Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szalone ceny budowy domu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cytat Napisał Superior Zobacz post

OK, czytelnicy, do rzeczy. Na Zachodzie:

- kredyt mieszkaniowy, bierzesz i spłacasz około 4% więcej, w Polsce ile razy więcej?

 

Więc jaki jest ten kredyt na Zachodzie? Ano taki jakbyś pożyczył kaskę od własnego ojca.

.

No ręce opadają. Prosty kalkulator z UK 99000 funciaków na 30 lat. APR - roczna stopa oprocentowania 4,38% wkład własny 4950. Prosta matematyka 30x12=360mcy x 494,59 rata =178 052,4 + 4950 wkładu 183 002,4. To ma być niby "4%więcej" ?

 

Tu w j.polskim Wystarczy wpisać dochód 22000 rocznie. - https://www.profittreefinance.co.uk/kredyt-hipoteczny-w-uk/

Tu w j.angielskim, bardziej szczegółowy. - https://www.calculator.net/mortgage-calculator-uk.html?chouseprice=100000&cdownpayment=10&cloanterm=30&cinterestrate=5&caddoptional=1&cpropertytaxes=1.2&chomeins=1200&cpmi=0&cothercost=3000&cstartmonth=11&cstartyear=2019&printit=0&x=72&y=22#ukmortgage

 

Wpiszcie sobie w Home Price £ 100 000

Mortgage Deposit 10%

Loan Term 30 yrs i wychodzi po przeliczeniu ponad 178 k do spłaty.

 

Total Out-of-Pocket z ubezpieczeniami itd - 335k

Edytowane przez Pytajnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najcudowniejsza wymiana poglądów w dziejach forum muratora! Historia dzieje się na naszych oczach!

Wszyscy wypowiadający się w niniejszym wątku są jednostkami wybitnymi o nieprzeciętnej inteligencji. Wszyscy również, już zostali legendami tego forum.

Będą na tym wzorować się katedry psychologiczne i medyczne najlepszych polskich uniwersytetów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakcudowniejsza wymiana zdań na forum m ?

podaję przykład polactwa

 

kumpel. waga 120 kg

 

schudł 30 kg.

co się dzieje. spotykamy się. oooooooooo. panie. schudłem, panie, mam kontrolę nad własnym ciałem.

panie, biegam, mam zygor na ręke za 2 klocki. tu trzeba profesjonalizmu, mogę Ci ( w sensie mi ) pomóc ooo panieee

 

no miód malina

 

spotykamy się rok później

 

kumpel waga +30kg

 

nic o zegarku ! nic o zdrowym życiu ! nic o kontroli organizmu ! nic o tym, jaki jest wspaniały. a powinno być:

 

ooo słuchaj, żre jak świnia, przytyłem 30 kg z powrotem, no ale cóż mogę, świnia też człowiek.

 

 

nie. tombak się świeci, jest zabawa.

 

fałsz tego narodu mnie poprostu powala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dowódca kompanii w Las Żagań by powiedział " Macie sztuczne problemy szeregowy zyhu! Po ... się interesujecie cudzymi sprawami! "

 

Moja Teściowa, złota kobieta, rzadko nas odwiedza, bo w moim domu się nie plotkuje, nie interesuje życiem innych, jak również nie ogląda się głupich seriali o życiu innych typu szpital, policjanci czy coś tam o szkole.

Przeżywasz to, że ktoś tam bierze kredyt czy tyje. Jego cyrk i jego małpy człowieku. Skoro uważasz, że w innych krajach nie ma takich ludzi, to tam jedź, będziesz zdrowszy. Tylko przypadkiem nie zwracaj tam uwagi na czyjąś złą pracę, bo nagle przyjdzie pan z teczuszką i zostaniesz oskarżony o rasizm :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dowódca kompanii w Las Żagań by powiedział " Macie sztuczne problemy szeregowy zyhu! Po ... się interesujecie cudzymi sprawami! "

 

Moja Teściowa, złota kobieta, rzadko nas odwiedza, bo w moim domu się nie plotkuje, nie interesuje życiem innych, jak również nie ogląda się głupich seriali o życiu innych typu szpital, policjanci czy coś tam o szkole.

