Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szalone ceny budowy domu cz2. ostatnia


zyhu

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 448
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale ty tak na poważnie? Naprawdę są jeszcze ludzie co nie wiedzą jak wygląda produkcja benzyny?

 

Zgroza.....

 

Przecież każdy wie, że ropę się kontraktuje na kilka miesięcy do przodu. Przecież ta ropa jest jeszcze pod ziemią albo leci ropociągiem do magazynów. Czyli benzyna z tej taniej ropy pojawi się na rynku za miesiąc, dwa.

 

Przeraża mnie fakt, że można tego nie wiedzieć.

 

Raczej ty piszesz bzdury.... cena ropy na gieldzie prawie natychmiast wpływa na cene na stacjach tzn jesli jest podwyżka, bo jeśli obniżka to jest kilkudniowe opoźnienie, ale to chyba logiczne.

Nieważne jest kiedy benzyna z danej partii ropy zostanie faktycznie wyprodukowana, to tak nie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ty piszesz bzdury.... cena ropy na gieldzie prawie natychmiast wpływa na cene na stacjach tzn jesli jest podwyżka, bo jeśli obniżka to jest kilkudniowe opoźnienie, ale to chyba logiczne.

Nieważne jest kiedy benzyna z danej partii ropy zostanie faktycznie wyprodukowana, to tak nie działa...

 

Nie znasz się, ale trudno. Nie pogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhm... skoro ty twierdzisz że sie nie znam to tak musi być. Szkoda że rynek i cennika na stacjach tego nie potwierdzają.

 

Nie wiem czemu z takim uporem szukasz poparcia swojej racji skoro jej nie masz. Jaki rynek i cenniki? Przecież to paliwo, które jest teraz w dystrybutorach jest z ropy kupionej miesiąc temu. A ropa od początku roku tanieje i dlatego jest coraz taniej. Z poziomu prawie 70$ spadła na początku lutego do 55$. Strasznie trudno to sobie skalkulować czy co?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ty piszesz bzdury.... cena ropy na gieldzie prawie natychmiast wpływa na cene na stacjach tzn jesli jest podwyżka, bo jeśli obniżka to jest kilkudniowe opoźnienie, ale to chyba logiczne.

Nieważne jest kiedy benzyna z danej partii ropy zostanie faktycznie wyprodukowana, to tak nie działa...

Tak właśnie jest u mnie :)

Ceny benzyny lecą w dół. Przez ostatni tydzień z 2.47 na 2.15 za gallon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu z takim uporem szukasz poparcia swojej racji skoro jej nie masz. Jaki rynek i cenniki? Przecież to paliwo, które jest teraz w dystrybutorach jest z ropy kupionej miesiąc temu. A ropa od początku roku tanieje i dlatego jest coraz taniej. Z poziomu prawie 70$ spadła na początku lutego do 55$. Strasznie trudno to sobie skalkulować czy co?

 

Nie brnij już dalej... napisales glupstwo i pora sie wycofać. Ceny hurtowe ropy prawie natychmiast mają odbicie na stacjach. W zeszlym tygodniu kupowalem benzyne 95 po 4,9zl dzis - zaledwie kilka dni pozniej mozna znaleźć takie stacje gdzie jest po 4,55zl. Na gieldzie był drastyczny spadek niecale dwa dni temu i jest juz natychmiastowy efekt. Mowi się że w przyszlym tygodniu benzyna moze być na niektorych stacjach w cenie ponizej 4.3zl, a ropa ktora fizycznie sprzedana hurtowo zostala wczoraj doplynie do nas za pare tygodni a ta płynąca rurociągami z Rosji troche wcześniej. Tak to dziala, tak sie rozliczają duzi hurtownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w obecnej sytuacji mozliwe sa dalsze obnizki stop procentowych. Wg mnie, jesli faktycznie oprocentowanie kredytow by spadlo, to ceny mieszkan wzrosna (bo kredyty beda jeszcze bardziej dostepne). Ale co ja tam wiem.

 

oczywiście

fasolka w maju będzie kosztować 60 zł za kilo

truskawka 30 zł za kilo malina 70 zł za kilo

 

ale RPP ( poszukaj sobie skrótu w google ) obniży stopy :)

widziałeś wykres podaży piniądza m1 ? to se zobacz

 

oprocentowanie kredytów spadnie, ludzie, jesteśmy na historycznym dnie oprocentowania kredytów i nie nazywamy się uwaga:

 

a) usa

b) japonia

c) norwegia

d) szwajcaria

 

ale u nas będzie bal :) być może dzesika dostanie 2 los :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie jest u mnie :)

Ceny benzyny lecą w dół. Przez ostatni tydzień z 2.47 na 2.15 za gallon.

