Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Koszty robocizny SSO


krzemien

Recommended Posts

Witam,

 

Powoli docierają do mnie oferty ekip budowlanych do poszczególnych zadań na wiosnę 2020. Chętnie zapoznam sie z waszymi opniami cen rynkowych za tego typu usługi.

 

Pare słów o domu. Budowany pod Warszawą dom parterowy z 1 pokojem poddasza użytkowego. Przestrzeń użytkowa to 211m z czego 64m to garaż.

Dom będzie budowany z ceramiki P+W - jeszcze nie wybrałem producenta. fundament na ławach + ściany fundamentowe budowane z bloczków betonowych Prefagbud. W załączniku zamieszczam pare rzutów dla lepszego rozeznania tematu.

 

W tym roku chciałbym dojść przynajmniej do SSO, a najlepiej SSZ ( choc to mało realne ). Skupie sie na SSO w kontescie kosztów robocizny. Orientacyje koszty samej robocizny mam narazie następujące :

 

Etap I

- zebranie humusu pod budynek mieszkalny

- wykop ław

- zbrojenie ław

- zalanie betonem

 

KWOTA : 10 000 zł

 

Etap II

-wymurowanie stanu zero bloczkiem

- szalowanie i zbrojenie wieńca ścian fundamentu

- zabezpieczenie przed wilgocią

- ocieplenie ścian fundamentu

- ubicie zasypki

- zalanie suchym betonem

 

KWOTA : 20 000 zł

 

 

Etap III

- wymurowanie ścian parteru

 

KWOTA : 15 000 zł

 

Etap IV

- szalowanie, zbrojenie i zalanie słupów

 

KWOTA : 15 000 zł

 

Etap V

- wyszalowanie nadproży

- wyszalowanie stropu i podciągu

- zazbrojenie i zalanie stropu

 

KWOTA : 10 000 zł

 

Etap VI

- zalanie wieńców pod stropy

 

KWOTA : 10 000 zł

 

Etap VII

- szalowanie, zazbrojenie i zalanie kolejnego odcinka stropu

 

KWOTA : 10 000 zł

 

 

Etap VIII

- wymurowanie i zazbrojenie ściany kolankowej

- zalanie wieńców i obsadzenie kotew

 

KWOTA : 10 000 zł

 

Etap IX

- rozszalowanie stropów, słupów i podciągów

 

 

KWOTA : 10 000 zł

 

Etap X

- wykonanie więźby dachowej

 

KWOTA : 10 000 zł

 

Etap XI

- wymurowanie ścianek działowych i kominów

- ogólne sprzątanie w budynku i oddanie do odbioru

 

KWOTA : 10 000 zł

 

 

Sumarycznie wychodzi 130 000 zł

Screenshot 2019-12-21 at 12.23.29.jpg

Screenshot 2019-12-21 at 12.24.04.jpg

Screenshot 2019-12-21 at 12.24.12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

130 tyś za robociznę ? to chyba trochę drogo ale to wawa .

 

Ja 4 lata temu za prosty dom 123 m2 zabudowy w stylu dom przy głogowej 2-4 za robotę dałem około 60 tyś plus 5 tyś koparka / wykop pod drogę i pod dom bo warunki glebowe trudne/ , ale teraz kolega buduje i ta sama ekipa skasowała go coś około 75 tyś za mniejszy dom ale on dużo zmian w trakcie budowy robił i musiał dopłacać, przez to nas SSZ wyszedł 220 tyś/ dwa dni temu montowali bramę garażową i drzwi wejściowe/ a jego 250 tyś bez drzwi zewn. i bramy garażowej bo nie ma garażu .

 

etap 1 i 2 wyszedł nas podobnie , 28 robota , około 67 tyś z materiałem,

etap 3 - 7 ściany , ścianki działowe , nadproża i itp 20 tyś robota , z materiałami 60 tyś

etap 8 - do końca razem z dachem kolejne 17 tyś robota , 27 materiały

ale to było 4 lata temu

inna firma chciała 60 zł za m2 zrobienia więźby i położenie dachówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzemien, jak będziesz rozmawiał / negocjował z wykonawcą ceny robocizny i z Twoich ust padnie słowo "suchy beton" na pospółkę

 

"Etap II

 

- zalanie suchym betonem

 

to już Cię ma ! Mam nadzieję, że się tylko przejęzyczyłeś.. :-)

 

A co do cen, to wg mnie słowem.. MASAKRA! Za fundament, za samą robociznę 30 000 z ł... Ludzie, a gdzie materiał ... A potem po kolei, te 10 000 zł za to, 10 000 zł za tamto, i 10 000 zł za kolejne... Rozszalowanie stropu ( 8x13, Ackerman + żelbet) zajęło mi w pojedynkę ok. 3-4 dni (włącznie z szalunkiem schodów). Do tego ok. 3 dni na czyszczenie desek z gwoździ, zaprawy i układanie na stosie (przygotowanie do ponownego użycia), układanie stempli. Fakt, robota od rana do nocy. Niemniej wydaje mi się, że powoli wracają czasy, kiedy to ludzie, wraz z pomocą rodziny samodzielnie budowali swoje domy. A przynajmniej część pracy wykonywali samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Etap VI

- zalanie wieńców pod stropy

 

KWOTA : 10 000 zł

 

Etap VII

- szalowanie, zazbrojenie i zalanie kolejnego odcinka stropu

 

KWOTA : 10 000 zł

 

 

Etap IX

- rozszalowanie stropów, słupów i podciągów

 

 

KWOTA : 10 000 zł

 

Etap X

- wykonanie więźby dachowej

 

KWOTA : 10 000 zł

 

 

Takie wybrane, co to jest etap VI? Wieńce zalewa się razem ze stropem, jedyny przypadek zalewania przed to drewniany strop, ale masz stropy żelbetowe więc o co chodzi?

