Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ciśnienie glikolu w dolnym źródle


lenar87

Recommended Posts

Prawidłowo łaczy się to mufami elektroporowymi. Sam tak robie i uważam, że to ostatnie miejsce w jakim będzie ciekło. Chyba, że ktoś odwalił fuszerkę.Ale nad tym będziemy się zastanawiać, po sprawdzeniu wszystkich zaworów i połączeń. W ostateczności można będzie spróbować uszczelnić to chemicznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Jako że nie chcę tworzyć nowego tematu a mój problem jest powiązany, chciałbym pociągnąć to w tym temacie.

 

Tak jak autor tematu mam problem ze spadkiem ciśnienia w DZ. Pompa założona rok temu, mam kolektor poziomy 3x200m + 1x150m.

Przy starcie ciśnienie DZ wynosiło około 2 bary. Od samego początku zauważyłem powolny spadek ciśnienia. Po sezonie zimowym w styczniu było to około 0.9 bara. Przez lato jakoś nie sprawdzałem ciśnienia i zauważyłem że teraz pod koniec września ciśnienie wynosi 0.2 bara!!! Pompa w lato chodzi raz dziennie aby zagrzać wodę więc myślałem że nie będzie to tak szybko spadać.

 

Napisałem do instalatora, który uspokoił i napisał że to normalna rzecz i że przez pierwsze 2 lata to normalne więc najlepiej uzupełnić samemu glikol z wodą bo napełnianie jest usługą płatną. Zrobiłem więc własną przeróbkę opryskiwacza i póki co dopompowałem około 4 litry glikolu wymieszaną z wodą w odpowiedniej proporcji i ciśnienie wzrosło do 0.6 bara, czyli około 0.2 bara na 2 litry glikolu wymieszanego z wodą.

 

Czy myślicie że to normalna rzecz, że tak ubywa ten glikol?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopompowałem do 1 bara. Wyszło ponad 20 litrów mieszanki glikolowej aby podbić z ~0.2 do ~1 bara. Ogólnie to nie zauważyłem jakiegoś przecieku w kotłowni, w sumie trochę wody kapało ale to chyba głównie przez pocenie się rur ze względu na różnicę temperatur i przez zawór odpowietrzający.

Na wszelki wypadek podłożyłem wszędzie małe zbiorniczki i będę obserwował czy nie zbiera się w nich glikol z DZ.

Nie kontrolowałem jeszcze rozdzielacza bo mam w studzience na zewnątrz i czasami jak są ulewy to studzienkę zalewa woda ale nie ma ona dna więc woda wsiąka. Teraz już powinien być do niego dostęp to też spróbuje coś podłożyć żeby sprawdzić czy nie ma tam nieszczelności.

Poza rozdzielaczem miałem w jednym miejscu łączenie dwóch rur, ale wiem mniej więcej gdzie to jest i weryfikowałem wtedy że to wyglądało na dobrze zgrzane.

 

Nie odkręcałem jeszcze filtra DZ bo nie mam klucza ale postaram się załatwić i zobaczę czy coś się tam nie zbiera.

Instalator oczywiście nie chce mieć problemów więc wszystko uważa za normalne, więc muszę coś wykryć na własną rękę bo tak to nie przyjadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...