Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szalone ceny budowy domu


Recommended Posts

Przy kredycie konsumpcyjnym tez jest papirologia i czekanie na rozpatrzenie, na telefon to są chwilówki na chorym oprocentowaniu i tego nie brałem nigdy. Każdy kredyt kosztuje ale hipoteczne mają RSO około 4% a konsumpcyjne 10%. No i to jest ta różnica. Można również hipoteczny oddać nie wykorzystując. Ja budowałem dom 7 miesięcy i taki kredyt miał dla mnie sens tobie się nie spieszy i to też jest OK podejście.

 

Jak jesteś dobrym klientem banku to takie kredyty powiedzmy na 100 - 200 tyś masz na tel bez papierologi fakt koszt kredytu prowizja plus oprocentowanie to 9-10 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem czy tylko ja mam wrażenie, że się zaciołeś?

Podaję wyliczenia i linki do stron internetowych - dane i prawdę.

Ty i Tobie podobni, przechwalają się zarobkami, leją wodę i - merytorycznie rozgromieni - słownie napadają, zamiast przyznać się w jakim kraju żyją. Ciebie prawda nie wyzwoli.

To forum techniczne. Tu się podaje dane.

Dobra, wyznęcałem się już nad Tobą. Czas Ci na listę ignorowanych. Nic nie wnosisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że teraz z tym niby lepiej? A kultura, to ho, ho...

 

Zachód, dom 100m2 - 426 rocznie za ogrzewanie domu prądem, gotowanie, itp...

Kosztuje to 52 godziny pracy...

 

Polska, dom 100 m2, wszystko na prąd oprócz ogrzewania, 200 zł miesięcznie.

 

I co Wy na to, bogaci Rodacy.

 

Konkretnie jaki Zachód? Czy Peterborough w UK się do niego zalicza? Jeśli tak, to kuzyn z żoną i jednym dzieckiem zapłacili za cały rok £1,171.86 mając gaz po 3,45pensa/kWh plus £92 opłaty stałej/rok i prąd za prawie 18pensów/kWh plus £82 opłaty stałej/rok. Mieszkają w szeregowcach na Brettonie (Ellindon) i każdy może sobie zobaczyć jakie to domki. Nie mają chyba 80m2. £23,43 bo tyle wychodzi podzieliwszy ich opłatę na 50 to...wielu w UK by chciało mieć taką stawkę godzinową :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie jaki Zachód? Czy Peterborough w UK się do niego zalicza? Jeśli tak, to kuzyn z żoną i jednym dzieckiem zapłacili za cały rok £1,171.86 mając gaz po 3,45pensa/kWh plus £92 opłaty stałej/rok i prąd za prawie 18pensów/kWh plus £82 opłaty stałej/rok. Mieszkają w szeregowcach na Brettonie (Ellindon) i każdy może sobie zobaczyć jakie to domki. Nie mają chyba 80m2. £23,43 bo tyle wychodzi podzieliwszy ich opłatę na 50 to...wielu w UK by chciało mieć taką stawkę godzinową :D

 

No ale sam widzisz że większość widzi tylko zarobki beż kosztów w szczególności za granicą. mało kto wie że w UK jest cos takiego jak council tax nie wiem jak w twojej lokalizacji ale w Londynie to są takie stawki że nasze krajowe opłaty śmieciowe to jest pierdniecie w porównaniu z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obchodzą mnie kuzyn i żona.

Zresztą i tak wychodzi taniej w dtosunku do zarobków.

W ten sposób to ja mogę opowiedzieć

O kumplu, który utrzymuje 30 stopni w domu i płaci 70 za miesiąc. Proponuję znaleźć porównywarkę, wkleić zdjęcie lub zrzut ekranu.

To forum techniczne, a nie plotkarskie...

 

https://www.thegreenage.co.uk/is-electric-heating-expensive/

 

10 do 15 penny/kWh, 8,21pound/h

W PL ....zł za kWh, ...zł/h.