E VII - stropy wykonuje się w całości a nie odcinkami, co autor ma na myśli?

 

EIX tu kogoś poniosło szalowanie i zbrojenie stropu i zalanie 10 tyś a rozebranie tyle samo?

 

EX - wg mnie za malo wyceniony etap , patrząc na rzut budynku

 

Ciekawa wycena , 10, 15 i 20 tyś...........za etap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam ze znam się mało, ale faktycznie to mocne zaokrąglanie zaczęło mnie zastanawiam czy nie sa to ceny z powietrza. To narazie wstępna ocena od jednej z ekip. Następnym dla mnie krokiem to określenie faktycznego czasu w dniach dla każdego z tych zadań/etapow.

 

Samego Wykonczenia dachu jeszcze nie mam wycenionego

 

Czy ekipy wyceniają prace na podstawie dni realizacji czy np m2 ?

 

Nie mam dostepu do kosztorysów prac realizowanych dopiero w 2020 i to jeszcze w okolicach Warszawy. Przez to ciężko jest mi porównać. Patrząc na kosztorysy realizacji z 2018 z terenu całej Polski to faktycznie ta wycenia jest mocno przesadzona.

 

Spodziewam sie ze przez lokalizacje, jak i fakt boomu budowlanego, moje koszty bedą większe. Chciałbym jednak rozsądnie nad tym panować. Zapłacić takie pieniądze zeby ludzie zrobili solidnie, ale tez nie dać sie nabić w butelkę - bo to droga butelka będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

W mojej okolicy widzę kilka domów postawionych na piątkę z + , piękne murowanie + wylewki itd. Wziąłem namiary. Moja ekipa była średnia ,ceny też średnie .Dom 220m2 całkowita z piwnicą SSZ wyjdzie 280 tyś. (pokrycie glazura) - śląsk. (100 tyś robocizna + 5 koparka + 5 tyś dodatkowe koszty )

A pokrycie dachu, rynny, blacharkę itd masz w cenie ?

Edytowane przez KUBEK1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górny Śląsk. Moja siostra teraz zaczyna budować 155m2 z poddaszem. Tereny szkód górniczych 3 kategorii, trzpienie betonowe chyba co 1,5m. Cena 208,00 netto +8%vatu z materiałem. Na dachu membrana i dachówka ceramiczna plaska, dach dwuspadowy. Oczywiście SSO.

A co do cen. Pustak ceramiczny cerpolu w kwietniu 2018 kosztował ok 4,10 a w grudniu tego samego roku już 7,20. Teraz dostałem wycenę na 6,50zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Jak dla mnie to jakiś koszmar. Fakt, zaczalem budowę wiosna 2018, a wycenę miałem z końca 2017, więc trochę czasu minęło, ale u mnie robocizna za dom 198 m po podłogach, projekt Artus 2 po lekkich zmianach metrażu i stropu na prefabrykowane płyty kanałowe (czyli firma nie robiła przy nim nic poza zalaniem i dozbrojeniem pachwin między płytami, ale poniżej doliczyłem 3 tys za montaż innej firmy, wszystko założone z HDS) wyniósł ze wszystkim nie wiecej niz 40 tys do stanu SSO. Mowa o samej robociźnie, beton na wszystko z gruchy. Okna 35k z roletami zewnetrznymi elektrycznymi, brama garazowa i montażem. Budowa 80 km od Poznania na pld wsch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
W mojej okolicy widzę kilka domów postawionych na piątkę z + , piękne murowanie + wylewki itd. Wziąłem namiary. Moja ekipa była średnia ,ceny też średnie .Dom 220m2 całkowita z piwnicą SSZ wyjdzie 280 tyś. (pokrycie glazura) - śląsk. (100 tyś robocizna + 5 koparka + 5 tyś dodatkowe koszty )

A pokrycie dachu, rynny, blacharkę itd masz w cenie ?

 

Cześć,

Podzieliłbyś się proszę informacją jakie to firmy wykonują domy na 5+ na śląsku? Szukam sprawdzonej ekipy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam serdecznie,

 

Dołączam się do prośby o namiary na solidną i sprawdzoną ekipę wykonującą budowę na piątkę z plusem. Planujemy budowę domu w Lędzinach około 100m2 i szukamy ekipy do SSO (z dachem) lub też kompleksowo do stanu deweloperskiego ale montaż okien i drzwi planujemy powierzyć firmie u której kupimy stolarkę.

 

Bardzo dziękuję z góry za pomoc!

Edytowane przez bartb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Dla mnie te kwoty to kosmos. Ja za robocizne do SSO zapłacę 27 tyś fundamenty, mury, strop, ścianka kolankowa, wieniec, szczyty i ogólnie cała murarka, a 21,500 za dach na gotowo czyli więźba, pełne deskowanie, papa, dachówka i nadbitka dekoracyjna plus rynny i zrobiony komin na gotowo. Czyli za SSO 48,500 robocizna za dom 130m po podłodze, dach 210m.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Dołączam się do prośby o namiary na solidną i sprawdzoną ekipę wykonującą budowę na piątkę z plusem.

 

ja bym od razu spuścił poprzeczkę i nie oczekiwał piątki z plusem.

 

czwórka, nawet ta z minusem jest jak najbardziej akceptowalna. będziesz zbyt wymagający to osiwiejesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...