Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szalone ceny budowy domu


Recommended Posts

"Wioskowy głupek"- osoba zamieszkująca polską prowincję około 100lat temu, wyróżniającą się ze swojej społeczności, brakiem zrozumienia zasad panujących w świecie. Dodawali oni kolorytu i byli nieodłącznym elementem każdej wiejskiej społeczności :)

 

[ATTACH=CONFIG]437431[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zachód, dom 100m2 - 426 rocznie za ogrzewanie domu prądem, gotowanie, itp...

 

O jakim zachodzie piszesz? Bo co innego północ Szwecji, co innego Sycylia.

 

attachment.php?attachmentid=436376

 

Źródło Eurostat

 

Że niby tańszy prąd mają? Nie mają - ceny są podobne, raczej trochę wyższe od naszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takim Zachodzie:

52 godziny pracy (najniższa krajowa), żeby ogrzać prądem stumetrowy dom.

 

Ile godzin w Polsce będziesz pracował, żeby ogrzać 100 m2 domu?

 

Wy naprawdę nic nie rozumita, czy też ja piszę po mandaryńsku?

 

żeby ogrzać 130m2 domu prądem potrzebuję obecnie 11h pracy. jeżeli komuś odpowiada najniższa krajowa i na tyle go stać i to jest jego sfera komfortu to OK jego prawo. Można ogrzac dom za 2/3 z 500+ nie ruszając dupy z miejsca jak ktoś woli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takim Zachodzie:

52 godziny pracy (najniższa krajowa), żeby ogrzać prądem stumetrowy dom.

 

Ile godzin w Polsce będziesz pracował, żeby ogrzać 100 m2 domu?

 

Za prąd od 1 marca 2018 do 23 sierpnia 2019 zapłaciłem brutto 2731,72gr za 10240kWh. W tym wygrzewanie wylewki i ogrzewanie (głównie kablami z COP=1, trochę klimą), chłodzenie i prąd bytowy.

Jakieś jeszcze pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takim Zachodzie:

52 godziny pracy (najniższa krajowa), żeby ogrzać prądem stumetrowy dom.

 

Ile godzin w Polsce będziesz pracował, żeby ogrzać 100 m2 domu?

 

Wy naprawdę nic nie rozumita, czy też ja piszę po mandaryńsku?

 

Żeby przez rok ogrzewać mój 106metrowy dom i wodę do CWU pracuje około 50-60 godzin w zależności od mojej efektywności.

To jakiś problem ?

 

Powiedz mi- ile osób zrabiajàcych na zachodzie najniższą krajową mieszka w domach ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby przez rok ogrzewać mój 106metrowy dom i wodę do CWU pracuje około 50-60 godzin w zależności od mojej efektywności.

To jakiś problem ?

 

Powiedz mi- ile osób zrabiajàcych na zachodzie najniższą krajową mieszka w domach ?

 

Ja pierdziele to Ty masz tak jak na Zachodzie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za prąd od 1 marca 2018 do 23 sierpnia 2019 zapłaciłem brutto 2731,72gr za 10240kWh. W tym wygrzewanie wylewki i ogrzewanie (głównie kablami z COP=1, trochę klimą), chłodzenie i prąd bytowy.

Jakieś jeszcze pytania?

To ile godzin w Polsce, jeśli PRACUJESZ ZA NAJNIŻSZĄ KRAJOWĄ, musisz przetyrać?!!

 

Umiesz czytać, czy nie? Jeśli nie, to wraz z innymi przestań chwalić się swoją wypłatą/jałmużną. Odpowiedz na pytanie, albo znikaj i nie zaśmiecaj forum, proszę.

 

Albo sam odpowiem, bo krętacze nigdy nie chcą się przyznać.

 

Najniższa krajowa obecnie w Polsce:

Płaca minimalna 2019 wynosi bowiem 2250 złotych brutto,

co daje około 1634 złote netto, czyli na rękę.

https://expressilustrowany.pl/placa-minimalna-2020-netto-brutto-bedzie-mniej-godzin-pracy-najnizsza-krajowa-2019-pojdzie-w-gore-o-ile-wzrosnie-pensja/ar/c3-14151149

 

200 zł/miesiąc wydaje się w polsce na prąd "bytowy".

2400 zł rocznie.

 

Płaca 1634/170h około w miesiącu = 9,61 zł netto na godzinę.

2400/9,61 = 250 godzin

 

250 godzin musisz przepracować, żeby zapłacić jedynie za prąd bytowy.

Na Zachodzie około 50 godzin za prąd bytowy wraz z OGRZEWANIEM.

 

I nie ma znaczenia ile kto zarabia, bo najlepszym wyliczeniem jest liczenie od najniższej krajowej.

Nawiasem mówiąc, niech się co niektórzy nie martwią o moje zarobki. Wystarczy że sam o to dbam.

 

Teraz rozumicie, czy dalej będziecie się przechwalać swoimi 10 czy 15 tysięcznymi pensyjkami?

 

I tak jest z większością rzeczy w tym kraju, ale forumersi piszą: "Nie jest tak źle", itp...

 

Skoro w kraju o nieformalnej nazwie: "Nie Jest Tak Źle", ceny są jakie są,

to jakie mają być ceny budowy domu?!

 

I dlaczego ostatnio musiałem sprowadzić klejoną sosnę z Zachodu,

co kosztowało mnie 5 tyś, a w Polsce chcieli 10?

