Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

BO?ONARODZENIOWE inspiracje NASZE TRADYCJE stroiki , choinki


osowa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 436
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

JoShi chyba chodziło o znaczenie słowa "jarmarczny"...

Wg słownika języka polskiego jarmarczny to "odpowiadający niewybrednym gustom; tandetny, krzykliwy, niewybredny".

Maria

Jednym slowem jest to okreslenie o pejoratywnym brzmieniu :).

No to podajcie mi inne słowo opisujące dekoracje, które np. osowa wkleja, poprawię, żeby nikt nie czuł się urażony. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się wyłamię. Bardzo nie lubię przeładowania ozdobami, drażnią mnie świecące i migające na podwórkach renifery bądź Mikołajowie z sankami, czy inne świetlne cuda. Wszelkie lampiony i witraże, stroiki i błyskotki podobają mi się na sklepowych półkach, ale nie w domu. (...) Mnie taki jarmarczny nastrój i wystrój męczy, a w święta chciałabym odpocząć.

 

Chyba stanę w obronie Magdzi... Forum, jak nazwa sama wskazuje, to miejsce wymiany poglądów. Co nie oznacza, że poglądy mogą być tylko "zgodne z ogólną linią". Czasami można przecież cos skrytykować. Jasne, że tylko w sposób wyważony i spokojny, bez ataków. Post Magdzi nie był wg mnie obraźliwy. Przedstawiła własne zdanie, nie powiedziała, że nie podobają jej się dekoracje bożonarodzeniowe w ogóle, tylko że nie lubi przeładowania. Nie "piętnuje" innych. Słowo "jarmarczne" może faktycznie razić, ale przecież za nie przeprosiła.

Osowa napisała: "Twoje poczucie estetyki – to Twoja sprawa". I pięknie. Więc skoro poprzez umieszczanie zdjęć, opisy stroików dzielicie się SWOIM poczuciem estetyki, nie odbierajcie tej możliwości innym. No chyba, że jak niektórzy na tym forum, wyskoczy znienacka ze zjadliwą i wulgarną krytyką. Zgadzam się, takie osoby należy pietnować (a może zresztą - skuteczniej - ignorować). Ale nie Magdzię :)

Boże, ale się rozpisałam :roll:

Dawajcie więcej stroików :lol: U mnie w domu chyba będą dwie choinki albo chociaż choinka u dzieci i stroik "dla dorosłych". To dziecięce drzewko będzie w piernikach, kokardach, słomianych i drewnianych, nietłukących ozdobach. Może powieszę misie Haribo i landrynki w przezroczystych papierkach (możecie mnie nawet skrytykować za obrazę majestatu choinki :wink: :lol: a co, niech się dzieciaki cieszą). A dla dorosłych chcę w tym roku zrobić coś niebanalnego i szukam inspiracji. Chcę zrobić stroik bardzo skromny. Mam np. kupione fioletowe i w odcieniu oliwkowej zieleni bombki.

NB - widzieliście może świąteczne wydanie specjalne "Czterech Kątów'? Te niciane bombki, takie eteryczne, mnie zachwyciły! No ale to byłby już trzeci stroik :roll: a nie chcę popaść w przesadę :lol:

Pozdrawiam wszystkich świątecznie

mela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osowa, przepraszam Cię serdecznie za moje odmienne zdanie :( Bardzo mi przykro, że uraziłam Twoje i innych forumowiczów uczucia. Oczywiście wszystkie zdjęcia które wkleiłaś, są cudowne, słodkie i kojące, wspaniale wprowadzają w nastrój świąteczny, aż czuć zapach pierniczków i choinki... Dekoracje są piękne i inspirujące, cały dom od razu wygląda odświętnie i niecodziennie, bogato udekorowana choinka, stół, okna, ogród napewno na długo zapadną w pamięć naszym drogim gościom, dzieciom, sąsiadom. Mam nadzieję, że TEN post nie uraził niczyich uczuć i wszyscy są szczęśliwi. A z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim więcej tolerancji i szacunku dla innych ludzi, także tych mających zdanie odmienne od całej reszty.

