Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kamień odpadł z kominka


Helfia

Recommended Posts

Bardzo proszę, pomóżcie. Co poszło nie tak.

Jeszcze dobrze nie zamieszkalam w nowowybudowanym przez siebie domu. Po ogromnych meczarniach dziś palę w kominku (już może 6 ty raz), nawet zrobiłam zdjęcie żeby się pochwalić. Poszłam do garażu i nagle huk. Kamień z nad kominka odpadł i ewidentnie ścianka na rogu się obniżyła

IMG_20191108_205109.jpg

IMG_20191108_212903.jpg

IMG_20191108_212930.jpg

IMG_20191108_212948.jpg

IMG_20191108_212937.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podpowiedzcie mi, proszę, do kogo mam uderzać? Poprawią mi to w ramach reklamacji, czy będzie problem?

Pół nocy nie przespałam, już teraz nie chcę nikogo denerwować na weekend ale przecież to nie moja wina, że "paliłam w kominku"?

Odpuścić już ten kamień i może pomalować tylko jakimś tynkiem japońskim ? Tak mi się ten kominek podobał :( od niego zaczęło się wykończenie wnętrz i na poprawce jego się zakończy :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuj się, to pierdoła jest :)

 

Fachowiec Ci to bez problemu na gotowo w jedno popołudnie zrobi.

 

Na początku uderz do tego osła co spartolił robotę. Jakby marudził to masz dwie opcje:

 

1. Olej go, weź fachowca zapłać 1000-1500zl i po temacie (ja bym tak zrobił). Chyba, że całą obudowę trzeba byłoby od nowa poprawić to powiedzmy 3 tys. Ci to wyjdzie i wtedy już można zacząć od punktu 2.

 

2. Idź do prawnika i wyślij mu pismo o naprawie szkód w terminie 14 dni z informacją, że jeżeli tego nie zrobi, to ogarniesz to we własnym zakresie. Następnie w przypadku braku odpowiedzi lub odpowiedzi w stylu blablabla odwołaj się do punktu 1. Tylko fakturę wyślij dla firmy, którą to spartoliła. Jeżeli zapłaty nie będzie to sąd- 100% wygranej. Tylko nerwów więcej trochę i czasu, a nie wiem, czy warto. To zależy już od Ciebie.

 

I jeszcze raz- to pierdoła jest! Nie denerwuj się :) Mi dzisiaj np. jak okno chciałem poprawić bo coś haczyło to całe wypadło i już włożyć nie daleko rady ;) Zostawiłem to wkurzony na ziemi i poszedłem do domu. O 12 mają być Ci co mi wstawiali ogarniać. A to tylko z dzisiaj sytuacja.

Takie problemy to nie są problemy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci denerwować się do wtorku- dzwoń do nich od razu.

Ja miałem taką sytuację z dekarzem, już nawet nie pamiętam o co chodziło, w każdym razie przez dwa dni nie odebrał mi telefonu. To na trzeci dzień kulminacja myśli u mnie nastąpiła i pojechałem z kolegą pod jego dom. I i 22 z całej pety naparzam w drzwi i żona mi otworzyła. Powiedziała, że mąż na szkoleniu ;)

 

Jak wrócił i się spotkaliśmy w końcu, to mówi mi, że wariat jestem, a ja na to, że nie lubię w sobie dusić emocji ;) Ale najlepsze, że dyplom z tego szkolenia mi przywiózł pokazać, hehe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności zadzwoń do "kominkarza" i zgłoś awarię (uszkodzenie).

Umów się na oględziny i na naprawę.

Jeżeli to nie pomoże to wtedy zaprzyjaźniony prawnik który pomoże napisać krótkie pismo z żądaniem naprawy i konsekwencjami braku skutecznej naprawy.

W ostatniej kolejności nowych fachowiec.

Jeżeli wydanie dodatkowej kasy nie stanowi problemu to może być od razu nowy fachowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności zadzwoń do "kominkarza" i zgłoś awarię (uszkodzenie).

Umów się na oględziny i na naprawę.

Jeżeli to nie pomoże to wtedy zaprzyjaźniony prawnik który pomoże napisać krótkie pismo z żądaniem naprawy i konsekwencjami braku skutecznej naprawy.

W ostatniej kolejności nowych fachowiec.

Jeżeli wydanie dodatkowej kasy nie stanowi problemu to może być od razu nowy fachowiec.

To niestety nie jest pierdoła....To poważny problem, bo kominek robił ktoś kto tego robić nie powinien. Skoro na wierzchu, w widocznych miejscach wylazło po pierwszych paleniach, to co "siedzi" w miejscach zakrytych? Możesz zrobić fotki kratek nawiewno wywiewnych? Wszystkich...Jak dasz radę, to przez jedną z kratek zrób kilka ujęć wnętrza kominka....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrafie tak komuś weekendu psuć :( Poczekam do wtorku ale i tak będzie problem bo kominek i obudowę robił jeden a kamień obkladal drugi. Już widzę to przepychanie jeden na drugiego...

Zdjęcia kratek w załączeniu. Wlot powietrza na zewnątrz jeszcze nie obudowany bo się cały czas motam nad nim. Pod kominkiem przewiew słabo widoczny bo ewidentnie obudowa pod kominkiem siadła i reszta to wylot-półka i zdjęcia środka.

IMG_20191109_130043.jpg

IMG_20191109_125734.jpg

IMG_20191109_130203.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety nie jest pierdoła....To poważny problem, bo kominek robił ktoś kto tego robić nie powinien. Skoro na wierzchu, w widocznych miejscach wylazło po pierwszych paleniach, to co "siedzi" w miejscach zakrytych? Możesz zrobić fotki kratek nawiewno wywiewnych? Wszystkich...Jak dasz radę, to przez jedną z kratek zrób kilka ujęć wnętrza kominka....

 

 

Reszta zdjęć nie chce się dodać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety nie jest pierdoła....To poważny problem, bo kominek robił ktoś kto tego robić nie powinien. Skoro na wierzchu, w widocznych miejscach wylazło po pierwszych paleniach, to co "siedzi" w miejscach zakrytych? Możesz zrobić fotki kratek nawiewno wywiewnych? Wszystkich...Jak dasz radę, to przez jedną z kratek zrób kilka ujęć wnętrza kominka....

Nie pisałem że to jest "pierdoła".

Pomyliłeś posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja informacyjnie. Spotkałam się z kamieniarzem. Wziął to na siebie, bardzo przepraszal i mówił, że zrobił już naprawdę dużo kominków i nigdy mu się takie coś nie zdarzyło. Także uważam się za wielką szczęściarę :D

Mówił coś o siatce, jakby ona nie dała radę czy złe złączenia.. Nie wiem ale za jakieś 2 tygodnie zamierza się za to zabrać i poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...