Czy ktoś mi w końcu odpowie dlaczego we własnym

kraju nas tak d...ają? Paliwo i znaczki skarbowe swoją drogą.

Edytowane przez Superior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy z tym ogrzewaniem ludzie

znam mieszkańców, co sobie w styczniu otwierają okna i walą kaloryferami na maxa ale dom ma być wywietrzony

 

po co takie rzeczy porównujecie ? może ktoś zostawia drzwi otwarte dla psa i płaci dużo i gdzie tu wspólny mianownik ?

 

zarobek do wahy to jest miara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obchodzą mnie kuzyn i żona.

Zresztą i tak wychodzi taniej w dtosunku do zarobków.

W ten sposób to ja mogę opowiedzieć

O kumplu, który utrzymuje 30 stopni w domu i płaci 70 za miesiąc. Proponuję znaleźć porównywarkę, wkleić zdjęcie lub zrzut ekranu.

To forum techniczne, a nie plotkarskie...

 

Znając ceny które tam obowiązują, każdy może sobie porównać ile rocznie kWh zużywa i sobie spokojnie przeliczy czy aby na pewno za 50h najniżej stawki na zachodzie by to opłacił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy z tym ogrzewaniem ludzie

znam mieszkańców, co sobie w styczniu otwierają okna i walą kaloryferami na maxa ale dom ma być wywietrzony

 

po co takie rzeczy porównujecie ? może ktoś zostawia drzwi otwarte dla psa i płaci dużo i gdzie tu wspólny mianownik ?

 

zarobek do wahy to jest miara

 

A na ja takie cusik znalazłem

Ile w Wenezueli kosztuje benzyna? Jest to, bez wątpienia, najczęściej zadawane mi pytanie odnośnie tego kraju. Ale też pytanie, na które coraz trudniej odpowiedzieć!

 

Temat ceny wenezuelskiej benzyny pojawiał się już na tym blogu wielokrotnie:

 

w 2016 roku udowadniałem, że za równowartość jednego dolara mógłbym kupić benzynę pozwalającą mi na podróż samochodem dookoła świata,

kilkanaście dni później rząd podniósł niespodziwanie ceny paliwa o ponad 6000 proc. i narzekałem, że już nigdy tak tanio nie będzie.

Oczywiście myliłem się, bo wenezuelska inflacja zamieniła się w hiperinflację, i już listopadzie 2017 r. jeden dolar ponownie wystarczał na paliwo do okrążenia naszej planety. I tym razem aż dwukrotnie!

 

A jak jest dzisiaj? 20 kwietnia 2019 roku?

 

Gdyby zadać to pytanie jakiemukolwiek Wenezuelczykowi, to odpowiedź byłaby jednoznaczna – za darmo! I, rzeczywiście, byłoby to bardzo bliskie prawdy. Bliskie, ale – mimo wszystko – nią nie będące. Bo jednak jakaś cena, mimo wszystko, jest. Tylko jak ją ustalić?

 

–To proste. Przyjeżdżasz na stację benzynową, tankujesz do pełna i płacisz najmniejszym nominałem jaki znajdziesz w portfelu, czy kieszeni. I możesz być pewny, że grubo przepłaciłeś, tzn. zostawiłeś napiwek temu, który paliwo ci nalewał.– tłumaczył mi Marwan, gdy w styczniu przyleciałem do Caracas i próbowałem się odnaleźć w nowej rzeczywistości. ....

No czy np tam nie jest najlepiej jak paliwo prawie za darmo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale sam widzisz że większość widzi tylko zarobki beż kosztów w szczególności za granicą. mało kto wie że w UK jest cos takiego jak council tax nie wiem jak w twojej lokalizacji ale w Londynie to są takie stawki że nasze krajowe opłaty śmieciowe to jest pierdniecie w porównaniu z nimi.

