Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rozliczenie prosumenta z tauronem


meczesiu

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 190
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To nie mój takst to cytat z qwerty1986 dlatego wytłuszczony -

 

 

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?361517-Rozliczenie-prosumenta-z-tauronem&p=8208996&viewfull=1#post8208996

 

Księgowość kreatywna to podstawa bytu narodu więc wiem o czym mowa. Powoli docieram również do zrozumienia co księgowi Tauronu przekazują na rachunkach i o ile nie jest to wałek to jednak brakuje informacji - mam nadzieję ze niebawem pojawi się wreszcie na rachunku stan depozytu bo to co jest w rubryce to raczej ilość pieniędzy pobrana z depozytu i stąd zapewne moje problemy z rozliczeniem rachunku - dopóki depozyt się zużywał cały wszystko wyglądało ok a jak urósł na tyle że przewyższył wartość pobranego prądu to przestało mi się zgadzać.

Pewnie używajac teraz informacji o zbilansowanej energii dałbym radę obliczyć sobie ten depozyt sumując dane z rachunków o tym ile mi z niego zabrano na opłacenie bieżących poborów ale nie mam na razie czasu na zabawy w exelu. Lada chwila mi się depozyt wyzeruje i wtedy zacznę palić w kotle. Ot taki uboczny skutek drogiego prądu. Zamiast spalać wegiel tam gdzie sa filtry i wysokie kominy spalimy go na osiedlach.

Edytowane przez Chris Zielonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie mój takst to cytat z qwerty1986 dlatego wytłuszczony -

 

 

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?361517-Rozliczenie-prosumenta-z-tauronem&p=8208996&viewfull=1#post8208996

 

Księgowość kreatywna to podstawa bytu narodu więc wiem o czym mowa. Powoli docieram również do zrozumienia co księgowi Tauronu przekazują na rachunkach i o ile nie jest to wałek to jednak brakuje informacji - mam nadzieję ze niebawem pojawi się wreszcie na rachunku stan depozytu bo to co jest w rubryce to raczej ilość pieniędzy pobrana z depozytu i stąd zapewne moje problemy z rozliczeniem rachunku - dopóki depozyt się zużywał cały wszystko wyglądało ok a jak urósł na tyle że przewyższył wartość pobranego prądu to przestało mi się zgadzać.

Pewnie używajac teraz informacji o zbilansowanej energii dałbym radę obliczyć sobie ten depozyt sumując dane z rachunków o tym ile mi z niego zabrano na opłacenie bieżących poborów ale nie mam na razie czasu na zabawy w exelu. Lada chwila mi się depozyt wyzeruje i wtedy zacznę palić w kotle. Ot taki uboczny skutek drogiego prądu. Zamiast spalać wegiel tam gdzie sa filtry i wysokie kominy spalimy go na osiedlach.

 

Węglem jest też tanio zwłaszcza jak latem w promocji po 1 tys kupowałeś ,u mnie leci pompa ale czasem odpalę swój rezerwowy na grawitacji kocioł bo to frajda jakaś :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak COP poniżej 3 to rozpalam ale czasem też po to aby dogrzać piwnicę - węgla mi zostało z zeszłych sezonów ok 2 tony to nie kupowałem na promocji ale teraz żałuję. Podobno latem 2024 znów ma być jakas spora zniżka dla tych co kupili w tym roku to już raczej na pewno kupie więcej -no chyba że zasady rozliczeń i ceny prądu utrzymaja się w sensownych dla uzytkownika pompy granicach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Rozliczenie w Tauron na starych zasadach;

https://photos.fife.usercontent.google.com/pw/AP1GczN4UccgBmqqDNPhTtHc7huq2RBfExlRLUgHfk0L0s4lEvRlUBVK1NBP=w990-h675-s-no-gm?authuser=0

 

