Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Syczenie w zimnym kominku z płaszczem


Romi888

Recommended Posts

Witam serdecznie. Mam dość ciekawy problem. A mianowicie gdy kominek z płaszczem wodnym w układzie zamkniętym jest zimny słychać bardzo głośne syczenie, tak jakby przepływ wody. Zaznaczam że na wskaźniku nie mam ubytków wody, pompa nie pracuje. Co to może być. Kominek mam 8 lat. Bardzo często palimy w nim bo poprostu taniej niż ogrzewanie gazowe. Które również posiadam. To syczenie od dwóch lat czy zima czy lato. Słychać to tylko gdy wszystko wystygnie. Proszę o jakieś rady co to może być
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smog cie na łebek spadł? .

 

Yes, masz rację. Przez kilka lat mieszkałem w okolicy intensywnie inhalowanej dwusiarczkiem węgla, to musiało mnie się na łeb rzucić.

Kochana władzunia zamiast zdezaktywować smród (śmierdzi, lecz nie szkodzi -- tak była linia partii), wybudowała kominek wysoki na 150m aby łaskę śmierdzącą rozścielić na większy obszar. Wszystkim po równo! To widok już po likwidacji zakładu http://www.karolnienartowicz.com/wp-content/uploads/2014/08/Jelenia-Góra-15.jpg

 

Smog jest, lecz ubogi w CS2.

Edytowane przez Bertha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdałeś sobie trudu, by odnaleźć miejsce syczenia?

 

Tak oczywiście, przeszukałem wszystko. Sprawdzałem zawory itd. Przecież nie rozwalę obudowy kominka aby zobaczyć co się dzieje w środku nad kominkiem. Bo nie wiem czy są tam jakieś zawory jednokierunkowe czy nie. Raczej nie. Jakbym znalazł przyczynę to na pewno bym tutaj nie pisał o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście, przeszukałem wszystko. Sprawdzałem zawory itd. Przecież nie rozwalę obudowy kominka aby zobaczyć co się dzieje w środku nad kominkiem. Bo nie wiem czy są tam jakieś zawory jednokierunkowe czy nie. Raczej nie. Jakbym znalazł przyczynę to na pewno bym tutaj nie pisał o tym.

 

HIPOTETYCZNIE i w mojej subiektywnej ocenie.:rolleyes:

Masz złą instalacje i ten ukł. zamknięty.Syczenie jest następstwem zagotowania wody w układzie.Masz zawór 992b5eecd85d54820a99a9309f32a85a.jpg

ukryty za obudową i jak przegrzejesz układ to syczy powietrze. Przerób instalację ,na tą normalną.Możesz coś konkretnego o niej powiedzieć? Fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...