Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szalone ceny budowy domu


Recommended Posts

wcześniej pisałeś, że mieszkając kilka lat z rodzicami odłożyłeś na pierwsze mieszkanie. Nie każdy ma tak dobrze.

Ogólnie wiecie, że Polacy nie spłacają kredytów 30-35 lat?

Średni okres spłaty to ok. 13.

https://forsal.pl/artykuly/1208841,polacy-splacaja-kredyty-mieszkaniowe-w-13-lat.html

 

Statystyki te bardzo zanizają osoby ktore biora kredyt "na chwile" sprzedają mieszkanie lub inną nieruchomość po zakonczeniu budowy i splacają cały kredyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

po sposobie pisania, albo troll albo debil :)

Ja być nad polski morze, to byc dalej niż honkong w moim kajen z poftier

 

Dla człowieka oszczednego dalej do sąsiedniego miasta niż dla rozrzutnego do honggkongu czy innego wypiździewa.

 

Czy li dla ciebie ja już byłem jednym zpierwszych kosmicznych turystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem ...

 

Jak tak cudowne są zarobki w PL , ludzie tak cudownie zarabiają , to przecież koszty budowy i koszty usług są mało istotne bo każdego na to stać ...

Normalnie kraina mlekiem i miodem płynąca ...

 

Jak tak jest cudownie to czemu jest tylko rozpoczętych budów które stoją latami i nic się nie dzieje , czemu jest kącik "samorobów" , czemu ludzie sami wiele rzeczy robią , po co kredyty jak tak cudownie zarabiają ? Czemu jeżdzą samochodami kilkunasto (kilkudziesieciuoletnimi) jak nowe piękne są w salonach , czemu są lumpeksy jak tyle sklepów z markową odzieżą ?

 

Jak tak cudownie w PL się zarabia to czemu kilka milionów Polaków wyjechało za granice za pracą ?

 

Czemu ludzie rzucają sie na różne promocje "jedzeniowe" jak tyle mają kasy ???

 

Wielu tutaj widzę żyje w "matrixie" i zupełnie innej rzeczywistości , albo za dużo ogląda TVP ;)

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumie ...

 

Jak tak cudowne są zarobki w PL , ludzie tak cudownie zarabiają , to przecież koszty budowy i koszty usług są mało istotne bo każdego na to stać ...

Normalnie kraina mlekiem i miodem płynąca ...

 

Jak tak jest cudownie to czemu jest tylko rozpoczętych budów które stoją latami i nic się nie dzieje , czemu jest kącik "samorobów" , czemu ludzie sami wiele rzeczy robią , po co kredyty jak tak cudownie zarabiają ? Czemu jeżdzą samochodami kilkunasto (kilkudziesieciuoletnimi) jak nowe piękne są w salonach , czemu są lumpeksy jak tyle sklepów z markową odzieżą ?

 

Jak tak cudownie w PL się zarabia to czemu kilka milionów Polaków wyjechało za granice za pracą ?

 

Czemu ludzie rzucają sie na różne promocje "jedzeniowe" jak tyle mają kasy ???

 

Wielu tutaj widzę żyje w "matrixie" i zupełnie innej rzeczywistości , albo za dużo ogląda TVP ;)

 

Ja wiele z tych żeeczyvrobię bo poco przepłacać.

Poco zmienić coś co jest dobre, poco kupować drożej żarcie jak można taniej, samochód jeżdi , poco markowe szamty jak niemarkowe też grzeją dupe wiec po co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że młodzi żyją na koszt rodziców / teściów.

Czyli ktoś na nich pracuje. To nie jest uczciwe że Rodzice / Teściowe składają się na budowę domu a Młodzi później powiedzą że sami wybudowali odejmując sobie od ust.

 

Masz rację, to to torchę hipokryzja tak twierdzić.

 

Ale... Tak właśnie buduje się zasobność społeczeństwa. Pokoleniowa akumulacja kapitału!

 

Tylko nieliczni idą od zera do bohatera. Bo nawet ci, co sami zdobyli dobry zawód i dobrą fuchę co pozwala zarabiać 10k PLN i więcej miesięcznie, osiągnęli to, bo ktoś (rodzice) wcześniej zainwestował w ich wychowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiele z tych żeeczyvrobię bo poco przepłacać.

Poco zmienić coś co jest dobre, poco kupować drożej żarcie jak można taniej, samochód jeżdi , poco markowe szamty jak niemarkowe też grzeją dupe wiec po co??

