Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szalone ceny budowy domu


Recommended Posts

No to niech każdy zostanie przy swoich danych.

Ale przepraszam - dla mnie jesteś chodzącą definicją resentymentu. Za Twojej młodości był tylko ocet na półkach więc czekasz na jakiś kryzys aby przypadkiem obecne pokolenie nie miało lepiej.

 

Jestem pewnie 2x młodszy jak ty więc wyluzuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja kiedy czytam, że każdy kto pracuje na etacie i wspomaga się kredytem ma mentalność niewolnika też się nie zgodzę.

Poopowiadaj o wolności życia lekarzom swoich dzieci, panu w zakładzie kanalizacji dostarczającemu Tobie wodę albo śmieciarzowi, dzięki któremu co miesiąc masz problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Obecnie coraz więcej stoi pustych mieszkań , bo większość woli aby stały puste niż były na wynajem , bo trafienie na "cwanego" najemce jest bardzo duże ...

 

Zależy gdzie. U mnie na osiedlu na mieszkania jest większy popyt niż podaż - nie ma tygodnia, żebym na altance śmieciowej nie widział nowego ogłoszenia w stylu "szukam mieszkania do wynajęcia na tym osiedlu".

Cwani najemcy są, to fakt, ale jest to raczej mały procent ogółu rynku. Każdy biznes (w tym wynajem) niesie ze sobą jakieś ryzyko - kwestia jaką masz tolerancję na jego przyjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kiedy czytam, że każdy kto pracuje na etacie i wspomaga się kredytem ma mentalność niewolnika też się nie zgodzę.

Poopowiadaj o wolności życia lekarzom swoich dzieci, panu w zakładzie kanalizacji dostarczającemu Tobie wodę albo śmieciarzowi, dzięki któremu co miesiąc masz problem z głowy.

 

Nie każdy. Kredyt ma wspomóc. A kredyt na 35 lat raczej nie pomaga a dobija. No chyba że żyjesz 170 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie nieduża kwota, jak jeszcze ekstra mu zostawało. Przyoszczędził na tanim prawniku. Po pierwsze - media należy opłacać samemu, chyba że najemca przepisze na siebie. A to dobre rozwiązanie, bo wynajmujący nie może odciąć, a ZE i gazownia owszem. A ponieważ wielu najemców ma DG, to i dla nich wygodne, bo przecież mają tam "biuro". A skoro najem pod biuro, to Ustawa o ochronie praw lokatorów nie ma zastosowania. I wszyscy szczęśliwi.

Od zniszczeń i szkód spowodowanych przez najemców (ale też niezawinionych) to jest ubezpieczenie, prawnicy i sądy.

 

Majątek ma zarabiać, a nie leżeć w skarpecie i tracić na wartości. Zdolność kredytowa to majątek i może przynosić pieniądze. Pewnie, że jak ktoś weźmie kredyt i kupi mieszkanie czy ziemię "żeby sobie leżało" to ma mały sens (chociaż też można na tym nieźle zarobić, jak ceny wzrosną). Ale jak się kredyt sam spłaca, to rozrzutnością jest nie wykorzystać zdolności kredytowej i nie mieć za 30 czy 35 lat mieszkania za darmo (nawet licząc koszty pracy przy nim, remontów i innych kosztów).

 

 

 

 

Ceny to nakręcają płace i podatki. Coraz mniej ludzi podejmuje się pracy na czarno za psie pieniądze. Przy legalnej ofercie za robociznę pracownik dostanie na rękę mniej, niż połowę tego, co inwestor płaci i to jak właściciel nic nie zarabia poza tym, co sam wypracuje.

 

 

.

 

Niech ci będzie , Wszyscy znajomi którzy "sparzyli" się na wynajmie mieli złych prawników i pecha. Ty jesteś szczęśliwcem i tylko uczciwi Ci się trafiają, Może czas grać w lotka jak takie masz szczęście ?

 

Jakoś na wielu osiedlach jest pełno wykupionych niezamieszkałych lokali. Sądzisz czemu ? Czemu właściciele nie zarabiają na nich ?

Z powodu przepisów . Cwaniacy którzy chcą mieszkać na koszt innych wiedzą jakie mają prawa i jak je wykorzystać,

Wielu "cwanych" się przejechało. Kumpel ma znajomą prawniczkę , ale nawet to mu nie pomogło ..

 

Kredyty nakręcają ceny , bo "łatwy" pieniądz powoduje że ludzie masowo się budują i gdyby nie kredyty to inwestor by wybierał wykonawców i dyktował warunki a nie tak jak obecnie.

 

Gdyby nie łatwe kredyty nie było by takiego "booomu" budowlanego i ceny mieszkań . domów i ceny robocizny były by zupełnie inne ...

 

Prawo popytu i podaży ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ci będzie , Wszyscy znajomi którzy "sparzyli" się na wynajmie mieli złych prawników i pecha. Ty jesteś szczęśliwcem i tylko uczciwi Ci się trafiają, Może czas grać w lotka jak takie masz szczęście ?

