Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szalone ceny budowy domu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jestem geologiem, murarzem, inżynierem, mechanikiem, lakiernikiem, glazurnikiem, prawnikiem. konstruktorem

 

oj kim nie jestem. w szwajcarii jak powiedziałem, że gniazdka sobie podłączałem sam, było wielkie oburzenie.

słusznie, w kraju normalnym tak

 

ale nie babana

jestem... a co potrafisz dobrze wykonać w tych "zawodach" ?

inżynier w jakiej specjalności?

mechanik - podobnie

lakiernik -- jak powyżej

glazurnik - umiesz układać płytki glazurowane

prawnik - jakiej specjalności?

konstruktor - co potrafisz konstruować? maszyny? statki kosmiczne? okręty podwodne czy promy? konstrukcje budowlane czy bardziej inżynierskie? :)

 

Gniazdka (pewnie elektryczne) to wielu potrafi osadzić i prawidłowo podłączyć ale nie wielu ma potrzebę chwalenia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ty mi tego nie mów, bo ja sobie sam kładę

 

nie mów mi co to szlif wału , pierścienie tłoków

 

nie mów mi, co to zawał, wiem jak niejeden lekarz

 

nie mów mi co to spadek, zachowek w naszym pięknym kraju

 

jestem geologiem, murarzem, inżynierem, mechanikiem, lakiernikiem, glazurnikiem, prawnikiem. konstruktorem

 

oj kim nie jestem. w szwajcarii jak powiedziałem, że gniazdka sobie podłączałem sam, było wielkie oburzenie.

słusznie, w kraju normalnym tak

 

ale nie babana

 

Numer w rejestrze PWZ posiadasz? Jeśli nie. to o czym gadać?

Aplikacje w zawodach prawniczych odbyłeś? Jakie? Mianowanie od głowy państwa posiadasz?

W pozostałych zawodach też obowiązują świadectwa do uprawiania zawodu, przynależność do izby czy stowarzyszeń itd.

 

Katka dobrze napisała

jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego

 

Potem nic dziwnego, że ludzie wyzywają fachofcuf od paproków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OJ. od razu widać co boli ludzi na tym forum . Kredyty mieszkaniowe, ich wysokość i wysokość rat. A zupełnie nic o cenach materiałów . A osobiście jeszcze w 2015 pracowałem na cemencie z Niemiec, ale rodem z Polski. Zwyczajnie na tonie kilkadziesiąt zł taniej razem z dowozem cementowozem. To samo dotyczy reszty surowców budowlanych.

Tania budowa to tanie materiały, ale z rozumem wykorzystane. Wtedy i kwota stanu zamkniętego niższa i starcza na bogate wykończenie. A w sumie to cały łańcuch przepisów , uwarunkowań i chciwości. Czy faktycznie certyfikat dla cegłówki to musi być od 200 tysięcy do pół miliona. To blokuje lokalny przemysł budowlany. Koszt certyfikatu to wartość tej lokalnej cegielni. To samo jest z każda dziedziną życia w Polsce i na świecie zachodnim Biurwokracja . Cegła bez certyfikatu, formalnie nie istnieje, zapisać się na badania sprzęt koniecznie certyfikowany. Będziecie u dentysty zapytajcie go o koszt tego fotela z kilkunastoma silniczkami pompą sprężarką. Cena zwala z nóg , a cena usługi również. To samo w robotach publicznych kilometr polskiej autostrady na polskiej płaskiej równinie zmeliorowanej to koszt dwóch trzech kilometrów drogi w Austrii budowanej w terenie górzystym z tunelami i wiaduktami. A to kończy się na kosztach . Naszych kosztach zakupu czegokolwiek!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo w robotach publicznych kilometr polskiej autostrady na polskiej płaskiej równinie zmeliorowanej to koszt dwóch trzech kilometrów drogi w Austrii budowanej w terenie górzystym z tunelami i wiaduktami.

Masz jakieś konkretne dane na ten temat?