 

£1124.85 bo w strefie A - najtańszej. Dodam też że jest to opłata za dwie osoby dorosłe. Jak dojdzie dwóch 18tolatków, to skoczy jeszcze raz tyle.

 

Kto w PL płaci za śmieci 5600zł rocznie za 2 osoby?

Edytowane przez Pytajnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak sobie wyliczyłes to 9,61 na ręke, ale biorąc pod uwagę ulomnośc podawanych wcześniej przez Ciebie liczb to nic mnie nic nie zdziwi...

 

Jsk juz pisałem pieniądze, €/h to w życiu nie wszystko.

Współczuję, źe Twoje myśli krążą wciąż na tym poziomie...

 

Jak nazwiesz twierdzenia że 50 do 250 są podobnym poziomem?

Wygląda na to, że ktoś tu i do trzech nie umie zliczyć...

I taki ktoś twierdzi, że zarabia więcej niż najniższa krajowa.

Bardzo to smutne jest...

 

Więc skoro tacy ludzie są w tym kraju na wysokich stanowiskach, to co się dziwić kondycji? Jak ma tu być niedrogo? Jak na być normalnie, w końcu?...

 

Ale człowieku - nie dałaś rady w PL, dopiero na za granicą najniższą (bo ciągle taką przeliczasz) dała ci satysfakcję - OK, bywa.

Widzisz - w stosunku do moich kuzynow w DE zarabiam słabe pieniądze.

Na wspólnych wakacjach w EU im wydawanie Euro im przychodzi łatwiej - fakt.

Ale kiedy siedzą u mnie na tarasie i patrzą na ogród to nie mają poczucia, że przyjechali w odwiedziny do biednego kuzyna w PL..

Tam jeden kuzyn wybudował dom, drugi kupił segment (na kredyt), pozostali wynajmują po 60-80m2

I wiesz co - nie rozmawiamy o tym, kto ile kWh potrafi kupić za jedna godzinę pracy :)

 

EDIT : natomiast pamiętam te różnie jeszcze 30lat temu, jak wujkowie przyjeżdżali do rodziny w PL, albo jak ja tłukłem się tam autobusem na Boze Narodzenie.

To była przepaść, inny świat.

 

A teraz jaką różnica? Ze trochę więcej kWh kupią za dniówke .?

:lol:

Edytowane przez fotohobby
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale człowieku - nie dałaś rady w PL, dopiero na za granicą najniższą (bo ciągle taką przeliczasz) dała ci satysfakcję - OK, bywa.

Widzisz - w stosunku do moich kuzynow w DE zarabiam słabe pieniądze.

Na wspólnych wakacjach w EU im wydawanie Euro im przychodzi łatwiej - fakt.

Ale kiedy siedzą u mnie na tarasie i patrzą na ogród to nie mają poczucia, że przyjechali w odwiedziny do biednego kuzyna w PL..

Tam jeden kuzyn wybudował dom, drugi kupił segment (na kredyt), pozostali wynajmują po 60-80m2

I wiesz co - nie rozmawiamy o tym, kto ile kWh potrafi kupić za jedna godzinę pracy :)

 

U nas Ytong za 10zł u nich ten sam po 6Euro więc mają nieco ciężej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto w PL płaci za śmieci 5600zł rocznie za 2 osoby?

No i teraz się obnażyłeś, chłopie.

A kto w RP zarabia około 6000 najniższej krajowej?

Celowo czy z niewiedzy nie podałeś, że council zawiera też podatek za nieruchomości?

Celowo/manipulacja czy z niewiedzy/nieuctwo?

Czy wiesz ilu ludzi jest zwolnionych z płacenia

tego podatku?

Biblię całą napiszecie, a i tak nigdy nie udowodnicie,

że czarne jest białym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz się obnażyłeś, chłopie.

A kto w RP zarabia około 6000 najniższej krajowej?

Celowo czy z niewiedzy nie podałeś, że council zawiera też podatek za nieruchomości?

Celowo/manipulacja czy z niewiedzy/nieuctwo?