Nadwyżkę energii ( - 509 kWh ) wprowadzonej w szczycie nad energią pobraną w szczycie; 819 -1328 = - 509 kWh,

a/ wrzucili do wspólnego rozliczenia energii poza szczytowej

......po stawce 0,265 zł/kWh, a nie po stawce 0,547 zł/kWh

b/ Rozliczenie wg; mnie ;

( 819 kWh -1328 kWh + 3771kWh -1025 kWh ) + Vat =

( - 509kWh * 0,5470 zł/kWh + 2746 kWh * 0,2650 zł/kWh ) + Vat zł =

- 278,423 zł + 727,69 zł + 23%*449,267 zł =

449,267 zł + 103,331 zł = 552,60 zł

 

d/ Jestem na tym stratny ; 729,16 zł - 552,60 zł = 176,56 zł

 

e/ Interwencje przez ;

e-mail ; < [email protected] >

oraz infolinie; 32-606 0 606

Nic Nie Dały

Edytowane przez Andrzej5101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Jestem na starych zasadach. W eLiczniku widzę w 2023 pobrane 5557kWh, oddane 8000 kWh (podobne proporcje na rozliczeniu za poprzedni rok). Wiem że zima byłą łagodna (PC), ale i tak jestem pewien że znów starczy mi kWh z magazynu Taurona. Nie wg. Taurona - dostałem prognozy, i chcę je zmniejszyć, tylko nie wiem do jakiej kwoty (na tylko stałe opłaty). Ktoś z Was jest z tym na bieżąco aby powiedzieć ile pi*oko poprosić? G11, Prosument Standard, chyba Taryfa sprzedawcy (ta "bez bajerów"), faktura papierowa, moc umowna: 17. Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także dostałem fakturę.

Oni są nienormalni.

 

Zmieniłem rozliczenie bez prognozowania, a oni znowu wysłali prognozy.

Do zapłaty 850zł mimo że mam ponad 1000kWh po zbilansowaniu i odliczeniu 20%.

Opłacę im pierwszy rachunek i zmieniam na g11.

Jakieś bezsensowne wyliczenia na fakturach.

Zamiast 230zł, mam 850zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem od kwietnia zeszłego roku na nowych zasadach i kazali płacić co drugi miesiąc 365 zł ostatni w styczniu 265 zł czyli razem ok 1500 nie liczyłem dokładnie i od tego czasu nic cisza ani tych opłat stałych no nic ,chyba trzeba będzie się tam pofatygować bo za pół roku nie chcę mieć zawału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy opłaty stałe to ~20zł/msc (jaką masz moc umowną? ja 17)?

 

Zmienili sami na prognozy.

Miałem to samo 2 lata temu. Zmieniłem na odczyt i opłatę wedle stanu licznika.

Mam nadwyżkę ponad 1100kWh, a oni chcą pieniądze za prognozy.

Mam 17kW z bezpiecznikiem 25A w skrzynce z licznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienili sami na prognozy.

Miałem to samo 2 lata temu. Zmieniłem na odczyt i opłatę wedle stanu licznika.

Mam nadwyżkę ponad 1100kWh, a oni chcą pieniądze za prognozy.

Mam 17kW z bezpiecznikiem 25A w skrzynce z licznikiem.

 

OK, ale ja wolę zapłacić teraz te prognozy (raz, za cały rok) i się tym przez rok nie zajmować, tylko niech to nie będzie ponad 2x za dużo (małą nadpłatę mogę mieć, rozliczę za rok). Pytanie - założywszy że starczy mi moja zmagazynowana energia, jakie są ca. opłąty stałe u mnie (G11, Prosument Standard, chyba Taryfa sprzedawcy (ta "bez bajerów"), faktura papierowa, moc umowna: 17), zawnoskuję o deko wyższe, zmienią, zapłącę i z głowy. Orientujecie się pi*drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy comiesięcznym rozliczeniu ok 35 zł za miesiąc moc umowna 19 kw

Dzięki Chris.