Ile kosztuje budowa 1km autostrady w Polsce i w Austrii w górzystym terenie z tunelami i wiaduktami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś konkretne dane na ten temat?

Ile kosztuje budowa 1km autostrady w Polsce i w Austrii w górzystym terenie z tunelami i wiaduktami?

 

Przecież w RP jest obowiązek udzielania zamówień publicznych zgodnie z pzp i tak na prawdę kto się zgłosi i wygra ten realizuje kontrakt może być na rynku x tanich firm jak nie spełnią wymogów to adieu. :yes: Z resztą czy to najtańsze jest najlepsze? No mamy Włochów partaczy na DK 17 i na obwodnicy Częstochowy nie potzreba komentarzy potęga to byli za czasów starożytnych i stoczyli się do dna pomimo przewagi cywilizacyjnej nad innymi narodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest cykliczny programu ojca dyrektora . tam perypetie wykonawców wałkują już parę lat z okładem i tam padło takie porównanie. Czy na niewygodne .info . A nawet wygooglanie dostarcza info:https://www.google.pl/search?client=opera&q=Patologie+budowy+autostrad+w+Polsce&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

czy tutaj

https://www.google.pl/search?client=opera&q=autostrada+insite%3A+niewygodne.info.pl&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Edytowane przez gnago
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/b]

:lol2:

To Cię śmieszy?

Pracowałem kiedyś w autoryzowanym serwisie, gdzie mało kto wymieniał olej...

Taka tradycja tam była i pewnie nadal jest...

 

Ryba psuje się od głowy.

Najpierw kradły komuchy, potem - solidaruchy. Następnie kradły liberały, a teraz - psl-uchy, tusk-uchy i pisuary.

 

Naród z Partią, Partia z narodem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam pracują w większości matoły po gimnazjum nie wiem czy nie na czarno i ja im się nie dziwie że kradną.

Czy polska edukacja uczy czytać ze zrozumieniem?

Przecież z mojego poprzedniego postu i z praktyki, wyraźnie wynika że hurtowo kradną ci na górze. Oni w większości są wykształceni i dużo sprytniejsi.

 

Z kolei wykształceni/zamuleni mogą uchronić się od drobnych kradzieży np. oleju, ale w skali bantustanu rypani są na całego.

 

PS Matoły?! Wyszła na wierzch "kultura" polskiego wedukowanego ludka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmieszy mnie bo nic nie wnosi nowego, jest to polska rzeczywistość a Ty spodziewasz się Nobla co najmniej. No na szczęście trochę poważniej potraktowałem edukację i zacząłem od lepszego stanowiska, nigdy nie serwisowałem samochodu w ASO bo tam pracują w większości matoły po gimnazjum nie wiem czy nie na czarno i ja im się nie dziwie że kradną. Nawet gdyby im płacono i się starali to ceny usług w ASO są złodziejskie no ale jak dyrekcji nie stać na prostytutki tylko upycha to w koszty firmy zatrudniając durne lachociągi na recepcji to ja za takie koszty płacić nie będę na pewno.

 

a widzisz, nie zaprzeczasz a nawet potwierdzasz

 

i co, wg was, narodzie polski jest wszystko ok ?

 

no to gratulacje organizacji życia, państwa, kultury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz, nie zaprzeczasz a nawet potwierdzasz

 

i co, wg was, narodzie polski jest wszystko ok ?

 

no to gratulacje organizacji życia, państwa, kultury

Co Ty tak na ten Kraj narzekasz. To, że coś jest źle, to nie wina Polski, tylko świń przy korycie! To, że Ty sobie nie radzisz to Tylko Twoja wina. Zawsze w społeczeństwie są jednostki tzw. bezradne.

 

Teraz nie mamy złej władzy, więc będzie tylko lepiej! A zachód upada. Zanim się obudzą, będzie za późno. Z "Twoją Szwajcarią" na czele! Nigdy tam nie byłeś, więc spójrz chociaż na skład ich reprezentacji narodowej piłkarskiej. Oddaje ona przekrój tego społeczeństwa. We Francji, Belgii, Holandii, a nawet w Niemczech jest jeszcze gorzej!

