Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Niechemiczne katalityczne zapobieganie powstawaniu kamienia kotłowego


Innov_

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 413
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Usunąłem część z ostatnich wpisów. Poziom, który pokazał się w niektórych postach był żenujący. Edytowane przez finlandia
Poprawka błędu interpunkcyjnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby, które chcą się wypowiedzieć na temat dzisiejszych postów z tego wątku zapraszam do tematu: https://forum.muratordom.pl/showthread.php?230910-Forum-Muratora-uwagi&p=7881647#post7881647
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qbek17

fachman19

i inni

Umknęła wam jedna ale istotna sprawa; traktujecie na poważnie autora tematu na tyle, że z góry zakładacie, iż ma on coś do powiedzenia i że to co pisze, jest istotne. Zwyczajnie przejął swą arogancją inicjatywę w dyskusji i wy się temu podporządkowaliście, nawet pomimo tego, że wasze uwagi są ignorowane lub zbywane banałami.

Chcecie coś udowodnić ?

 

chronimy społeczeństwo , wspomagamy oświatę:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kilka konkretów poproszę:

1. Czy urządzenia sterujące prysznicami wcześniej się psuły i miało to związek z osadzaniem się kamienia ?

2. Analogicznie pytanie o układ grzewczy.

Jeśli na obydwa pytania odpowiedź brzmi nie to wiemy tylko t yle że wasz wynalazek nie psuje innych urządzeń. A to trochę mało żeby można było uznać taką referencję. Jedyny konkret że kamień nie osadza się na deszczownicy. Jakbym był czepialski to spytałbym czy kamienia nie ma bo jest wasze urządzenie czy na przykład dlatego że ktoś zaczął lepiej sprzątać ew zmienił się dostawcą chemii do sprzątania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tutaj bym się nie czepiał. Oczywiście fajniej by było gdyby tskie referencje napisała osoba pełniąca jakieś funkcje techniczne ale w gruncie rzeczy nie ma to znaczenia. A ja czekam na odpowiedź na dwa pytania które zadałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kilka konkretów poproszę:

1. Czy urządzenia sterujące prysznicami wcześniej się psuły i miało to związek z osadzaniem się kamienia ?

2. Analogicznie pytanie o układ grzewczy.

Jeśli na obydwa pytania odpowiedź brzmi nie to wiemy tylko t yle że wasz wynalazek nie psuje innych urządzeń. A to trochę mało żeby można było uznać taką referencję. Jedyny konkret że kamień nie osadza się na deszczownicy. Jakbym był czepialski to spytałbym czy kamienia nie ma bo jest wasze urządzenie czy na przykład dlatego że ktoś zaczął lepiej sprzątać ew zmienił się dostawcą chemii do sprzątania.

 

Należący do kompleksu OSiR Środa Śląska budynek CSiR z własną kotłownią kaskadową jest nowy, wkrótce po jego oddaniu zostało zamontowane dostarczone przez nas urządzenie odkamieniające. Po roku użytkowania nowych urządzeń, przy twardości wody w Środzie Śląskiej, musiałby wystąpić kamień kotłowy. Trudno jest przy użyciu chemi do sprzątania czyścić od wewnątrz deszczownice, urządzenia podtynkowe czy podgrzewacz do wody, prawda? W zasilanym z tego samego źródła sąsiednim budynku Parku Wodnego w saunarium i szatniach / prysznicach jest od kilku lat zamontowane urządzenie zapobiegające powstawaniu kamienia kotłowego innego typu, wymagające stałego oczyszczania armatury, pryszniców itp, a więc zarząd obu tych obiektów miał porównanie efektywności działania obu systemów odkamieniających, stąd podjęta po roku testów decyzja o zakupie niechemicznego katalitycznego urządzenia odkamieniającego Scaletron.

 

Natomiast efekt działania urządzenia na starych zasobach i porównanie z budynkiem bez odkamieniania po roku użytkowania urządzenia niechemicznego jest pokazany w referencji ze Śródmiejskiej SM w Częstochowie.

 

Referencje ŚSM Częstochowa1.jpg

Referencje ŚSM Częstochowa2.jpg

Referencje ŚSM Częstochowa3.jpg

Referencje ŚSM Częstochowa4.jpg

Referencje ŚSM Częstochowa5.jpg

Edytowane przez Innov_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należący do kompleksu OSiR Środa Śląska budynek CSiR z własną kotłownią kaskadową jest nowy, wkrótce po jego oddaniu zostało zamontowane dostarczone przez nas urządzenie odkamieniające. Po roku użytkowania nowych urządzeń, przy twardości wody w Środzie Śląskiej, musiałby wystąpić kamień kotłowy. Trudno jest przy użyciu chemi do sprzątania czyścić od wewnątrz deszczownice, urządzenia podtynkowe czy podgrzewacz do wody, prawda? W zasilanym z tego samego źródła sąsiednim budynku Parku Wodnego w saunarium i szatniach / prysznicach jest od kilku lat zamontowane urządzenie zapobiegające powstawaniu kamienia kotłowego innego typu, wymagające stałego oczyszczania armatury, pryszniców itp, a więc zarząd obu tych obiektów miał porównanie efektywności działania obu systemów odkamieniających, stąd podjęta po roku testów decyzja o zakupie niechemicznego katalitycznego urządzenia odkamieniającego Scaletron.

