Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oknoplast - opinie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Stoję przed zakupem okien i dostałem m.in. ofertę z Oknoplastu. Za 9 okien w tym 1 tarasowe i 2 balkonowe wraz z roletami wew. sterowanie elektryczne chcą ok. 30 tys. z montażem. Wersja Winergetic. Jakie macie doświadczenia z oknami tej firmy? Warto się nimi zainteresować?

 

mam okna Oknoplastu - na ten moment czekam już prawie 2 miesiące na usuniecie usterek okna HST na które wydałem kilkanaście tysięcy złotych - okno już w momencie montażu było z usterkami ... OknoPlast ma chyba problem z kontrolą jakości swoich produktów skoro wychodzą już z fabryki z usterkami. Denerwujace bo Ja uregulowałem płatnośc po 3 dniach od otrzymania faktury a na usuniecie usterki czekam już prawie 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można coś zasugerować to czy warto powinny się wypowiadać osoby użytkujące cokolwiek przez powiedzmy kilka lat. Kiedy czytam "mam okna firmy xxx i polecam. Montowali miesiąc temu" to ręce opadają.

 

Oj czemu się dziwisz. Przecież człowiek jest przekonany, że wybrał jeśli nie najlepiej, to chociaż optymalnie i nie kupuje okien bo są słabe i tanie.. Jeśli już to tanie i dobre ;) A wszyscy trzeźwo myślący, nie będący w transie zakupów swoje wiedzą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam okna Oknoplastu - na ten moment czekam już prawie 2 miesiące na usuniecie usterek okna HST na które wydałem kilkanaście tysięcy złotych - okno już w momencie montażu było z usterkami ... OknoPlast ma chyba problem z kontrolą jakości swoich produktów skoro wychodzą już z fabryki z usterkami. Denerwujace bo Ja uregulowałem płatnośc po 3 dniach od otrzymania faktury a na usuniecie usterki czekam już prawie 2 miesiące.

 

Kiepsko to wróży jeśli chodzi o jakość okien Oknoplastu i (odpukać) serwisu gwarancyjnego.

 

Inna opcje to:

1/ okna MS więcej niż OKNA (seria MSline+ MD)

okucia MACO MULTI-MATIC,

montaż:

- piana poliuretanowa

- kołki lub kotwy montażowe

 

2/ okna MIROX

profil Ideal 8000

okucia firmy Winkhaus Activ Pilot concept WK2,

montaż wielowarstwowy okien z wykorzystaniem taśm paroszczelnych i paroizolacyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może się wypowiedzieć na temat profili kommerling? Odebrałem dzisiaj telefon od jakiegoś producenta okien i zaproponował mi wycenę na okna robione na tym profilu oraz drugą na vece.

 

Przeczytaj sam co napisałeś i zastanów się...

 

"Miałem kupić Volvo ale odebrałem dzisiaj telefon od jakiegoś producenta samochodów na oponach Pirelli albo Michelin z silnikiem diesla. Możecie się wypowiedzieć co wybrać?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może się wypowiedzieć na temat profili kommerling?

 

Marka mało znana i trochę w Polsce zapomniana, co jest zasługą dystrybutora. W Niemczech, bardzo szanowana, z długą tradycją. 88 mm to dobre, solidne rozwiązanie. Jeśli producent z okolic Krakowa, to warto wziąć go pod uwagę, ale sądzę, że to raczej któraś z mniejszych firm, a wtedy... ryzyko rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie Kommerling ale spokrewnione KBE 88mm w przypadku marnego producenta bije rekordy w wyginaniu się w obu płaszczyznach.

 

A popatrz, wspomnienia sprzed 20 lat sugerowałby by, że KBE to bardzo mocny profil.. ;( jak ten czas się zmienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie Kommerling ale spokrewnione KBE 88mm w przypadku marnego producenta bije rekordy w wyginaniu się w obu płaszczyznach.

 

Koemmerling nie był spokrewniony z KBE. Czy fakt, że ta zacna marka znalazła się w ręku jednego właściciela wraz KBE świadczy o pokrewieństwie? Moim zdaniem DNA zdecydowanie inne, chyba że przybrany rodzic zaczął coś majstrować przy kodzie genetycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent profili Profine-Group znany za swojego czasu z działań na rzecz ochrony środowiska ;) tzw okna bezołowiowe , z linii Greenline - kiedyś , teraz nie wiem jakiego stabilizatora używają . W sumie taktyczna zagrywka pijarowa za swojego czasu . Profile KÖMMERLING , Trocla, KBE .

Pytanie, czy Jesteś technologiem od okien / producentem , że tak dokładnie interesują Cię profile pvc i w jaki sposób Jesteś w stanie zweryfikować gotowy produkt i producenta ,skoro w Polsce jest zarejestrowanych kilka tysięcy podmiotów produkujących okna - od garażu do molochów . Dochodzi montaż, rodzaj , jakość . Obsługa gwarancyjna , pogwarancyjna, serwisowa , regulacje itd .

Porównywanie ofert z pdf / wydruku i patrzenie na prostokącik + Uw + CeNa ma się jak ......nie będę brzydko pisał . Zbieranie i weryfikacja . Znowu przypomina mi się piękna słoneczna jesienna niedziela i te podgrzybki , borowiki w koszyku , achh... :bash::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...