Czy wiesz ilu ludzi jest zwolnionych z płacenia

tego podatku?

Biblię całą napiszecie, a i tak nigdy nie udowodnicie,

że czarne jest białym.

 

Tak zawiera podatek i opłaty na lokalnych przedstawicieli itp..a w sumie sprowadza się do śmieci. Teraz sobie dodaj ten roczny podatek za szeregowy domek w Polsce i napisz ile to wychodzi ze śmieciami :D Zwolnienia ? A iluż ich jest ?

 

Wycena całego rachunku za Council Tax jest dokonywana na co najmniej 2 osoby dorosłe. Dlatego jeśli tylko ty jesteś traktowany jako dorosły (na potrzeby Council Tax), to możesz ubiegać się o 25 % obniżkę tego podatku. Kto w takim razie nie jest określany dorosłym:

 

dzieci poniżej 18 roku życia

osoby na apprentice schemes (na praktykach)

18 i 19-latkowie kontynuujący naukę w pełnym wymiarze godzin

Uczniowie collegu i studenci uniwersyteccy (w pełnym wymiarze godzin)

osoby poniżej 25 roku życia uzyskujące dotacje z programu Skills Funding Agency lub Young People’s Learning Agency

osoby ze znaczna umysłową niepełnosprawnością

opiekunowie, którzy opiekują się osobami, które nie są ich partnerami, małżonkami, dziećmi

dyplomaci

 

Jeżeli Twoja sytuacja się zmieni, tzn prawnie przybędzie Ci dodatkowa osoba dorosła w domu, musisz zawiadomić o tym urząd, bo to może wpłynąć na wysokość Twojego podatku.

 

PS i udowodnij, że ktoś za 8000kWh zapłaci 50h pracy po najniższej stawce.

Edytowane przez Pytajnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 do 15 penny/kWh

 

Drożyzna Panie. 50-75gr/kWh? Jak pisałem ja w sumie za prąd, przesył, razem z abonamentem, akcyzą, VATem itd płaciłem 2731,72/10240=0,2668zł/kWh

 

Za prąd od 1 marca 2018 do 23 sierpnia 2019 zapłaciłem brutto 2731,72gr za 10240kWh. W tym wygrzewanie wylewki i ogrzewanie (głównie kablami z COP=1, trochę klimą), chłodzenie i prąd bytowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zawiera podatek i opłaty na lokalnych przedstawicieli itp..

Więc dlaczego wcześniej o tym nie napisałeś, manipulatorze? Dopiero teraz, zmuszony?

Drożyzna Panie. 50-75gr/kWh?

UWAGA następny manipulator! W pracy też tak przeliczasz klientom?

Edytowane przez Superior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale człowieku - nie dałaś rady w PL, dopiero na za granicą najniższą (bo ciągle taką przeliczasz) dała ci satysfakcję - OK, bywa.

Widzisz - w stosunku do moich kuzynow w DE zarabiam słabe pieniądze.

Na wspólnych wakacjach w EU im wydawanie Euro im przychodzi łatwiej - fakt.

Ale kiedy siedzą u mnie na tarasie i patrzą na ogród to nie mają poczucia, że przyjechali w odwiedziny do biednego kuzyna w PL..

Tam jeden kuzyn wybudował dom, drugi kupił segment (na kredyt), pozostali wynajmują po 60-80m2

I wiesz co - nie rozmawiamy o tym, kto ile kWh potrafi kupić za jedna godzinę pracy :)

 

Nic dodać nic ująć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dlaczego wcześniej o tym nie napisałeś, manipulatorze? Dopiero teraz, zmuszony?

 

UWAGA następny manipulator! W pracy też tak przeliczasz klientom?

 

Ty mnie ptysiu do niczego nie zmuszasz, raczej rozbawiasz :D

Potrafisz cokolwiek wyliczyć ?

Jakiś przykład rocznego podatku za domek w PL plus opłaty za śmieci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...