Tak patrze na te moje zeszłoroczne, i z kWh (pobór) idzie tylko kogeneracyjna, więc u mnie wyszły stałe ~30 zł / msc jeśli dobrze rozumiem?

[ATTACH=CONFIG]468485[/ATTACH]

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
OK, ale ja wolę zapłacić teraz te prognozy (raz, za cały rok) i się tym przez rok nie zajmować, tylko niech to nie będzie ponad 2x za dużo (małą nadpłatę mogę mieć, rozliczę za rok). Pytanie - założywszy że starczy mi moja zmagazynowana energia, jakie są ca. opłąty stałe u mnie (G11, Prosument Standard, chyba Taryfa sprzedawcy (ta "bez bajerów"), faktura papierowa, moc umowna: 17), zawnoskuję o deko wyższe, zmienią, zapłącę i z głowy. Orientujecie się pi*drzwi?

 

Wczoraj w końcu tam zadzwoniłem.

Elicznik pokazał że mam od 1 marca 23r do 29 lutego 24r, ponad 1100kWh w magazynie po uwzględnieniu -20%.

Pani na infolinii stwierdziła że mam prognozę

Mówię, że mi wychodzi tylko za ostatni rok ponad 1000kWh nadwyżki.

Sugeruję, by to sprawdziła w systemie.

Sprawdza i mówi, że na dzień wystawienia faktury, tj. 11 marca 24r w magazynie mam 2800kWh.

Dobre.

Pewnie uzbierało się z wcześniejszego roku.

Sama od razu mówi, że prognozy koryguje do 0kWh.

Także czekam na korektę.

 

 

Edit.

Korekta jest o 180zł mniej w skali roku.

Już się nie będę z nimi szarpał więcej.

Taryfa mam g12W Prosument Komfort Plus.

Taką mi dał elektryk który mi zgłaszał instalację.

Oczywiście nie wyszło 0kWh.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w końcu tam zadzwoniłem.

Elicznik pokazał że mam od 1 marca 23r do 29 lutego 24r, ponad 1100kWh w magazynie po uwzględnieniu -20%.

Pani na infolinii stwierdziła że mam prognozę

Mówię, że mi wychodzi tylko za ostatni rok ponad 1000kWh nadwyżki.

Sugeruję, by to sprawdziła w systemie.

Sprawdza i mówi, że na dzień wystawienia faktury, tj. 11 marca 24r w magazynie mam 2800kWh.

Dobre.

Pewnie uzbierało się z wcześniejszego roku.

Sama od razu mówi, że prognozy koryguje do 0kWh.

Także czekam na korektę.

 

 

Edit.

Korekta jest o 180zł mniej w skali roku.

Już się nie będę z nimi szarpał więcej.

Taryfa mam g12W Prosument Komfort Plus.

Taką mi dał elektryk który mi zgłaszał instalację.

Oczywiście nie wyszło 0kWh.

 

Powiedz mi w której to rubryce pokazuje ile mamy zgromadzone ??? w E-licznik taurona nie widzę lub mało kumaty jestem ,raczej to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, że nie ma.

Rok wstecz, to sobie sam wyliczyłem.

A że zostało jeszcze ze wcześniejszej produkcji, to tyle wyszło.

A info, że mam na dzień wystawienia faktury 2800kWh, to wiem od pani konsultant z taurona.

Jednak ta pani, nie miała wglądu, ile i z jakiej taryfy (tania, droga) miałem na ten dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

str 3 z faktury+prognozy Tauron, zał

[ATTACH=CONFIG]468717[/ATTACH]

 

No super tylko ja od roku nie dostałem faktury owszem czerwiec zeszłego roku czyli 2 miesiące od założenia instalacji dostałem fakturę zbiorczą na której wyznaczyli że mam płacić co dwa miechy po 365 zł razem ok 1550 zł do stycznia i od tego czasu cisza kompletna.a zaraz będzie rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...