 

po co ci dom skoro karton pod mostem tez grzeje w dupe? Po co jesz mortadele jak mozesz isc sie najesc trawy na pastwisku, po co w ogole sie ubierasz w szmaty skoro mozesz sie przepasac listkiem łopianu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiele z tych żeeczyvrobię bo poco przepłacać.

Poco zmienić coś co jest dobre, poco kupować drożej żarcie jak można taniej, samochód jeżdi , poco markowe szamty jak niemarkowe też grzeją dupe wiec po co??

 

Jestem tego samego zdania co Ty :rolleyes: , no niestety ten post kaszpira to takie gorzkie żale PRlowskiego PGR-owca który wytrzeźwiał bo mu się 500+ skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co ci dom skoro karton pod mostem tez grzeje w dupe? Po co jesz mortadele jak mozesz isc sie najesc trawy na pastwisku, po co w ogole sie ubierasz w szmaty skoro mozesz sie przepasac listkiem łopianu ?

 

Ponieważ pewne żeczy so niezbędne do przetrwania a z niektórych bez powodu nie można obinać jakościponieważ skutkuje to skróceniem życia.

Nie jem mortadeli. AAle jednenie jet umnie tylko z promocji lub własne. To ajka metka jest przy ubraniu jest nie istotne. Samochód tani tez spełni swoje zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ pewne żeczy so niezbędne do przetrwania a z niektórych bez powodu nie można obinać jakościponieważ skutkuje to skróceniem życia.

Nie jem mortadeli. AAle jednenie jet umnie tylko z promocji lub własne. To ajka metka jest przy ubraniu jest nie istotne. Samochód tani tez spełni swoje zadanie.

 

wszystko jasne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze zarobki sa inne i proporcje inne to zes ameryki nie odkryl,chyba iles tam milionow polakow wyjechalo

 

Wyjechali bo w Polsce to jest Ameryka? Doganiamy Zachód?

 

Dla uczciwości to masz rację ale porównujesz rzeczy nieporównywalne i nie podałeś wpłaty własnej 2.400 GBP.

Dla uczciwości należy podać wszystkie dane (opłaty).

Gały nie powypadały a Ty nie podałeś wszystkich opłat.

Sam zdecyduj czy zapomniałeś czy celowo ich nie podałeś.

Ta Mazda ( i Toyota) to jest specjalna oferta ale jest bardzo dobra - to FAKT !!

 

Fakt? I wszysto w temacie!

 

Nie liczę wszystkiego, bo na Zachodzie nie musisz spędzać życia z kalkulatorem w ręku.

Mówię Ci, robotnik po podstawówce (albo i bez), jest tam więcej warty niż doktor w PL.

Więc niech se doktor z matematyki liczy. W Polsce musi liczyć - od pierwszego do pierwszego...

 

Nie wiem co kol. @Superior chce udowodnic? Że na zachodzie sie wiecej zarabia?No brawo za spostrzegawczość!

Ja już w tym wątku pisałem, że na zachodzie jest łatwo zmienic/kupic nowy samochód, kupic nowego iphona,laptopa,ciuchy i kilka razy do roku lecieć na Costa Del Sol,To żadna nowość!Jednak jak idzie o nieruchomości (a przypominam i tym jest ten wątek) to już nie jest tak kolorowo

 

Upss, to ja chyba liczyć nie umiem.

Tylko jak wyszło mi, że w UK robotnik pracuje dużo krócej, ażeby kupić m2 mieszkania?

 

Nie łudźcie się, że dogonimy Zachód.

Nie ta mentalność, nie ten porządek prawny, a raczej jego brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty pierniczysz o tej Szwajcarii. Zachłysnąłeś się zachodem w TV, nie mając o nim pojęcia. W Szwajcarii bywałem często, nawet mieszkanie miałem firmowe, w pobliżu jeziora bodeńskiego. To co piszesz to bzdury. Widzisz tylko jedną stronę medalu i to nawet ta nie pokrywa się z prawdą. Jesteś trollem i wg mnie nigdy w Szwajcarii nie byłeś.

