Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

post pochwalny


ciężkiprzypadek

Recommended Posts

Ah te czyste samochody. Przecież one nic nie produkują, tak samo jak gaz. Cud miód malinka. :D

Spaliny trują dzieci. Co roku 4 miliony najmłodszych zapada na astmę związaną z NO2.

 

Zapominałeś dopisać, że to statystyki ogólnoświatowe, a nie z Polski. Jasne, że w czystych państwach w których nie spala się drewna i węgla, smog powstaje z gazu czy transportu.

 

W Polsce smród i trucizny w powietrzu to niska emisja ze spalania paliw stałych i kominki mają w tym swój udział. Jakby zakazali węgla, to ludzie rzucą się na drewno - i problem z syfem w powietrzu pozostanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 198
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tylko kto robi pirolizę drewna w kominku?

 

Np. ty paląc w kominku - najpierw następuje piroliza, a później odparowane części lotne ulegają zapaleniu.

 

trwałego wzrostu stężenia CO2

 

Tego nie podważam. Ale trucizny emitowane też są istotne. Dlaczego w samochodach jest przymus posiadania katalizatorów i dpf?? Ba, te urządzenia ZWIĘKSZAJĄ poziom emisji CO2. Więc widać co jest priorytetem - najpierw eliminacja trucizn, a na drugim miejscu CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominałeś dopisać, że to statystyki ogólnoświatowe, a nie z Polski. Jasne, że w czystych państwach w których nie spala się drewna i węgla, smog powstaje z gazu czy transportu.

 

W Polsce smród i trucizny w powietrzu to niska emisja ze spalania paliw stałych i kominki mają w tym swój udział. Jakby zakazali węgla, to ludzie rzucą się na drewno - i problem z syfem w powietrzu pozostanie .

 

Rozwinięte to jakie to kraje? Szwajcaria?

No i co potem będziecie walczyć z gazem i transportem?

Obserwuj Kraków i Wrocław. Polecam. Obydwa, bo każde ma inną specyfikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co te starania, przeciez jest bezuzyteczny. Moze lepiej wywal wkład a obudowę przerób na półkę. Będziesz miał spokojną głowę.

.

 

Planuję lodówkę na wino.

 

Ale po co te starania

 

Chyba napisałem wyraźnie

 

choćby, gdybym kiedyć chciał to sprzedać.
Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. ty paląc w kominku - najpierw następuje piroliza, a później odparowane części lotne ulegają zapaleniu.

 

Nic podobnego. Piroliza następuje w retortach bez dostępu powietrza. Tak jest np. produkowany węgiel drzewny do grillowania (smacznego). W kominku jest (a przynajmniej powinien być) dostęp powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic podobnego. Piroliza następuje w retortach bez dostępu powietrza. Tak jest np. produkowany węgiel drzewny do grillowania (smacznego). W kominku jest (a przynajmniej powinien być) dostęp powietrza.

 

Wiesz, ale ja nie sugeruję, że tylko przeprowadzasz pirolizę. Po prostu niewielka część drewna podlega temu procesowi i jawią się jako zanieczyszczenia.

 

Samochód też nie spala nigdy całego paliwa mimio nadzoru elektronicznego - możesz zobaczyć ile masz HC u diagnosty i jaki jest stan katalizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszny slowotok...

Ty naprawdę nie pamiętasz tego, co było napisane rano ?

:)

 

Pisałem wyrażźnie, że DTR mojej wersji wkładu podaje 82% sprawnosci.

Jeżeli w głębokich i zakurzonych czeluściach Internetu leżą jeszcze jakieś informacje o parametrach Twojego wkładu, to się z nimi zapoznaj.

Proste.

Nie trzeba wyłazić na dach :)

 

Jeśli do takich informacji nie dotrzesz, skontaktuj się z producentem Twojego wkładu i zapytaj, czy ten model spełnia wymagania ekoprojektu.