Przeżywasz to, że ktoś tam bierze kredyt czy tyje. Jego cyrk i jego małpy człowieku. Skoro uważasz, że w innych krajach nie ma takich ludzi, to tam jedź, będziesz zdrowszy. Tylko przypadkiem nie zwracaj tam uwagi na czyjąś złą pracę, bo nagle przyjdzie pan z teczuszką i zostaniesz oskarżony o rasizm :D

 

mnie nie interesuje życie drugiego

 

tylko jak ktos manipuluje głupimi i naiwnymi ludźmi to mnie dźwiga

jak mi ktoś wmawia, że jak nie mam kredytu to nie mam zdolności kredytowej to jestem widocznie z drugiego sortu i takie tam

 

to mnie poprostu dźwiga

 

system działa perfekcyjnie. 90 lat temu byliby pierwszymi szpiclami na froncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie nie interesuje życie drugiego

 

tylko jak ktos manipuluje głupimi i naiwnymi ludźmi to mnie dźwiga

jak mi ktoś wmawia, że jak nie mam kredytu to nie mam zdolności kredytowej to jestem widocznie z drugiego sortu i takie tam

 

to mnie poprostu dźwiga

 

system działa perfekcyjnie. 90 lat temu byliby pierwszymi szpiclami na froncie.

 

No cóż.. ja przestałem się interesować zdaniem innych, kiedy w 1983r postawiłem sobie irokeza na cukier i założyłem glany. Teraz co prawda jestem łysy, ale podejście do tego tematu mam niezmienne. Polecam :D

 

A żeby nie było spamu to.. szalony wzrost cen uzasadniam.. OPTYMIZMEM w Narodzie. A czy jest on uzasadniony, to tym się na pewno zajmował nie będę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż.. ja przestałem się interesować zdaniem innych, kiedy w 1983r postawiłem sobie irokeza na cukier i założyłem glany. Teraz co prawda jestem łysy, ale podejście do tego tematu mam niezmienne. Polecam :D

 

A żeby nie było spamu to.. szalony wzrost cen uzasadniam.. OPTYMIZMEM w Narodzie. A czy jest on uzasadniony, to tym się na pewno zajmował nie będę ;)

 

zgadzam się z wyjątkiem jednego wyrazu: optymizm

 

optymizm zastąpiłbym zmanipulowaniem i wypraniem umysłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem ze jesteś ze Śląska i powiem Ci, że kolega się pobudował jakiś czas temu koło Rybnika, zbudował średni dom nowoczesny, ale ze standardową wykończeniówką na wielkiej działce i wartość rynkowa jego domu po ukończeniu była niższa niż wynikająca z faktur.

 

Może rozejrzyj się za czym gotowym bo na prawdę sa okazje.

 

Tak też bywa jak inwestorzy czytają poradniki i budują na całe życie bo kredyt na 30 lat. Fajnie jak kasy starczy z kredytu na realizację całego zadania( budowa, meble, ogród, ogrodzenie, podjazd) Często takie historie kończą się nie zakończonym projektem. A odkładanie z 6000 zł przy racie kredytu na poziomie 3000zl kończy się mortadelą :(

 

Ja tam nie budowałem domu do końca życia. Wiem, że kiedyś go sprzedam i wybuduje kolejny większy, a później jeszcze jeden malutki na starość dosłownie dwa pokoje mały salon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też bywa jak inwestorzy czytają poradniki i budują na całe życie bo kredyt na 30 lat. Fajnie jak kasy starczy z kredytu na realizację całego zadania( budowa, meble, ogród, ogrodzenie, podjazd) Często takie historie kończą się nie zakończonym projektem. A odkładanie z 6000 zł przy racie kredytu na poziomie 3000zl kończy się mortadelą :(

 

Ja tam nie budowałem domu do końca życia. Wiem, że kiedyś go sprzedam i wybuduje kolejny większy, a później jeszcze jeden malutki na starość dosłownie dwa pokoje mały salon

 

dupeczka na poziomie projektu widzi wszystko super

ludzie myślą, że dach i okna to już jest alles

 

oczy z orbit wychodzą dopiero po ogrzewaniu i wykończeniu. no bo panele kosztują, klamki kosztują, głupie lustro i lampka kosztuje...

 

wtedy dopiero wiedzą co to jest budowa domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja tam nie budowałem domu do końca życia. Wiem, że kiedyś go sprzedam i wybuduje kolejny większy, a później jeszcze jeden malutki na starość dosłownie dwa pokoje mały salon

 

To jest coraz częstsze podejście, ja też tak buduje żeby w razie czego dom miał jak najlepszy stosunek ceny sprzedaży do kosztów budowy, na początku chciałam 80m2 ale na taki dom jest mało chętnych a jak juz są to nie rozumieją że mały dom też swoje kosztuje. Najbezpieczniej budować coś miedzy 100-150m2 max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dupeczka na poziomie projektu widzi wszystko super

ludzie myślą, że dach i okna to już jest alles

 

oczy z orbit wychodzą dopiero po ogrzewaniu i wykończeniu. no bo panele kosztują, klamki kosztują, głupie lustro i lampka kosztuje...

