Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Koszt kompletnej kotłowni pod pellet


waka

Recommended Posts

Cześć.

Mam nowo budowany dom i ciągle zastanawiam się nad źródłem ogrzewania. W tej chwili w grze jest kociol na pellet oraz powietrzna pompa wody.

Dom jest piętrowy z podpiwniczeniem. Parter i łazienki to podłogowa, reszta grzejniki.

Jaki koszt oprócz kotla mnie czeka. Zbiornik na wodę ma być około 200 litrów. Co oprócz tego mnie czeka? Jakieś sprzęgła, zawory, rurki itp

Ile mniej więcej to wynosi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Koszt zależy od tego co jest w domu zrobione grzejniki podłogówka? I co już jest zrobione i zamontowane. Bo kiedyś mi koleś powiedział że wie Pan tylko kotłownie zrobić rurki już są wyprowadzone - faktycznie były gole rury od podłogówki bez rozdzielaczy i szafek. I teraz żeby to połączyć to musisz takie rzeczy zamontować a to kosztuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi 400m ode mnie ma piec na pelet. Smród w kotłowni małego domku jest obrzydliwy. Powodzenia.
widocznie mają coś spartolone u mnie nic nie czuć .

 

 

 

Cześć.

Mam nowo budowany dom i ciągle zastanawiam się nad źródłem ogrzewania.

bierz PC , nie pchaj się w kominy, szkoda zachodu. Ja już miałem kominy bo dom modernizowany i wstawiłem peleciaka ( PC wtedy były kosmosem) , ale już myślę o przejściu na PC , czekam na zakończenie żywota przez kocioł lub dobrą dotację .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja się z pelletem męczyłem strasznie. Jak dla mnie to za słaby opał na PL warunki. Trzeba poza tym uważać bo cholernik lubi chłonąc wilgoć. Pomyśl lepiej o ekogroszku. Tutaj masz Kalkulator ekogroszku - zobacz jak ci to wyjdzie finansowo. Dla mnie to lepsze opcja niż pellet. Olej drogi, gaz też wyjdzie drożej. Pompy ciepła tez są drogie i raczej opłacają się tylko przy panelach fotowoltaicznych, a to bardzo ci podniesie koszt inwestycji w dom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja się z pelletem męczyłem strasznie. Jak dla mnie to za słaby opał na PL warunki. Trzeba poza tym uważać bo cholernik lubi chłonąc wilgoć. Pomyśl lepiej o ekogroszku. Tutaj masz Kalkulator ekogroszku - zobacz jak ci to wyjdzie finansowo. Dla mnie to lepsze opcja niż pellet. Olej drogi, gaz też wyjdzie drożej. Pompy ciepła tez są drogie i raczej opłacają się tylko przy panelach fotowoltaicznych, a to bardzo ci podniesie koszt inwestycji w dom.

 

za słaby na polskie warunki :lol2: jak masz gooowniany kocioł albo durszlak to za słaby :p zużywam 3-3,5t wraz z CWU na 150m2 , tej zimy zużyłem ledwo co ponad 2t

 

 

 

Tylko nie ekogroszek :wtf:

 

 

 

Komin też podnosi koszt inwestycji, ale go postawiłeś (zapewne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy ciepła tez są drogie i raczej opłacają się tylko przy panelach fotowoltaicznych, a to bardzo ci podniesie koszt inwestycji w dom.

Guzik prawda. Pompę na gotowo z kotłownia masz za 22-25 tyś. Pellet wcale nie wyjdzie taniej, ekogroszek może troche.

Przy takiej pogodzie jak teraz pompa mi żre mi prądu za 100 zł miesięczne. Zakładać panele z powodu pompy to byłaby bzdura, zwróciłyby się za 100 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Pompy ciepła tez są drogie i raczej opłacają się tylko przy panelach fotowoltaicznych, a to bardzo ci podniesie koszt inwestycji w dom.

Nie znam powodu, który aż tak bardzo wprowadził Cię w błąd ale jesteś i trwasz w dużym błędzie.

Mam pompę ciepła od 2013r i nie zamierzam instalować paneli PV, nawet za darmo ,co więcej, uważam to za bezsens przy ogrzewaniu pompą ciepła.

Rachunki roczne za ogrzewanie i cwu to kwota ok. 1200zl.

Do czego mi zatem potrzebne są PV?

Dom budowany w 2010r...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy ciepła tez są drogie i raczej opłacają się tylko przy panelach fotowoltaicznych, a to bardzo ci podniesie koszt inwestycji w dom.

 

Dokładnie odwrotnie. Jak masz kWh ciepła za 9gr, to montując PV zyskujesz tylko 9gr/kWh.

PC dostarczy Ci najtańszego możliwego ciepła (no, może poza darmowym drewnem). Problem przy PC jest to, czy zużyjesz tyle kWh, żeby wysoka cena instalacji i konserwacji zwróciły się, zanim PC będzie wymagała kosztownej naprawy lub wymiany.

 

Przy grzaniu prądem - już kWh z PV przeliczasz po jakieś 36gr. Wpuszczenie prądu z PV do systemu grzewczego ma większy sens. Chociaż co najmniej dyskusyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...