 

Nie chcę pamiętać jak oszukujesz siebie i nas mających czynne kominki. Przecież to twoje fotki widnieją z pomiarów emisji. Czy się znowu mylę ? Nie muszę się z nikim kontaktować wystarczy ,że zastosuje twój eko - filtr. Ty twierdzisz i nadal zakłamujesz rzeczywistość ,że masz wkład cacy, Otóż po raz ostatni powtórzę masz bubel w domu bo opalasz drewnem które emiterami podczas spalania dawkuje do atmosfery. Bez filtra - urządzenia jak ty sugerujesz ani rusz. Chcesz mieć raz na rok odpalenie swojego bubla musisz spełnić normy którymi tu nas straszyłeś. Niestety inaczej się nie da. Pomyśl przez chwile jakich słowo tocznych ideologi ozywasz, i to sprzecznych z samym sobą.:yes: . Popatrz i poczytaj kolegę wyżej jak utwierdza w przekonaniu ,że drewno to syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję:) Cieszę się z tego. Nasz rozpalamy tylko raz i nie dokładamy drewna, bo jeszcze nie mieszkamy. Tylko na nasz pobyt rozpalamy. Nie wiem czy to ma znaczenie. Mamy dom ocieplony, ale nie grzany . Temperatury mamy nizsze niż Ty, dom mniejszy niz Ty, czyli Jesteś LEPSZY! lub masz lepszy kominek:)

Pochwal się zdjęciami i co to za wkład?

 

 

To nie wkład, to jest murowany kominek Rumforda. Zdjęcia są w wątku "Kominek Rumforda" na tym forum:

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?178383-kominek-Rumforda/page2

Szukaj na stronie nr. 2 i 3.

 

Do DBX-a,

Zdjęć termometrów nie zamieszczę, choć obiecałem.

Wystarczy chuchnąć w termometr i wynik będzie zafałszowany.

Wiara i zaufanie, to wartości dziś rzadziej spotykane...

 

PS Nie jestem zdunem, a już na pewno nie takim, jak ci z tego forum.

Wyśmiać potrafią, a prawdziwego rumforda nie zbudują. Cóż, krowa która dużo ryczy, kwalifikacje ma tylko w gębie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę pamiętać jak oszukujesz siebie i nas mających czynne kominki. Przecież to twoje fotki widnieją z pomiarów emisji. Czy się znowu mylę ? Nie muszę się z nikim kontaktować wystarczy ,że zastosuje twój eko - filtr.

 

Ależ proszę bardzo - jeśli chcesz wydać te 4,5tyś zł, nie ma sprawy.

Ja znalazłem dokumentację techniczną, więc nie muszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wkład, to jest murowany kominek Rumforda. Zdjęcia są w wątku "Kominek Rumforda" na tym forum:

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?178383-kominek-Rumforda/page2

Szukaj na stronie nr. 2 i 3.

 

Do DBX-a,

Zdjęć termometrów nie zamieszczę, choć obiecałem.

Wystarczy chuchnąć w termometr i wynik będzie zafałszowany.

Wiara i zaufanie, to wartości dziś rzadziej spotykane...

 

PS Nie jestem zdunem, a już na pewno nie takim, jak ci z tego forum.

Wyśmiać potrafią, a prawdziwego rumforda nie zbudują. Cóż, krowa która dużo ryczy, kwalifikacje ma tylko w gębie...

 

Bardzo ładny. Palenisko klimatyczne, zamkowe, takie zachęcające do przysiadówki obok. Gratuluję:yes:

Co do forum. To tylko internet i czasami wypowiadamy się zdawkowo oczekując całkowitego zrozumienia innych a to niestety nierealne.

Trzeba czasami zluzować i zrozumieć, że po drugiej stronie, to nie roboty, tylko też ludzie z własnymi problemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ proszę bardzo - jeśli chcesz wydać te 4,5tyś zł, nie ma sprawy.

Ja znalazłem dokumentację techniczną, więc nie muszę.

 

Dobra znowu po twojemu. Powiadasz ,że znalazłeś dokumentacje techniczną i nic nie musisz. To jeśli ja mam także dokumentacje techniczną to wszystko w porządku.Powtarzam "dokumentację techniczną". Pokaż gdzie w twojej dokumentacji technicznej napisane jest ,że twój wkład jest podpadający pod klasę 5 i EKO projektu , na miarę 2023 roku i ustawy związanej z twoim regionem. Wskaż w "deteerce" gdzie producent pisze ,że twój wkład jest dostosowany do wymogów bez emisyjnego produkowania szkodliwych spalin. Czyli żeby pozostali czytający ,posiadacze starych wkładów mieli wiedzę , twoją wiedzę :

 

1. stary wkład + EKO - Filtr

2,.paliwo o wilgotności mniejszej niż 20 %

 

Mogą palić.

