Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wykonanie obudowy kominka


cis3k

Recommended Posts

Witam,

 

Mam zamiar sam wykończyć kominek :) wykończenie będzie z granitu. Mam 6 elementów już sfazowanych i teraz muszę je przykleić.

Jak przygotować powierzchnię do klejenia kamienia?

Jakiego kleju użyć? Szerokość kamienia to około 100mm, grubość 12mm.

Czy ma znaczenie w jakiej kolejności będę przyklejał elementy?

kominek 00.JPG

 

Kolejnym pytaniem jest do jakiej wysokości ma być kamień. Zaznaczyłem na drugiej fotce ... Do którego punktu go położyć?

kominek 01.jpg

 

Czym wypełnić spoiny między kamieniem? Kamień jest koloru czarnego z brokatem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam zamiar sam wykończyć kominek :) wykończenie będzie z granitu. Mam 6 elementów już sfazowanych i teraz muszę je przykleić.

Jak przygotować powierzchnię do klejenia kamienia?

Jakiego kleju użyć? Szerokość kamienia to około 100mm, grubość 12mm.

Czy ma znaczenie w jakiej kolejności będę przyklejał elementy?

[ATTACH=CONFIG]437573[/ATTACH]

 

Kolejnym pytaniem jest do jakiej wysokości ma być kamień. Zaznaczyłem na drugiej fotce ... Do którego punktu go położyć?

[ATTACH=CONFIG]437574[/ATTACH]

 

Czym wypełnić spoiny między kamieniem? Kamień jest koloru czarnego z brokatem :)

 

Nie ma znaczenia w jakiej kolejności przykleisz pod warunkiem że nie spadną;-) no i znaczenie ma jak to przycięto (co na czym się wspiera). Samo klejenie tej części górnej może nie wystarczyć.

Jakie spoiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia w jakiej kolejności przykleisz pod warunkiem że nie spadną;-) no i znaczenie ma jak to przycięto (co na czym się wspiera). Samo klejenie tej części górnej może nie wystarczyć.

Jakie spoiny?

 

Część nr 2 opiera się na części 1 ...

Spoiny będą między częściami 2, a 3 oraz 5 i 6 ścinane są pod kątem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część nr 2 opiera się na części 1 ...

Spoiny będą między częściami 2, a 3 oraz 5 i 6 ścinane są pod kątem ...

 

Łączenie 2 i 3 nie opiera się więc trzeba to naprawić i oprzeć bo będzie jak wątku niedawnym. Łączenie pod kątem powinno być tak dopasowane by nie wymagało fugi, da się tak przyciąć. Na zdjęciach kiepsko widać ale mam nadzieję że obudowa ma odpowiednią dylatację od wkładu bo jak nie to będzie jeszcze problem z pękaniem samej obudowy, też ostatnio przerabiany temat na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę tak jakby pokazać kawałek samochodu z zewnątrz i zadać pytanie jak go naprawić nie mówiąc co ma pod maską.

 

Wracając do kominka...Nie mówiąc z czego jest powierzchnia do której kleimy, nie mówiąc jakie temperatury będą generowane na (w) obudowie, nie mówiąc jaki to kamień....niewiele można doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...