Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Split co wybrać ?


Recommended Posts

Witajcie,

 

proszę o pomoc w wyborze klimatyzatora, który głównie będzie służył do ogrzewania w okresach przejściowych, oraz do dogrzewania mieszkania.

Szukam o mocy nominalnej 3,5 kW.

Instalator proponuje mi Haiera flexi plus, jego minus to moc minimalna 1kW. Taki pobór oznacza, że niżej nie już nie zejdzie przy podtrzymywaniu temperatury ?

 

Nie chciałbym wydać więcej niż 4 tys. + montaż.

 

A może Gree Amber Prestige ?

Edytowane przez ertx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam o mocy nominalnej 3,5 kW.

 

Co Cię obchodzi moc nominalna? Patrz na realną w warunkach, w jakich chcesz używać.

Dla przykładu najsłabsze Gree Lomo Luxury o mocy grzewczej nominalnej 2,8kW (min 0,45kW max 4,1kW) jest mocniejsza, od teoretycznie rząd większej Econo nominalnie 3,4kW (min. 0,6kW max 3,8kW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem prawie zdecydowany na Daikin Sensira+ FTXC20B / RXC20B tylko, że jego moc minimalna to aż 1.3kW...

Myślicie, że poniżej 400W nie zejdzie?

Też zależy mi na dogrzewaniu, bo to nie będzie jedyne źródło ciepła.

Przy dogrzewaniu to chyba nie będzie problem, ze klimatyzator szybko zagrzeje i się wyłączy? Myślę, że uruchomienie 2x na dobę będzie wystarczająco.

Na ile wycenili tego Haiera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się podepnę, co byście polecili 3,5 kw do grzania i chłodzenia, w zasadzie głownie do chłodzenia, ale z grzania w okresie przejściowym też chciałbym korzystać, żeby nie musieć odpalać podłogówki. Myślę o Gree Lomo Luxury lub Gree Amber Standard, chyba, że macie jakieś sprawdzone modele w takim przedziale cenowym jak wcześniej wymienione modele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile wycenili tego Haiera?

 

Haiera flexsis plus 3,5 kW na 4 320 zł

Dzisiaj dostałem ofertę z innej firmy na u-crown 3,5 kW za 4 950 zł

 

Ceny brutto z montażem na 8%.

 

U-crown ma minimalnie lepsze parametry i na plus wygląd.

Najchętniej wziąłbym amber prestige, najtańszy z tej trójki, najlepsze parametry ale na minus wielkość, co niestety drugiej połówce nie pasuje.

Edytowane przez ertx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haiera flexsis plus 3,5 kW na 4 320 zł

Dzisiaj dostałem ofertę z innej firmy na u-crown 3,5 kW za 4 950 zł

 

Ceny brutto z montażem na 8%.

 

U-crown ma minimalnie lepsze parametry i na plus wygląd.

Najchętniej wziąłbym amber prestige, najtańszy z tej trójki, najlepsze parametry ale na minus wielkość, co niestety drugiej połówce nie pasuje.

 

Trochę drogo za swoją 3,5kW zapłaciłem z montażem 2900zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto płacić znacznie więcej za lepszy sprzęt? Za niecałe 2200zł można kupić np mitsubishi o mocy grzewczej 0.7-3.5kW (SEER 6,2, SCOP 4,30).

Jeśli znacznie dopłacić do innego (lepszego) urządzenie to po np 10 latach zwróci się niższe zużycie prądu w droższej jednostce?

Czy zależy wam raczej na wyglądzie jedn wewnętrznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...