Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Koszty robocizny SSO


krzemien

Recommended Posts

Tani wykonawcy pracują dla deweloperów. Jak ktoś buduje dla siebie, to nie stać go na takie oszczędności.

Chociaż... Sądząc po niektórych wpisach na FM.... Duńczyk? Nie znam człowieka. Dom mu budowałem? Ściany popękały? W życiu! Ja na budowlance się nie znam*. Niczego mu nie budowałem.

 

*Akurat prawda - resztę udowodnij, że nie.

 

I jesteś w błędzie. Na deweloperce pracują wszyscy i tani i drodzy. Jak drodzy nie mają zleceń to idę i robią deweloperkę , jak mają dużo zleceń to biorę podwykonawców i koło się kręci. Przykład z mojego podwórka znajomy ma bardzo dobrą firmę budowlaną, opinie na mieście,że drogi ale dobry. I wiesz gdzie robi? na deweloperce.Twierdzi,że tu robota prosta i powtarzalna. Jakość taka sama w kwestii robocizny , w materiałach może się różnić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • Odpowiedzi 48
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 months później...
  • 4 weeks później...
Przymierzam się do budowy domu pow.użytkowa 154m.kw. parter z poddaszem. Warmińsko mazurskie. Wykonawca (bez firmy) woła 70tys pln za robocizne, (SSO z membrana na dachu) dodatkowo koparka po mojej stronie. To dużo czy mało? Wydaje mi się,ze sporo, biorąc pod uwagę ze to bez firmy...co sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za 150 m po podłodze za robociznę SSO zapłaciłem 39500. Robili w pięciu (3 murarzy i 2 pomocników), spędzili 28 dniówek. Dla uproszczenia uśredniając pensje murarza i pomocnika wychodzi 6k brutto na głowę na miesiąc. Uważam, że to całkiem dobre pieniądze jak za taką pracę.

Oczywiście miałem też ofertę za 67 tysięcy.

Witam

 

Można prosić o namiar na tą ekipę??:) Budują na mazurach? U mnie krzyczą ok 70 tys za SSO 155m.kw. użytkowej dom z poddaszem użytkowym. Jeden wykonawca bez firmy ...wydaje mi się to sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślę Ci na priv. Zobaczyłem w innym wątku Twój projekt - u mnie było 100 m2 powierzchni zabudowy, u Ciebie prawie 150. U mnie bez lukarn bryła prostokąt, u Ciebie lukarna, balkony, wykusz, do tego różnica dwóch lat inflacji - nie wydaje się więc ta wycena mocno zawyżona. Odszukam kontakt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślę Ci na priv. Zobaczyłem w innym wątku Twój projekt - u mnie było 100 m2 powierzchni zabudowy, u Ciebie prawie 150. U mnie bez lukarn bryła prostokąt, u Ciebie lukarna, balkony, wykusz, do tego różnica dwóch lat inflacji - nie wydaje się więc ta wycena mocno zawyżona. Odszukam kontakt.

 

Ok,super dzięki napisz na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...