 

Natomiast efekt działania urządzenia na starych zasobach i porównanie z budynkiem bez odkamieniania po roku użytkowania urządzenia niechemicznego jest pokazany w referencji ze Śródmiejskiej SM w Częstochowie.

No i widzisz, jakbyś tak zaczął ten temat i nie pi.....ił że "amerykańscy naukowcy zamontowali w marsjańskim łaziku i przez to on zużywa o 15 procent lub 10 procent mniej energii" to temat rozwinął by się inaczej. A tak masz co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie zakupione przez OSiR Środa Śląska po rocznych testach.

[ATTACH=CONFIG]437880[/ATTACH]

Jedno mi trochę nie pasuje - pismo podpisał Prokurent OSiR Spółki z o.o. w dniu 03.12.2018 r.

a wg poniższych informacji

http://62.129.240.187/Osrodek,Sportu,I,Rekreacji,Sroda,Slaska,Prokurenci,KRS,0000296386.html

Prokurentem został 06.12.2018 r. czyli 3 dni później.

Możliwe że gdzieś jest wpisana zła data.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mi trochę nie pasuje - pismo podpisał Prokurent OSiR Spółki z o.o. w dniu 03.12.2018 r.

a wg poniższych informacji

http://62.129.240.187/Osrodek,Sportu,I,Rekreacji,Sroda,Slaska,Prokurenci,KRS,0000296386.html

Prokurentem został 06.12.2018 r. czyli 3 dni później.

Możliwe że gdzieś jest wpisana zła data.

 

Wpis tej prokury do KRS został dokonany 02.09.2016, a więc na ponad 2 lata przed podpisaniem tej referencji. Skoro aż tak szczegółowo Pan/i analizuje przedstawiane przez nas dokumenty, to warto sięgnąć do właściwych źródeł, czyli do oficjalnego portalu Ministerstwa Sprawiedliwości. Czy oskarża nas Pan/i o fałszowanie dokumentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis tej prokury do KRS został dokonany 02.09.2016, a więc na ponad 2 lata przed podpisaniem tej referencji.

Skoro aż tak szczegółowo Pan/i analizuje przedstawiane przez nas dokumenty, to warto sięgnąć do właściwych źródeł, czyli do oficjalnego portalu Ministerstwa Sprawiedliwości. Czy oskarża nas Pan/i o fałszowanie dokumentów?

We wskazanym źródle https://ekrs.ms.gov.pl/web/wyszukiwarka-krs/strona-glowna/index.html

Dział 2 Rubryka 3 - Prokurenci L.p. 2 Nr wpisu 28 widnieje "wprowadzenie" na Prokurenta Pana Arkadiusza G. z datą 02.09.2016 r.

a pod Nr 41 "wykreślenia z datą 06.12.2018 r.

 

W tym samym wpisie Nr 41 jest "wprowadzenie" Pana Ryszarda A. na Prokurenta z datą 06.12.2018 r. i pod Nr 42 "wykreślenie" z datą 06.06.2019 r.

Pismo podpisał Prokurent Ryszard A. a nie Prokurent Arkadiusz G.

 

Proszę sprawdzić !!

Proszę czytać linkowane referencje.

 

Proszę także o wycofanie swojego bezpodstawnego wpisu

Czy oskarża nas Pan/i o fałszowanie dokumentów?

Wyraźnie napisałem

Prokurentem został 06.12.2018 r. czyli 3 dni później.

Możliwe że gdzieś jest wpisana zła data.

Nigdzie nie sugerowałem fałszowania dokumentów. Ani przez Was ani przez OSiR czy przez Prokurenta Spółki.

Napisałem co powyżej widać.

Jednak wygląda na to że wspomniany KRS potwierdził mój wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wskazanym źródle https://ekrs.ms.gov.pl/web/wyszukiwarka-krs/strona-glowna/index.html

Dział 2 Rubryka 3 - Prokurenci L.p. 2 Nr wpisu 28 widnieje "wprowadzenie" na Prokurenta Pana Arkadiusza G. z datą 02.09.2016 r.

a pod Nr 41 "wykreślenia z datą 06.12.2018 r.

 

W tym samym wpisie Nr 41 jest "wprowadzenie" Pana Ryszarda A. na Prokurenta z datą 06.12.2018 r. i pod Nr 42 "wykreślenie" z datą 06.06.2019 r.

Pismo podpisał Prokurent Ryszard A. a nie Prokurent Arkadiusz G.

 

Proszę sprawdzić !!

Proszę czytać linkowane referencje.

 

Proszę także o wycofanie swojego bezpodstawnego wpisu

 

Wyraźnie napisałem

 

Nigdzie nie sugerowałem fałszowania dokumentów. Ani przez Was ani przez OSiR czy przez Prokurenta Spółki.

Napisałem co powyżej widać.

Jednak wygląda na to że wspomniany KRS potwierdził mój wpis.

 

Fantastycznie, gratulujemy wnikliwości. Naprawdę bardzo merytoryczna dyskusja. Niebawem dostarczymy więcej referencji, żeby dać Panu zajęcie, także zagranicznych. A czy wie Pan, że wpis zmian do KRS często następuje nawet kilka miesięcy PO powołaniu na funkcję w spółce, bo tak, niestety, działają nasze sądy? Wpis do rejestru w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nie ma charakteru konstytutywnego. Czy nadal kwestionuje Pan prawidłowość tej referencji i rzetelność dokumentu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...