 

My mamy fundamentalne wartości w postaci chrześcijaństwa, mamy piękną historię i tradycję, nie mamy problemu z ciapatymi, nawet nasze domy, które budujemy są najlepsze w europie- bo jak bunkry, a nie z drewna jak szopy!

 

Poziom życia przez ostatnie 50 lat niesamowicie się podniósł, ulice wyglądają coraz piękniej. I tych ludzi k..... o których to piękny cytat powiedział Piłsudski, też coraz mniej mam wrażenie.

 

A ceny budowy mamy i tak jedne z najniższych w Europie, robociznę, mamy najniższą cenowo porównując się do Zachodu. Na co więc narzekać. Za 5 lat będzie tylko drożej i dobrze! Bo ludziom będzie się wtedy żyło jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty tak na ten Kraj narzekasz. To, że coś jest źle, to nie wina Polski, tylko świń przy korycie! To, że Ty sobie nie radzisz to Tylko Twoja wina. Zawsze w społeczeństwie są jednostki tzw. bezradne.

 

Teraz nie mamy złej władzy, więc będzie tylko lepiej! A zachód upada. Zanim się obudzą, będzie za późno. Z "Twoją Szwajcarią" na czele! Nigdy tam nie byłeś, więc spójrz chociaż na skład ich reprezentacji narodowej piłkarskiej. Oddaje ona przekrój tego społeczeństwa. We Francji, Belgii, Holandii, a nawet w Niemczech jest jeszcze gorzej!

 

My mamy fundamentalne wartości w postaci chrześcijaństwa, mamy piękną historię i tradycję, nie mamy problemu z ciapatymi, nawet nasze domy, które budujemy są najlepsze w europie- bo jak bunkry, a nie z drewna jak szopy!

 

Poziom życia przez ostatnie 50 lat niesamowicie się podniósł, ulice wyglądają coraz piękniej. I tych ludzi k..... o których to piękny cytat powiedział Piłsudski, też coraz mniej mam wrażenie.

 

A ceny budowy mamy i tak jedne z najniższych w Europie, robociznę, mamy najniższą cenowo porównując się do Zachodu. Na co więc narzekać. Za 5 lat będzie tylko drożej i dobrze! Bo ludziom będzie się wtedy żyło jeszcze lepiej.

 

jeśli jednostki, które nie mają kredytu są bezradne - gratuluje wyprania mózgu przez system. system działa bezbłędnie. to raz.

dwa.

 

cytuję:

A ceny budowy mamy i tak jedne z najniższych w Europie, robociznę, mamy najniższą cenowo porównując się do Zachodu. Na co więc narzekać. Za 5 lat będzie tylko drożej i dobrze! Bo ludziom będzie się wtedy żyło jeszcze lepiej

 

manipulacja poziom master, oczywiście o zarobkach nie wspomniałeś, bo są wspaniałe, prawda ?

 

system się cieszy, że ma takie pacynki, oj cieszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jednostki, które nie mają kredytu są bezradne - gratuluje wyprania mózgu przez system. system działa bezbłędnie. to raz.

dwa.

 

cytuję:

A ceny budowy mamy i tak jedne z najniższych w Europie, robociznę, mamy najniższą cenowo porównując się do Zachodu. Na co więc narzekać. Za 5 lat będzie tylko drożej i dobrze! Bo ludziom będzie się wtedy żyło jeszcze lepiej

 

manipulacja poziom master, oczywiście o zarobkach nie wspomniałeś, bo są wspaniałe, prawda ?

 

system się cieszy, że ma takie pacynki, oj cieszy

 

Zyhu- to, że Ty mało zarabiasz, nie oznacza, że tak zarabiają wszyscy! Wielu zarabia zdecydowanie więcej niż wynosi średnia krajowa na zachodzie! Ja np. nie zarabiam więcej, a i tak sobie dobrze radzę.