Edytowane przez Superior
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale koledzy

 

ogrzanie ogrzaniu nie równe

jakie grzanie domu, jaka szerokość geograficzna

wreszcie... nakłady tego co grzeje w stosunku do grzania czyli czy zainwestowałem 100 000 zł ale teraz mam ogrzewanie za "darmo" ( tak, manipulatorzy powiedzą że za darmo ) czy kupiłem kocioł za 2000 ale rachunki mam po 1000 zł miesięcznie

 

co wy tu w ogóle liczycie

 

chcecie porównać siłę nabywczą zachodu do polski ? to nie ogrzewaniem bo to rozległy temat

 

fajki, wódka, paliwo

 

 

tam gdzie ja pracowałem za godzinę pracy mogłem kupić 20 l 95-tki.

 

w polsce 3 litry ? oprócz forum muratora, no bo tutaj każdy zarabia cysternę na godzinę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmieszy mnie bo nic nie wnosi nowego, jest to polska rzeczywistość a Ty spodziewasz się Nobla co najmniej.

No na szczęście trochę poważniej potraktowałem edukację i zacząłem od lepszego stanowiska,

nigdy nie serwisowałem samochodu w ASO bo tam pracują w większości matoły po gimnazjum nie wiem czy nie na czarno i ja im się nie dziwie że kradną.

Nawet gdyby im płacono i się starali to ceny usług w ASO są złodziejskie no ale

jak dyrekcji nie stać na prostytutki tylko upycha to w koszty firmy zatrudniając durne lachociągi na recepcji

to ja za takie koszty płacić nie będę na pewno.

 

To jest twoja "rzeczywistość" a nie polska rzeczywistość.

To że tak postrzegasz świat to już twój problem.

Poważny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. A w razie kryzysu inflacja zerzre ci oszczędności na robociźnie. A straconego czasu nikt nie odda.

 

motorniczy, uwaga, wprowadzam pociąg na właściwe tory

 

no właśnie, nikt straconego czasu nie odda

jakież to nowoczesne. kiedyś sie budowano 10 lat, teraz ! a jak, 3 miesiące ( Kaizen 1,5 tygodnia )

kiedyś się żyło chodziło na polowania dziś ?

no dzieci mają muzykę, plastykę, gimnastykę, karate, piłkę, siatkówkę, ręczną, języki z 15 sztuk bo to obciach 14, samochodów pod domem 14 ale narzekamy na korki snu 3 godziny

 

katka,

umierasz jutro ? czy poprostu poddałaś się mediom, systemowi i modzie ?

 

wiem, jestem wiesniakiem rodem 100 lat sprzed piłsudskiego, ale tak pytam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PLONK za trolling i (chyba celową) umiejętność czytania bez zrozumienia.

 

 

 

Kaizen

odpowiedz mi obiektywnie, jak na inteligentnego człowieka przystało

 

człowiek pyta wełna czy piana

piszę opinię

 

wklejasz mi spier*******ą pianę

 

mam ci wkleić spie********ą wełnę ? w 90% polskich domów i w 80% spie....ą ?

 

manipulacja poziom master. Kaizen, wyślę cię do ŚJ. nawrócisz ich w 1 dzień a to nie jest łatwe zadanie. pomyśl czasem, zanim coś napiszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile godzin w Polsce, jeśli PRACUJESZ ZA NAJNIŻSZĄ KRAJOWĄ, musisz przetyrać?!!

 

 

No, ale NIE zarabiam najniższej, moja żona również nie.

Ułożyłam sobie życie w Polsce i to całkiem wygodnie.

 

Mógĺbym wyjechać do GB i tam żyć na podobnym poziomie (choć nie wiem, czy miałbym dom, ogród) i cieszyć sie, że mój pieniądz ma większą siłę nabywczą w świecie.

I ze podczas pobytu w PL mogę zaszalec

Ale żyłbym z dala od rodziny, od przyjaciół z czasów młodości, moi rodzice nie mieliby kontaktu z wnukiem, on z dziadkami...

Nawet ma mecz ulubionej drużyny sportowej nie mógłbym pójść.

Widzę, jak to dokucza niektórym ludziom na emigracji.

Nie wszystko można przeliczyć na pieniądze.

Smutne jest to, jak widzę, że ktoś non stop przelicza,ile może kupić kWh za dniówke, czy ile pracować na samochód.

Bardzo smutny żywot.

 

Urodzilismy się w Polsce. Kraju, ktoty na skutek geopolitycznej sytuacji w której się znalazł w XX w. jest zapóżniony względem zachodniej Europy.

Ale jeszcze 30lat temu nie mogłem marzyć, by w PL było tak, jak w Portugalii, czy Hiszpanii.

Ale jest.

Dystans się zmniejsza.

Mój chłopak będzie żył jeszcze bliżej tego poziomu, którym tak się zachłystujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę czyta się to mdło

czyta się to strasznie

 

tak jak sąsiad, gdzie kupił trupa samochód i chwalił się nim do obłędu

aż przypadkowo nie siedliśmy do wódki i się okazało że jeden cylinder nie miał kompresji

 

dlaczego ? dlaczego pytam ? czemu aż tak trudno się przyznać że kupiłem samochód, opier..... mnie, zostałem wyru.... i co ?

po wódce wyszło jaki to piękny samochód. nienawidzę polskiej mentalności. co drugi zarabia cysternę za godzinę, jeden układa w 12 godzin ocieplenie dachu, inny ma 17 kredytów i na wszystkich zarobił :)

 

jakie to polskie ! ceny mamy europejskie, zarobki rumuńskie, ale każdy jest zadowolony !

więc na forum muratora są sami widocznie prezesi państwowych spółek

 

naprawdę, dajcie sobie siana. bo ta pani, co was czyta i pracuje w niedziele o 20 00 w żabce, brzydzi się wami. uszanujcie ją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...