 

wtedy dopiero wiedzą co to jest budowa domu

 

Pamiętajmy o ogrodach ;)

Kostka przed domem, ogrodzenie.

Nie wiem ilu inwestorów przed budową ma świadomość ile to kosztuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy o ogrodach ;)

Kostka przed domem, ogrodzenie.

Nie wiem ilu inwestorów przed budową ma świadomość ile to kosztuje...

 

zgadza się

i z kim nie gadam, ma wycenę np 500 000 dom

 

ja nawet nie spoglądam w papiery mówię dołóż 30% to patrzą jak na debila

potem się okazuje, że te 30% było baaaaardzo łagodne

 

no bo panie, kostka tyle kosztuje ?! panie, płot ? a płot to dom ?!

 

ano dom, dom. te dobro podstawowe, bo przecież nie luksusowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że dom kosztuje ale powiedzcie czy mieszkanie jest tanią alternatywą? W moim regionie za mieszkanie około 60m2 w mieście 50 tyś mieszkańców kosztują od 270 tyś zł. w stanie do remontu, bądź około 330 za deweloperkę. Pomijam tutaj kamienice. Przecież z remontem/ wykończeniem to też są kolosalne pieniądze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że dom kosztuje ale powiedzcie czy mieszkanie jest tanią alternatywą? W moim regionie za mieszkanie około 60m2 w mieście 50 tyś mieszkańców kosztują od 270 tyś zł. w stanie do remontu, bądź około 330 za deweloperkę. Pomijam tutaj kamienice. Przecież z remontem/ wykończeniem to też są kolosalne pieniądze.

 

no tak, tylko dom to 500 000 w górę z działką

 

więc jest przeskok 300 000 na 600 000 ? lekko ? czy to już dla was nie ma różnicy ?

 

ale jak kupujecie auto to patrzycie do katalogu o każdy opar paliwa... a tu już nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ogrodzenie? Na polnocnym „zachodzie” masa domow nie ma ogrodzenia :)

Moze dzieki temu „nikt” tam kredytow na domy nie bierze, wedlug Szwajcarskiego ( i nie tylko ) snafcy czy tam manipulatora jak kto woli :lol2:

 

zgadza się w szwajcarii nie ma płotów

 

nie ma płotów bo nie ma złodzieji więc w polsce to nie przejdzie

 

szwajcar ma w domu broń więc również żaden polak niczego nie ukradnie bo zaraz czacha dymi

 

także zluzuj majty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się w szwajcarii nie ma płotów

 

nie ma płotów bo nie ma złodzieji więc w polsce to nie przejdzie

 

szwajcar ma w domu broń więc również żaden polak niczego nie ukradnie bo zaraz czacha dymi

 

także zluzuj majty

 

Ja nie mam płotu i mieć nie zamierzam , warto mieć trochę zaufania . Poza tym co taki płot pomoże czy jakieś śmieszne żaluzje antywłamaniowe że o jeszcze śmieszniejszych agencjach ochrony nie wspomnę. To są co najwyżej czynniki psychologiczny który co bardziej nerwowym pozwalają w miarę spokojnie spać nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym co taki płot pomoże

 

Nie zastanawiam się, czy mi dziecko w świat nie poszło, czy jakiś przechodzący pies go nie pogryzie (albo mój pies jakiegoś grzybiarza). Dla mnie własny, ogrodzony kawałek ogródka to jest jeden z największych plusów domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam płotu i mieć nie zamierzam , warto mieć trochę zaufania . Poza tym co taki płot pomoże czy jakieś śmieszne żaluzje antywłamaniowe że o jeszcze śmieszniejszych agencjach ochrony nie wspomnę. To są co najwyżej czynniki psychologiczny który co bardziej nerwowym pozwalają w miarę spokojnie spać nic więcej.

 

ja mam płot bo niestety polska to nie zachód

natomiast bardziej mnie wkurzają bezpańskie psy które jakbym wyszedł z domu i takiego pod drzwiami zobaczył to nie za fajnie

 

poza tym, płot nie daje żadnej innej korzyści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...