Ps. Wydawało mi się, że Forum służy do wymiany podlądów, a nie TYLKO do wyrażania zachwytów nad cudzymi pomysłami. Ale niestety, widzę, że niektóre osoby zakładają wątki nie dlatego, że są ciekawi innych ludzi, ich zdania na pewne tematy, ale do czytania pochlebnych lub podobnych do swoich opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co można zrobić z puzzli ? :wink:

 

 

http://www.imagitek.com/xmas/images/puzwrth.jpg

 

To chyba z żywotnika ...

 

http://www.jnrspecialties.com/balsamm.jpg

 

 

http://www.spiegel.com/assets/product_images/product_detail/0594311691.jpg

 

 

A to :wink: zamiast firanek ...

 

 

http://www.countrydoor.com/images/us//local/products/2004/detail/2004-NC/53304.jpg

 

 

http://www.proflowers.com/prodimg/ARTxmcndlering_LS_tn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że Forum służy do wymiany podlądów, a nie TYLKO do wyrażania zachwytów nad cudzymi pomysłami. Ale niestety, widzę, że niektóre osoby zakładają wątki nie dlatego, że są ciekawi innych ludzi, ich zdania na pewne tematy, ale do czytania pochlebnych lub podobnych do swoich opinii.

Dobrze ci sie wydawalo. Nie chodzi o towarzystwo wzajemnej adoracji. Ale z krytyka tez trzeba uwazac. No chyba, ze stac cie na to, zeby sie wogole z nikim nie liczyc ;) A jesli juz chcesz powiedziec ze Ci sie to czy tamto nie podoba to moze pokaz co Ci sie podoba. Ja tam jednak wole sie z reguly wstrzymac od komentaza jak mi sie cos nie podoba albo uzyc slowa "nie podoba mi sie" zamiast "jest to w zlym guscie". To samo a jednak brzmi troche inaczej prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co roku robię różne cuda i cudeńka, żeby trochę odmienić dom iiiiiiii wprawić w osłupienie teściową :wink:

Ale potrzebuję inspiracji. Powklejajcie jeszcze trochę zdjątek. Popłoszę

 

P.S. Pierwszy plan już jest tj. kompozycja w doniczkach ceramicznych z szyszek jodły i daglezji, może z odrobiną rafii ewentualnie z suszkami. Do tego koniecznie świeca z wosku pszczelego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ci sie wydawalo. Nie chodzi o towarzystwo wzajemnej adoracji. Ale z krytyka tez trzeba uwazac. No chyba, ze stac cie na to, zeby sie wogole z nikim nie liczyc ;) A jesli juz chcesz powiedziec ze Ci sie to czy tamto nie podoba to moze pokaz co Ci sie podoba. Ja tam jednak wole sie z reguly wstrzymac od komentaza jak mi sie cos nie podoba albo uzyc slowa "nie podoba mi sie" zamiast "jest to w zlym guscie". To samo a jednak brzmi troche inaczej prawda ?

JoShi, aż przeczytałam własną wypowiedź jeszcze raz, bo pomyślałam, że może byłam nieprzytomna i napisałam coś, z czego nie zdaję sobie sprawy. Ale nie. Proszę, teraz Ty ją jeszcze raz przeczytaj i powiedz mi, w którym miejscu napisałam COKOLWIEK o CZYIMKOLWIEK złym guście? Bo z tego, co widzę, pisałam bardzo egoistycznie o tym, co MNIE się podoba, o tym, co MNIE sie nie podoba i jaką będę miec choinkę, jeśli juz będę mieć choinkę. Po raz kolejny udowadniasz, że nie czytasz tego, co krytykujesz. Jak sama piszesz, z krytyką trzeba uważać, przede wszystkim wiedzieć co, kogo i za co krytykujesz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz Ty ją jeszcze raz przeczytaj i powiedz mi, w którym miejscu napisałam COKOLWIEK o CZYIMKOLWIEK złym guście? [CIACH]Po raz kolejny udowadniasz, że nie czytasz tego, co krytykujesz. Jak sama piszesz, z krytyką trzeba uważać, przede wszystkim wiedzieć co, kogo i za co krytykujesz.