 

A co do reszty, to porównujcie Polskę do zachodu Europy, czyli do jednych z najbogatszych krajów świata. Zapominacie, gdzie byliśmy jeszcze 50 lat temu? Jesteśmy bardzo pracowitym narodem. Za parę lat nasz poziom życia zrówna się z Włochami i Hiszpanią. Portugalię w mojej ocenie już dogoniliśmy. Przecież nie tak dawno, o tym mogliśmy tylko marzyć.

 

I to dobrze, że ludzie chcą mieć coś swojego, nawet kosztem ryzyka kredytowego. Przecież banki, nie będą Wam tych mieszkań masowo zabierać, bo raz, że w kryzysie i tak byłyby dla nich bezwartościowe. Inna sprawa, że ludzie wtedy wyszliby by na ulicę i ów banki spalili ;)

Taki kryzys dotknąłby każdego i tych z kredytami i tych bez.

Dobry post

Czy możesz rozwinąć temat ryzyka kredytowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego piszecie że banki nie spieszą się z licytacją, komornikiem itp. Jak ktoś nie płaci kilka miesiecy to jest to nieunikniony skutek. Faktem jest że komornik ma często problem ze sprzedaniem nieruchomości jeśli jest ona zamieszkała. Ale ten problem to też problem dłuznika bo na kolejnych licytacjach cena jest obniżana i w koncu znajdzie sie kupiec który wezmie to za pół ceny, zostaje mu sporo grosza na tematy zwiazane z eksmisją itp. Jesli dom jest niedokonczony i niezamieszkały to nie ma żadnego problemu ze sprzedażą przez komornika. Często taki dom jest sprzedany na pierwszej licytacji. Banki nie czekają, aż sie dłuznikowi poprawi sytuacja finansowa albo znajdzie prace. Po kilku miesiącach zwodzenia przejmują nieruchomość i nie ma żadnych ALE. Przeczytajcie dowolną umowę kredytową, oni są zabezpieczeni na 10 sposobów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten problem to też problem dłuznika bo na kolejnych licytacjach cena jest obniżana i w koncu znajdzie sie kupiec który wezmie to za pół ceny, zostaje mu sporo grosza na tematy zwiazane z eksmisją itp.

 

I na czym tu polega problem konsumenta, który ogłosił upadłość?

Za to dokładnie pokazuje, czemu banki się nie spieszą z licytacją - ponoszą dodatkowe koszty, a dług dalej rośnie przez odsetki. Więc wolą dawać drugą, trzecią czy piątą szansę, niż spieszyć się z komornikiem, licytacją i eksmisją. Bo przy upadłości co nie pokryte z licytacji - przepada. Co upadły konsument zarobi później, to jego (nie ma już długu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy jest gdzieś zapis zabraniający sprzedaży takiej nieruchomości ZANIM wpadniesz w takie kłopoty, że nie będziesz w stanie płacić rat?

Bank pożycza pieniądze i chce odzyskać pieniądze, nieruchomość w większości przypadków to dla nich dodatkowe koszty.

Powinie ci się noga - trudno - sprzedajesz nieruchomość - w większości przypadków otrzymana kwota wystarczy na spłatę kredytu i coś jeszcze zostaje. Nowy nabywca w pierwszej kolejności płaci twój kredyt i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to na czym.... masz dlugu 300tys a oni ci sprzedadzą dom za 150.Do tego często władowałeś tam już jakas gruba kase z wlasnych oszczednosi i pozyczoną od rodziny. Nie ma domu a masz ciagle dług. Mozesz ogłosić upadłość konsumencką o ile sąd się zgodzi ale to ma swoje ogromne konsekwencje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy jest gdzieś zapis zabraniający sprzedaży takiej nieruchomości ZANIM wpadniesz w takie kłopoty, że nie będziesz w stanie płacić rat?

Bank pożycza pieniądze i chce odzyskać pieniądze, nieruchomość w większości przypadków to dla nich dodatkowe koszty.

To jest możliwe o ile suma poniesionych kosztów na budowę nie przewyższa wartości rynkowej. Jesli dom jest nieukonczony to niestety najczesciej wydalismy na niego więcej niż jest warty. A bank nie zgodzi sie na sprzedaż jeśli nie pokryjemy całości długu wraz z kosztami dodatkowymi typu prowizja za wczesniejszą spłatę.

Dlatego głupotą i brakiem rozsądku jest branie kredytu na 90% kosztów budowy. Wkład własny powinien wynosić min. 30-35% i mam nadzieje że kiedyś do tego dojdzie.

Edytowane przez dwiecegly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...