Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek otwarto-zamknięty z akumulacją.


Superior

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 47
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jest pięknie. Wieczorem było 21 stopni, a rano 18,6.

Kumuluje ciepło, ale samodzielne zaprojektowanie i wybudowanie urządzenia grzewczego, zafascynowało mnie tematem zduństwa.

 

Może zacznę to robić zawodowo?

 

Projektować potrafię, murować także, więc potrzeba jeszcze zdobyć wiedzę.

 

Zdobędziemy wiedzę, tam gdzie naprawdę ona jest i tam gdzie ludzie są życzliwi.

Można projektować nie mając wiedzy ?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zrobilem kominek otwarty i... rozczarowanie. Kominek dzialal poprawnie, nie dymil. Wystapil co prawda problem z paleniskiem (zaprawa), kupilem nawet klej by to poprawic, ale... doszedlem do wniosku ze ten kominek nie spelnia podstawowej funkcji - nie grzeje tak jakbym tego oczekiwal. Opalu pochlania mase, a ciepla tyle co nic. Wyburzylem wszystko i wstawilem wklad (pewnie koza tez lepiej grzeje). Dla mnie jest to przepasc jesli chodzi o cieplo. Pisze to dla tych co pomysla, ze fajnie miec taki otwarty kominek. Warto sie nad tym zastanowic czy nie bedzie to strata pieniedzy (wymogi ekoprojektu rowniez powodowaly obawy). U mnie kominek mial byc takze awaryjnym ogrzewaniem, owszem w poblizu paleniska szlo sie "zagrzac", ale przy otwartych przestrzeniach temperatura niewiele sie podnosila, nie polecam takiego kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jureczku. Pisać każdy może, nawet autor tej publikacji. Nie wiem jednak czy warto rozpowszechniać takie teksty, bo to ignorant wielowątkowy. Jeden z wątków: o ile pamiętam, nie ma w Ekoprojekcie zapisów o elektrofiltrach. Są filtry...A to kosmiczna różnica....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jureczku. Pisać każdy może, nawet autor tej publikacji. Nie wiem jednak czy warto rozpowszechniać takie teksty, bo to ignorant wielowątkowy. Jeden z wątków: o ile pamiętam, nie ma w Ekoprojekcie zapisów o elektrofiltrach. Są filtry...A to kosmiczna różnica....

 

 

Znalazłem w necie szukając tylko kiedy mają być jakieś zmiany w mojej okolicy.... coś mi się obiło o uszy że został wprowadzony zakaz handlu kopciuchami, a przepisy wprowadzone w Krakowie mogą rozlać się na cały kraj. I tak zmieniam działalność wiec mam to ogólnie w... poważaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Ciekawe, ciekawe.....Miało być pięknie i super technicznie, a teraz rozbieramy?! Gdzieś chyba czytałem pogardliwą wypowiedź autora wątku na temat zdunów.....

 

Podtrzymuję, cytat:

Sposoby wykonywania wnętrz pieców są przedmiotem rozbieżnych poszukiwań różnych wykonawców, lecz ich wyniki praktyczne, jako czysto przypadkowe i nie dające się należycie uzasadnić, nie mają dla wiedzy większego znaczenia.

Dlatego też w budowie pieców napotykamy tak wiele szarlataństwa.

 

Każdy niemal wykonawca (Matura, Peniu, Memix itp?) jest posiadaczem sobie tylko wiadomego "systemu", uchyla się od odpowiedzi zasłaniając się swoją "fachowością".

 

Piecokominek Penia i "polskie kominki" Matury, hahahaha:rotfl:

Edytowane przez Superior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...