No wlasnie z krytyka trzena uwazac. Szczegolnie jak sie rozmawia z kims kogo sie nie zna. A ja naprawde uwaznie czytam. Tylko ze moze odbieram Twoje wypowiedzi nie tak jak bys chciala. No ale coz takie sa prawa internetu i wszelkich rozmow na odleglosc.

 

Napisalas naprzyklad:

Raczej nie skuszę się na wieszanie własnej roboty łańcuchów, wypieków czy innych ozdób, bo chcę, żeby choinka była po prostu ładna, a nie była wystawą radosnej mojej twórczości.

Sugerujac, ze choinki na ktorych ludzie wieszaja ozdoby wlasnej roboty nie sa ladne.

 

Mnie taki jarmarczny nastrój i wystrój męczy, a w święta chciałabym odpocząć.

O pejoratywnym wydzwiaku slowa "jarmarczny" juz byla mowa wiec nie ma sensy przywolywac tego watku. Robie to jedyni epo to, zeby dac Ci do zrozumienia, ze czytam uwaznie oraz co w Twojej wypowiedzi moglo zabrzmiec conajmniej nieprzyjemnie. Przepraszam, ze jestem na tyle bezczelna i asertywna, ze odwazylam sie na forum powiedziec, ze czyjas wypowiedz dotknela mnie do zywego. Moze sie nie nadaje do tego typu rozmow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przepraszam, że się tu po raz kolejny wtrącam, ale...

Nie można chyba przesadzać, Jo-Shi, mówiąc, ze ta odpowiedź dotknęła cię do żywego. Taka jesteś wrażliwa? przewrażliwiona? Ta wypowiedź była o niej, nie o Was, i może niekoniecznie coś sugerowała. Nie ma co się dopatrywać aluzji i sugestii tam gdzie ich nie ma :)

Jak dla mnie to Twoje reakcje są troszeczkę histeryczne. Można komuś zwrócić uwagę za nieodpowiednie (choć wg mnie bardziej: niezręczne) użycie słowa "jarmarczny", ale bez przesady....

Nie rozumiem za co Magdzia miałaby się jeszcze pokajać.

Pozdrwaiam i naprawdę - dajcie więcej stroików, a mniej ataków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JoShi, widzę, że lubisz bicie piany. Napisałaś, że taktowne jest NIEPISANIE o cudzich gustach, tylko o tym, co nam się podoba lub niepodoba. Tak dokładnie napisałam w pierwszym moim poście w tym wątku. Dokładnie tak. Ciągle powtarzałam, że MNIE się podoba to, czy tamto, MNIE się to czy tamto NIE podoba, że JA zrobiłabym lub NIE zrobiłabym tak czy tak. Niezależnie od tego, TY uznałaś, że mimo to i tak obrażam czyjeś uczucia. Co bym nie powiedziała, to i tak obrażam czyjeś uczucia, bo moje upodobania nie są zgodne z wiekszością. Widzę, że już samo to, że można lubić coś innego jest obraźliwe dla pewnych ludzi. Już kiedyś w innym wątku obiecałam, że nie będę odpisywać na Twoje posty, bo Ty sie po prostu lubisz awanturować, w przeciwieństwie do mnie. Więc się wyłączam. A osobę, która mogła naprawdę poczuć się urażona, przeprosiłam na priv i mam nadzieję, że wie, że darzę ją wielką sympatią i szacunkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...