 

U ciebie cena benzyny ma jakieś bezpośrednie przełożenie na notowania giełdowe (a właściwie na odwrotnie - giełda na cenę), u nas te związki są baaaaaaardzo luźne. W górę to tak, natychmiast jest reakcja (bo wicie rozumicie, giełda, dular i te klimaty). natomiast w dół - to za kwartał o 1 grosz, no w porywach 2 grosze jak włatca łaskawy* ( a bo wicie końtrakty długoterminowe i takie tam pitu,pitu). Paliwa są wysoko opodatkowane a państwo ma potrzeby i nie odpuści dojnej krowie. Siłę nabywczą przecietnej płacy czy stawki godzinowej przeliczysz na paliwo lepiej niż ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie cena benzyny ma jakieś bezpośrednie przełożenie na notowania giełdowe (a właściwie na odwrotnie - giełda na cenę), u nas te związki są baaaaaaardzo luźne. W górę to tak, natychmiast jest reakcja (bo wicie rozumicie, giełda, dular i te klimaty). natomiast w dół - to za kwartał o 1 grosz, no w porywach 2 grosze jak włatca łaskawy* ( a bo wicie końtrakty długoterminowe i takie tam pitu,pitu). Paliwa są wysoko opodatkowane a państwo ma potrzeby i nie odpuści dojnej krowie. Siłę nabywczą przecietnej płacy czy stawki godzinowej przeliczysz na paliwo lepiej niż ja.

 

litr benzyny na stacji to jakieś 1.4 baryłki i reszta podatków

 

więc nie mamy co liczyć na 30% przecenę. nie w polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście

fasolka w maju będzie kosztować 60 zł za kilo

truskawka 30 zł za kilo malina 70 zł za kilo

 

ale RPP ( poszukaj sobie skrótu w google ) obniży stopy :)

widziałeś wykres podaży piniądza m1 ? to se zobacz

 

oprocentowanie kredytów spadnie, ludzie, jesteśmy na historycznym dnie oprocentowania kredytów i nie nazywamy się uwaga:

 

a) usa

b) japonia

c) norwegia

d) szwajcaria

 

ale u nas będzie bal :) być może dzesika dostanie 2 los :)

 

Zgadza sie. Ceny wszystkiego pojda wtedy w górę. Mieszkan tez - wiec w tym momencie zaprzeczasz sam sobie, twierdzac

ze ceny w budowlance spadna.

Edytowane przez Lukasz11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie. Ceny wszystkiego pojda wtedy w górę. Mieszkan tez - wiec w tym momencie zaprzeczasz sam sobie, twierdzac

ze ceny w budowlance spadna.

 

lewaruj więc kredyt bo nigdy tak pewnego przedsiębiorcy nie słyszałem jak ty

 

zastaw 2 mln zyskaj 20

 

liczymy na ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie. Ceny wszystkiego pojda wtedy w górę. Mieszkan tez - wiec w tym momencie zaprzeczasz sam sobie, twierdzac

ze ceny w budowlance spadna.

 

 

powtórzę pytanie, do znajomego które zadałem w 2006 roku

 

( w 2012 roku dowiedział się, o co mi chodziło )

 

dam ci czas do 2025

 

czym się różni cena kamienia od ceny mieszkania.

 

dziękuję do widzenia. archiwizuję i wrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena towaru jest taka, jaka kupujacy zgodzi sie zaplacic.

 

Ja nie jestem wrozka, zeby wiedziec jakie beda ceny w blizszej i dalszej przyszlosci. Nie jestem tez na tyle kompetentny, zeby byc pewnym tak jak Ty, ze spadna lub wzrosna.

 

Zyhu, jestes spekulantem, ktory kilka razy trafil jedynie z przeczuciem przyszlosci na rynku, ale to byl lut szczescia, a nie wiedza. A uwazasz sie za wielkiego i wytrawnego znawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena towaru jest taka, jaka kupujacy zgodzi sie zaplacic.

 

.

 

ja się z tym zgodzę. tyle tylko, dlaczego kupujący rozkłada ten zakup na 30 lat. co to znaczy. to znaczy tyle, że za 30 lat ten zakup będzie dla niego osiągalny.

kto więc daje czarnego łabędzia kupującemu ? polska czy zachód ?

 

jak może ktoś kupić dom za 800 tys zł w wieku 24 lat, jeśli przez 4 lata nie zdołał zaoszczędzić na golfa 3 ?

 

więc odpuść myślenie i zajmij się czytaniem chociażby moich wpisów za darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Paliwa są wysoko opodatkowane a państwo ma potrzeby i nie odpuści dojnej krowie. Siłę nabywczą przecietnej płacy czy stawki godzinowej przeliczysz na paliwo lepiej niż ja.

Zakładając 15 na godz. jako średnią to około 25 litrów.

Wracając do tematu.

Kredyt na dom (150 tys 4% na 30 lat o niezmiennej stopie oprocentowania I stałej miesięcznej racie, to około 700 miesięcznie). Za takie pieniądze trudno wynająć mieszkanie w dobrej dzielnicy.

Ceny wzrastają, płace również a rata miesięczna hipotecznego kredytu pozostaje niezmienna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...