Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szalone ceny budowy domu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ty mnie ptysiu

Pyta, sam podałeś tyle osób zwolnionych z podatku, że pisanie z tobą to marnowanie czasu.

Jak to się ma do 5600 w uk, pytasz?

 

Buchachacha, aass, troll stulecia!

Rządzisz, stary! Jestem twoim fanem!

 

Kaizen, piszesz że w uk płacą 50 gr/kWh, nie dodając ile zarabiają. Masz wszystkich Polaków za idiotów? Dlatego że ich tak wszyscy oszukują? Co z Tobą nie tak?

Edytowane przez Superior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak to się ma do 5600zł w UK ?

 

Podobnie 1100 funtów ale tam chyba za 4 osoby a u mnie 900 złotych za 2 . U nich tez się zarabia chyba kilka tysięcy funtów więc ok , Słyszałem ze wynajem samodzielnego mieszkania w Londynie kosztuje od 3 do 5 tys funtów /i msc, dla mnie to jest kosmos. S tego co słyszałem to żywność w UK jest na podobnym poziomie cenowym co u nas ale że jest niejadalna delikatnie mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajfusie, sam podałeś tyle osób zwolnionych z podatku, że pisanie z tobą to marnowanie czasu.

Kaizen, piszesz że w uk płacą 50 gr/kWh, nie dodając ile zarabiają. Masz wszystkich Polaków za idiotów? Dlatego że ich tak wszyscy oszukują? Co z Tobą nie tak?

 

Potrafisz przeczytać ze zrozumieniem? Obniżenie o 25% podatku przysługuje tylko wtedy, kiedy w domi jest jedna osoba dorosła i jedna z tej listy.

Zapewne zaraz napiszesz, że w UK w każdym domu mieszka tylko dwie osoby w tym jedna z listy, prawda? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem ze wynajem samodzielnego mieszkania w Londynie kosztuje od 3 do 5 tys funtów /i msc, dla mnie to jest kosmos

Przecież wszędzie sugerujesz swe olbrzymie dochody. Następny fantasy man?

Rządzisz i Ty, stary! Wymiatasz!

 

PS Pyta, potwierdzam, rządzisz absolutnie! Jesteś mistrzem:rotfl:

Edytowane przez Superior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty co jesteś Prezydentem RP? Bo ja nie i odpowiadam tylko za siebie i mam prawo mówić o sobie a nie Polsce. A to mówię wynika z obserwacji i osobistych doświadczeń i to jest niestety rzeczywistość a Neverland.

Prezydentem RP nie jestem.

Ciekawe są twoje osobiste dowiadczenia

zacząłem od lepszego stanowiska, nigdy nie serwisowałem samochodu w ASO bo tam pracują w większości matoły po gimnazjum nie wiem czy nie na czarno i ja im się nie dziwie że kradną. Nawet gdyby im płacono i się starali to ceny usług w ASO są złodziejskie no

ale jak dyrekcji nie stać na prostytutki tylko upycha to w koszty firmy zatrudniając durne lachociągi na recepcji to ja za takie koszty płacić nie będę na pewno.

Miałeś dośwaidczenia z ASO ? Nie miałeś bo uważasz że jest tak jak napisałeś o tych ludziach których nie znasz...

Miałeś doświadczenia z tymi co pracują w rejestracji?

Korzystałeś z ich usług skoro tak ich określasz?

 

Zastanów się co Ty wypisujesz bo wychodzi na to że tamci to są normalni ludzie (i nie są tacy jaki ich opisuje) tylko Ty masz problem i ze słownictwem i z chamstwem.

Może nawet z głową masz problem ale to już niech specjaliści osądzą.

Edytowane przez d7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wszędzie sugerujesz swe olbrzymie dochody. Następny fantasy man?

Rządzisz i Ty, stary! Wymiatasz!