 

A druga sprawa, że co z tego, iż w Polsce realna średnia zarobków jest mniejsza niż np. w Niemczech, czy Szwecji, jak ceny usług i tak mamy proporcjonalnie niższe! Zresztą podatki, przynajmniej w porównaniu z tym drugim krajem też mamy niższe. Kredytów też mamy zdecydowanie mniej niż w większości krajów Zachodu. Więc o co Ci chodzi. Sam chyba piszesz tylko żeby pisać. Tylko potem się nie dziw, że kasy nie masz jak czas marnujesz na takie głupoty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyhu- to, że Ty mało zarabiasz, nie oznacza, że tak zarabiają wszyscy! Wielu zarabia zdecydowanie więcej niż wynosi średnia krajowa na zachodzie! Ja np. nie zarabiam więcej, a i tak sobie dobrze radzę.

 

A druga sprawa, że co z tego, iż w Polsce realna średnia zarobków jest mniejsza niż np. w Niemczech, czy Szwecji, jak ceny usług i tak mamy proporcjonalnie niższe! Zresztą podatki, przynajmniej w porównaniu z tym drugim krajem też mamy niższe. Kredytów też mamy zdecydowanie mniej niż w większości krajów Zachodu. Więc o co Ci chodzi. Sam chyba piszesz tylko żeby pisać. Tylko potem się nie dziw, że kasy nie masz jak czas marnujesz na takie głupoty...

 

mnie nie obchodzi ile ty zarabiasz i ile masz kredytu

niech Ciebie nie obchodzi ile ja zarabiam i finito

 

to, że w polsce się da zarobić 50 000 netto miesięcznie to ja wiem, baaa, przecież co drugi na forum muratora ma więcej

ale co to wnosi do wątku ? kredytów, cen budowlanki ?

 

może więc uruchom swoje IQ, przestudiuj wątek i pisz merytorycznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie nie obchodzi ile ty zarabiasz i ile masz kredytu

niech Ciebie nie obchodzi ile ja zarabiam i finito

 

to, że w polsce się da zarobić 50 000 netto miesięcznie to ja wiem, baaa, przecież co drugi na forum muratora ma więcej

ale co to wnosi do wątku ? kredytów, cen budowlanki ?

 

może więc uruchom swoje IQ, przestudiuj wątek i pisz merytorycznie ?

 

"Wioskowy głupek"- osoba zamieszkująca polską prowincję około 100lat temu, wyróżniającą się ze swojej społeczności, brakiem zrozumienia zasad panujących w świecie. Dodawali oni kolorytu i byli nieodłącznym elementem każdej wiejskiej społeczności :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wioskowy głupek"- osoba zamieszkująca polską prowincję około 100lat temu, wyróżniającą się ze swojej społeczności, brakiem zrozumienia zasad panujących w świecie. Dodawali oni kolorytu i byli nieodłącznym elementem każdej wiejskiej społeczności :)

 

 

Tylko kiedyś taki był obiektem kpin i wstydu, a dzis staje się wzorem do naśladowania.

Jak podam przykłady, to na bank dostanę bana :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wioskowy głupek"- osoba zamieszkująca polską prowincję około 100lat temu, wyróżniającą się ze swojej społeczności, brakiem zrozumienia zasad panujących w świecie. Dodawali oni kolorytu i byli nieodłącznym elementem każdej wiejskiej społeczności :)

 

no i co dowartościowałeś się ?

napisz jeszcze że mam małego i bardziej się dowartościowuj :)

 

15 latki w gimnazjum tak robiły,

 

czy to jest poważne forum ? admin, wstydź się za tych użytkowników

 

Piłsudski miał rację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wioskowy głupek"- osoba zamieszkująca polską prowincję około 100lat temu

Że teraz z tym niby lepiej? A kultura, to ho, ho...

 

Zachód, dom 100m2 - 426 rocznie za ogrzewanie domu prądem, gotowanie, itp...

Kosztuje to 52 godziny pracy...

 

Polska, dom 100 m2, wszystko na prąd oprócz ogrzewania, 200 zł miesięcznie.

 

I co Wy na to, bogaci Rodacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...