Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oferta antysmogowa - G12as Energa


endru.

Recommended Posts

Swoją drogą - ciekawe że najwięcej do powiedzenia mają ludzie, których temat w żadnym stopniu nie dotyczy i na dodatek swoimi wypowiedziami nie wnoszą do niego żadnej wartości. Życie...

 

Wiesz, mi na gębę w BOK mówili, że jak nie mam budynku, to nie mogę mieć taryfy G. Jak złożyłem formularz, przyjechali na kontrolę, zobaczyli rosnące ściany parteru, zmienili na G11. Też się tym na stronie nikt nie chwali - a nie ma podstaw, jak zawnioskujesz o taryfę G w szczerym polu (np. żeby przyczepkę podpiąć jak przyjedziesz na wakacje) to nie mają podstaw odmówić.

To samo jest z G12as.

 

To, że stawki w G12as wg oficjalnych dokumentów się zmieniły może dla Ciebie nie wnosi - dla innych owszem. Wszyscy dystrybutorzy zmienili stawki.

 

To, że należy zaglądać do oficjalnych dokumentów, a nie polegać na reklamach dla Ciebie nic nie wnosi - dla innych, owszem.

 

 

To, że wszystko na piśmie może dla Ciebie nic nie wnosi - dla innych, wierzących na słowo, owszem.

 

Nie chcesz czytać - wrzuć do ignorowanych.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to co chciałem przekazać, przekazałem. Cieszy, że dbasz o wartość merytoryczną forum - wystarczy że wrócisz kilka wpisów wyżej i przeczytasz co w tym temacie już wcześniej napisałem.

 

Odnośnie Twoich wyliczeń - serio, nie ma sensu się mierzyć, a już w ogóle całkowita bzdura to porównywanie wyniku dla instalacji w moim domu do całkowicie innej instalacji, z inną ilością użytkowników, cwu, zwyczajów itd itp - przyznasz, że to absurd (więc dlaczego to robisz? I na dodatek porównujesz wynik ze stawkami za 2019 do tego z 2020....).

 

Jeżeli bardzo Ci zależy na porównaniu, to proponuję żebyś od swojej stawki (G12w) dla taryfy nocnej odjął 0,10 PLN brutto, a od wyższej jakieś 0,153 PLN brutto i sobie policzył. Oczywiście - pozostaje kwestia uwzględnienia mniejszej liczby godzin z niższą stawką w G12as, będziesz miał z tym niejaki problem.

Serio, szkoda pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) Nie chodziło o moje zadowolenie... serio. Informacja o G12as nie jest powszechnie dostępna, nie są znane warunki, mało kto podzielił się swoimi doświadczeniami, często okraszonymi frustracją, bo warunki niejasne, obsługa bez wiedzy na temat usługi. (warunki to nie tylko stawki)

Moje odczucie to jest akurat niezadowolenie, bo najwyraźniej komuś zależy, żeby oferta antysmogowa nie była znana i to nie jest w porządku, mogłem dużo mniej zapłacić za prąd.

 

Odnośnie akumulacji versus grzejniki - trochę nieszczęśliwie połączyłem w zdaniu trzy rzeczy: grzejniki + model + taryfy. Można to odczytać tak jak Ty to zrobiłeś, mi chodziło o rzecz oczywistą (co podkreśliłem i nie, to nie jest żadne "odkrycie" - nie jestem odkrywcą), że przy grzejnikach nie ma co liczyć na akumulację, która daje efekty w połączeniu z taryfami G12x czy G13 (w Enerdze niedostępna).

 

No nic, miłego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...