 

PS Pyta, potwierdzam, rządzisz absolutnie! Jesteś mistrzem:rotfl:

 

Nie wiem w jakim kontekście używasz słowa "rządzisz" bo nie bardzo on jest adekwatne w stosunku do mojego pisania na tym forum. Jeżeli w twojej ocenie dużo zarabiam to ok masz prawo tak uważać , ale podkreślanie tego i wytykanie w oskarżycielskim tonie jest śmieszne i niezrozumiałe jak większość powtarzalnych wpisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie 1100 funtów ale tam chyba za 4 osoby a u mnie 900 złotych za 2 . U nich tez się zarabia chyba kilka tysięcy funtów więc ok , Słyszałem ze wynajem samodzielnego mieszkania w Londynie kosztuje od 3 do 5 tys funtów /i msc, dla mnie to jest kosmos. S tego co słyszałem to żywność w UK jest na podobnym poziomie cenowym co u nas ale że jest niejadalna delikatnie mówiąc.

 

Zbaczamy z głównego tematu całkowicie ale co tam ;)

Londyn i jego ceny to osobna bajka. Ja mieszkałem w Peterborough a pracowałem na turbinach w zatoce Bostońskiej. W latach 2003-2008 wynajmowałem dom za 700 funciaków, później chciano mi go sprzedać za 120 000 w 2007r Rozstrzał cen jest olbrzymi, zależy od dzielnicy, wieku budynku wyposażenia itditp

Życie tam mi się podobało ALE - ja miałem dobrą i STAŁĄ pracę, rodzinę z sobą.

Spotykałem za to mnóstwo ludzi, którzy pracując przez agencje zarabiali ok 5f/h i na zasadzie dzisiaj pracujesz, jutro może a później nie wiadomo kiedy znowu cię potrzebują. Więc jak ktoś mi pisze o ich najniższej krajowej to może mieć na myśli TYLKO ludzi z kontraktami. Nie wiem jak teraz ale w tamtych latach ilość Polaków i innych przybyszów je mających , była dużo mniejsza niż nie mających.

Co do jedzenia ...da cię wybrać coś zjadliwego :D

Edytowane przez Pytajnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezydentem RP nie jestem.

Ciekawe są twoje osobiste dowiadczenia

 

Miałeś dośwaidczenia z ASO ? Nie miałeś bo uważasz że jest tak jak napisałeś o tych ludziach których nie znasz...

Miałeś doświadczenia z tymi co pracują w rejestracji?

Korzystałeś z ich usług skoro tak ich określasz?

 

Zastanów się co Ty wypisujesz bo wychodzi na to że tamci to są normalni ludzie (i nie są tacy jaki ich opisuje) tylko Ty masz problem i ze słownictwem i z chamstwem.

Może nawet z głową masz problem ale to już niech specjaliści osądzą.

 

Przypisujesz mi swoje wypowiedzi, a ja nic takiego nie napisałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbaczamy z głównego tematu całkowicie ale co tam ;)

Londyn i jego ceny to osobna bajka. Ja mieszkałem w Peterborough a pracowałem na turbinach w zatoce Bostońskiej. W latach 2003-2008 wynajmowałem dom za 700 funciaków, później chciano mi go sprzedać za 120 000 w 2007r Rozstrzał cen jest olbrzymi, zależy od dzielnicy, wieku budynku wyposażenia itditp

Życie tam mi się podobało ALE - ja miałem dobrą i STAŁĄ pracę, rodzinę z sobą.

Spotykałem za to mnóstwo ludzi, którzy pracując przez agencje zarabiali ok 5f/h i na zasadzie dzisiaj pracujesz, jutro może a później nie wiadomo kiedy znowu cię potrzebują. Więc jak ktoś mi pisze o ich najniższej krajowej to może mieć na myśli TYLKO ludzi z kontraktami. Nie wiem jak teraz ale w tamtych latach ilość Polaków i innych przybyszów je mających , była dużo mniejsza niż je mających.

Co do jedzenia ...da cię wybrać coś zjadliwego :D

 

Fajnie to opisujesz, to Ty zdążyłeś wrodzić przed boomem w 2008 roku , bo od niego zaczęła się masowa emigracja na szersza skalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie już się poznaliśmy :) Wiemy mniej więcej kronikę zarabia. To teraz napiszcie czy rodziny 2+2 mając 6 000 PLN stałą pracę (budżetówka) i powiedzmy 100k w skarpecie (spadek po babci) powinny kupować działkę i rozpoczynać budowę?