 

Jakoś na wielu osiedlach jest pełno wykupionych niezamieszkałych lokali. Sądzisz czemu ? Czemu właściciele nie zarabiają na nich ?

Z powodu przepisów . Cwaniacy którzy chcą mieszkać na koszt innych wiedzą jakie mają prawa i jak je wykorzystać,

Wielu "cwanych" się przejechało. Kumpel ma znajomą prawniczkę , ale nawet to mu nie pomogło ..

 

Kredyty nakręcają ceny , bo "łatwy" pieniądz powoduje że ludzie masowo się budują i gdyby nie kredyty to inwestor by wybierał wykonawców i dyktował warunki a nie tak jak obecnie.

 

Gdyby nie łatwe kredyty nie było by takiego "booomu" budowlanego i ceny mieszkań . domów i ceny robocizny były by zupełnie inne ...

 

Prawo popytu i podaży ...

 

Kolego nie ma co z nimi dyskutować bo nic im nie przetłumaczysz. To że wynajmowałem sprawiło że dziś mam za gotówkę.a le jestem głupcem bo straciłem 4 lata. Lubię być takim głupcem. Wolnym głupcem. nikt się tu też nie przyzna że coś zrobił źle bo to forum i każdy lubi się chwalić i usprawiedliwiać przed sobą. tu każdy zarabia miliony każdy na kredycie zarobił 3x a tak byłby biedakiem. Nawet sąsiad jak kupił auto trup bez kompresji - nie szkodzi. Dobrze kupił tanio kupił ma ful brykę. A to że kupił silnik trup dowiedziałem się przy flaszce

I po co kolorować ? Nie lepiej żyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ci będzie , Wszyscy znajomi którzy "sparzyli" się na wynajmie mieli złych prawników i pecha. Ty jesteś szczęśliwcem i tylko uczciwi Ci się trafiają, Może czas grać w lotka jak takie masz szczęście ?

 

Sparzyłem się. Sąd, pół roku, wyrok (najemca się nie odwołał), komornik i kasa z odsetkami i kosztami sądowymi na koncie.

 

 

Jakoś na wielu osiedlach jest pełno wykupionych niezamieszkałych lokali.

 

Nie widziałem.

Przy okazji - sąsiad wynajmuje krotkoterminowo. Twierdzi, że nawet wliczając przerwy i koszty sprzątaczki dużo lepszy interes.

 

 

Kredyty nakręcają ceny , bo "łatwy" pieniądz powoduje że ludzie masowo się budują i gdyby nie kredyty to inwestor by wybierał wykonawców i dyktował warunki a nie tak jak obecnie.

 

Jakby to był taki złoty interes, to by wyssało pracowników z ochrony, nauczycieli i innych słabo opłacanych zawodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu słabo tłumaczysz?

Napisz tutaj jak krowie na rowie jak przez 4 lata życia na wynajmie "zarobić" powiedzmy 250 tys to może ludzie przestaną tak wierzyć w kredyty.

 

Na studiach siedzisz u ammy i pracujesz pryszła żona robi to samo. Po studiach się żenicie razem powinniście miec 100-150k jeśli razem studiowaliście zaocznie. po slubie posiedzice chwile u mam/teściowych i przed 30 macie mieszkanie. Pojawia sie dziecko oszczedzacie i około 40 pojawia się dom z mieszkania i oszczędności. Na zadnm etapie życia nie jestś niewolnikiem.

 

Później dzieciakowi odłożysz na mieszkanie. Wkońcu pojawia się spadek po teściach i rodzicach wkońcu umierasz a dzieci o rozmnażają to dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym gdyby sąsiad do mnie przyszedł i powiedział słuchaj kupiłem trupa dałem się zrobić jak małe dziecko co tu robić. Ja bym powiedział ściągamy silnik wał do szlifu tłoki nadwymiar cylindry nowe głowica do regeneracji i masz sąsiad fabryke. Ale nie lubię kolorantow. Do dziś kupuje na allegro silniki i może się uda. nie lubię fałszu a dziś ludzie żyją falszem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zychu: Amen :) A potem się ludzie dziwią, że tylu ludzi w sektach albo AmberGold ma takie branie.

 

kulibob - 150 tys po studiach?? gdzie ty żyjesz?

Przez całe życie jesteś niewolnikiem swoich marzeń :)

 

koszt studiów 40000 zarobek najniższa krajowa ok 100000 przez 5 lat. masz odłożone 60000 zakładam że rodzice są normalni i weidzą że składasz na przyszłość a nie srajfona to pieniędzy od ciebie nie wezmą. Zresztą są też studia tańsze i raczej nikt za najniższa krajowa nie pracuje.

 

Nieweolnik marzeń:) Amyślisz że skąd pisze z pracy? :)

 

Cała robota na dzisaj wypuściłem kury, btłem wyprowadzić psa i spisałem z ciekawości licznik od prądu jak to wyglada przy grazaniu klimą.

Muszę tylko jeszcze dwie paczki do paczkomatu załdować ze starymi gratami.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...