy...

No i oczywiście dobry montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rozumiem lepiej sobie odpuścić drzwi z firmy dako.

Tego nikt nie napisał. Jakby trafił się tu sprzedawca Dako, to pewnie piałby z zachwytu. Tak to już jest z handlowcami. Ja u siebie lata temu postawiłem na inną markę, i mimo iż od jakiegoś czasu robią drzwi to ich nie polecam. Bo po prostu nie znam tych drzwi (nie dane mi było widzieć) więc nie mogę polecić. Tym bardziej konkurencyjną markę. Chociaż z uznaniem patrzę na rozwój Dako w ostatnich latach kilku latach. Z rynkowego średniaka+ awansowali (przynajmniej markentingowo )

do segmentu premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygodę z Dako zakończyłem jakieś 3 lata temu. właśnie dlatego że ich drzwi mówiąc oględnie były średnie. W tej chwili pracuję z Ekooknami. i uważam że jakość jest sporo wyższa. A i ceny naprawdę normalne. Innych wymienionych marek nie montowałem więc nie mogę zająć stanowiska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnie to dobre słowo. Nie można się niby do niczego przyczepić ale nie zachwycały. W tym roku robiłem koledze przysługę i montowałem w Berlinie 2 szt jego dakowskich drzwi. Moi montażyści stwierdzili że "do naszych się nie umywają". mówię tu o drzwiach alu z obustronną nakładką - wiec zasadniczo produkt premium.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak merc

 

Ale twój merc ma koło 13 cali. :) wykończ próg. Wiśniak daje świetne profile podprogowe ze stropexu - i tu pełna profekska ale podparcie a przede wszystkim oszczenienie EPDM jest jeszcze do zrobienia.

 

A drzwi - faktycznie Wiśniak robi ładne i w dobrej jakości. Tylko z ceną trochę przesadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też posiadam okna Wisniowski i są ok.

 

Oooo, od dawna? jak wrażenia użytkowe? Bardzo mnie interesują i chętnie dowiem się czegoś więcej.

 

Ps. Spamować to trzeba umieć. Cały dorobek użytkownika Olek wyleciał wraz z paroma innymi jego kontami..

Edytowane przez finlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge polecic drzwi Wisniowski Creo przenikalność 0,8

W porównaniu z drzwiami stalowymi martom nordic które mam od kotlowni to jak merc do fiata[ATTACH=CONFIG]436194[/ATTACH]

Ceny w porównaniu pewnie podobne.

Ile kosztowały Creo? 10-12 tys. zł a Martom pewnie 3-4 tys. zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...