 

To zależy za ilę działka, i co chcą budować. Ja bym się raczej nie odważył, bo wiem ile dzieci kosztują :D

Fakt..ja nie dostawałem1000 plus, więc inaczej na to patrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie już się poznaliśmy :) Wiemy mniej więcej kronikę zarabia. To teraz napiszcie czy rodziny 2+2 mając 6 000 PLN stałą pracę (budżetówka) i powiedzmy 100k w skarpecie (spadek po babci) powinny kupować działkę i rozpoczynać budowę?

 

O pytanie rzeka. A czy rodzinie potrzebny jest ten dom i od kiedy?

Pytanie jest tez troche dziwne bo dotyczy budowania domu, jako procesu domyślnie chyba długo trwającego , ale przeciąganie tego procesu tez kosztuje.

Ja bym sobie okreslił jakiś czas kiedy chcę się wprowadzić i wtedy po stronie aktyw wpisał działkę , oszczędności i przeliczył co mi się bardziej kalkuluje dobrac kredytu i się wprowadzić do nowego domu, lub dozbierać pieniędzy i wtedy zaplanować budowę.

 

Za działką można by się chyba rozejrzeć bo to lepiej ochroni wartość niż lokata, natomiast utrzymanie samej działki nie jest drogie (podatek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie już się poznaliśmy :) Wiemy mniej więcej kronikę zarabia. To teraz napiszcie czy rodziny 2+2 mając 6 000 PLN stałą pracę (budżetówka) i powiedzmy 100k w skarpecie (spadek po babci) powinny kupować działkę i rozpoczynać budowę?

 

Ile realnie na mc zostaje tej rodzinie? Ile odkładasz ? Za 100 od babcie to masz działkę (lub pół) a czasem kawałek projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile realnie na mc zostaje tej rodzinie? Ile odkładasz ? Za 100 od babcie to masz działkę (lub pół) a czasem kawałek projektu.

 

Kolejna niewiadoma to jaki kredyt dostaną a konkretnie z jaką ratą i czy jest ona niższa niż koszty wynajmu, które ponoszą. To tak na przykładzie młodych ludzi, którzy ode mnie kupili mieszkanie. Woleli płacić raty niższe ok 300zł/mc niż wynajem, który co rusz rósł. A teraz, kiedy doszła masa ludzi z Ukrainy to ceny jeszcze wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna niewiadoma to jaki kredyt dostaną a konkretnie z jaką ratą i czy jest ona niższa niż koszty wynajmu, które ponoszą. To tak na przykładzie młodych ludzi, którzy ode mnie kupili mieszkanie. Woleli płacić raty niższe ok 300zł/mc niż wynajem, który co rusz rósł. A teraz, kiedy doszła masa ludzi z Ukrainy to ceny jeszcze wyższe.

 

No nie wiadomo czy ponoszą może maja mieszkanie, to by wiele uprościło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaizen, piszesz że w uk płacą 50 gr/kWh, nie dodając ile zarabiają. Masz wszystkich Polaków za idiotów? Dlatego że ich tak wszyscy oszukują? Co z Tobą nie tak?

 

Na pewno nie oszukuję tak, jak Ty.

Czyli twierdzisz, że 50h (z ogrzewaniem) do 250 (bez ogrzewania)

 

Skąd wziąłeś te 250 bez ogrzewania?

I czemu porównujesz ogrzewanie w kraju o cieplejszym klimacie z Polską? To dopiero manipulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy za ilę działka, i co chcą budować. Ja bym się raczej nie odważył, bo wiem ile dzieci kosztują :D

Fakt..ja nie dostawałem1000 plus, więc inaczej na to patrzę.

 

Działka 200k

Większość miśków buduje domy marzeń takie z pierwszych stron katalogów ale załóżmy 170 m.kw.

Koszt domu z meblami i ogrodem 3500zl/m.kw. 595k plus. Łączny koszt 795k.

Dodajmy do budżetu 1k za dzieciaczki ( w tej chwili to jest)

Rata miesięczna kredytu 695k na 30 lat wynosi 3000zł.

Czy mają budować dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...