 

1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra znowu po twojemu. Powiadasz ,że znalazłeś dokumentacje techniczną i nic nie musisz. To jeśli ja mam także dokumentacje techniczną to wszystko w porządku.Powtarzam "dokumentację techniczną". Pokaż gdzie w twojej dokumentacji technicznej napisane jest ,że twój wkład jest podpadający pod klasę 5 i EKO projektu , na miarę 2023 roku i ustawy związanej z twoim regionem. Wskaż w "deteerce" gdzie producent pisze ,że twój wkład jest dostosowany do wymogów bez emisyjnego produkowania szkodliwych spalin. Czyli żeby pozostali czytający ,posiadacze starych wkładów mieli wiedzę , twoją wiedzę :

 

1. stary wkład + EKO - Filtr

2,.paliwo o wilgotności mniejszej niż 20 %

 

Mogą palić.

 

1.

 

Masz rację. Ja mam taki kominek tarnawę nie uzywam go w sumie od 4 lat, ale też się zastanawiam czy go czasem nie rozebrać przy najbliższym większym remoncie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Ja mam taki kominek tarnawę nie uzywam go w sumie od 4 lat, ale też się zastanawiam czy go czasem nie rozebrać przy najbliższym większym remoncie?
To całkiem rozsądne podejście, przy założeniu, że są miejsca w Polsce gdzie już nie można w nim palić, a w innych zakaz wejdzie najpóźniej w 2022....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra znowu po twojemu. Powiadasz ,że znalazłeś dokumentacje techniczną i nic nie musisz. To jeśli ja mam także dokumentacje techniczną to wszystko w porządku.Powtarzam "dokumentację techniczną". Pokaż gdzie w twojej dokumentacji technicznej napisane jest ,że twój wkład jest podpadający pod klasę 5 i EKO projektu , na miarę 2023 roku i ustawy związanej z twoim regionem. Wskaż w "deteerce" gdzie producent pisze ,że twój wkład jest dostosowany do wymogów bez emisyjnego produkowania szkodliwych spalin. Czyli żeby pozostali czytający ,posiadacze starych wkładów mieli wiedzę , twoją wiedzę :

 

1. stary wkład + EKO - Filtr

2,.paliwo o wilgotności mniejszej niż 20 %

 

Mogą palić.

 

1.

 

Książkowy przykład braku umiejętności czytania że zrozumieniem.

Dwa razy pisałem, dlaczego mój wkład będzie mógł być użytkowany po 2022, a ten nadal nie przyswoił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książkowy przykład braku umiejętności czytania że zrozumieniem.

Dwa razy pisałem, dlaczego mój wkład będzie mógł być użytkowany po 2022, a ten nadal nie przyswoił...

 

Staram się czytać twoje wypociny ale nie dajesz dowodu na to by twój kominek wg. twojego punku widzenia mógł być eksploatowany i ta twoja "deteerka" o jego dopuszczalnych zdolnościach utwierdziła w przekonaniu ,że jest tylko w twojej wyobraźni. Co pisałeś? To i ja pisałem i jeszcze raz napisze ,że mój wkład -kominek będę mógł użytkować po 2022 roku. Ty udajesz ,że czytasz co chcę ci udowodnić , czy strugasz .................znowu drewno?:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Ja mam taki kominek tarnawę nie uzywam go w sumie od 4 lat, ale też się zastanawiam czy go czasem nie rozebrać przy najbliższym większym remoncie?

 

Rozbierz go i na złom jak kominek fotohobby ............bo do niczego się nie nada. Zresztą ponowne rozpalenie wiąże się z kłopotliwymi sytuacjami. Trzeba wszystko posprawdzać , wszak to żywy ogień. Myślę ,że powinien być bezwzględny zakaz ewentualnego odsprzedania na rynku wtórnym. Był przecież dopasowany do warunków panujących w twojej chałupce. Moc , dopuszczalny rodzaj paliwa itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dopuszczalny rodzaj paliwa" :)

Leżę :)

 

Rozumiem, że drewno liściaste, lub brykiet z niego, to tak rzadki "dopuszczalny rodzaj paliwa", że nabywca sobie że zdobyciem jego nie poradzi ?

nie dajesz dowodu na to by twój kominek wg. twojego punku widzenia mógł być eksploatowany

Nie Tobie muszę cokolwiek udowadniać, bo to nie Ty o czymkolwiek decydujesz....

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...