Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grzejniki ścienne i kanałowe do ogrzewania i chłodzenia


boguslaw

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Proces grzania odbywa się w drodze konwekcji oraz promieniowania z powierzchni grzejnika, natomiast do efektywnego chłodzenia grzejnik musi być wyposażony w wentylator. Po to przyspieszyć ogrzewanie można w odpowiednim grzejniku lub pod każdym grzejnikiem zamontować cicho pracujący wentylator poprzeczny 24V lub 220V). Montaż na magnesach sprawia, że czynność wpięcia lub wypięcia wentylatora jest bardzo prosta. Wentylator podwyższa efektywność pracy grzejnika.

Proponowane gdzieniegdzie chłodzenie powietrza przy pomocy ogrzewania podłogowego współpracującego z pompą ciepła jest mało efektywne i wymaga bardziej rygorystycznej kontroli punktu rosy.

 

Nie da się efektywnie chłodzić pomieszczeń bez wspomaganej cyrkulacji powietrza.

Edytowane przez boguslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja podstawowa grzejnika rewersyjnego typoszereg E-VENT posiada usytuowane od spodu grzejnika gniazdo do wpięcia wentylatora zaopatrzonego fabrycznie we wtyczkę, zespolone z nim drugie gniazdo sieciowe oraz podświetlany wyłącznik on/off umieszczony w polu obudowy bocznej. W takiej "gołej" wersji grzejnik może pracować w opcji grzania nie wspomaganego wentylatorem (pracuje wówczas jak standardowy grzejnik ścienny). Wentylator wpinamy, gdy chcemy podnieść moc grzejnika lub gdy chcemy zwiększyć dynamikę grzania. Wentylator wpina się dosłownie jednym ruchem we wnękę od dołu grzejnika, mocowanie - magnesy neodymowe + wpina się wtyczkę w niewidoczne z zewnątrz gniazdko. Cała operacja wpięcia wentylatora w grzejnik zajmuje kilka, kilkanaście sekund... Podejście zasilaniem do grzejnika można usytuować zaraz obok grzejnika lub ukryte za grzejnikiem.

 

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Chłodzenie odbywa się:

1/. w sposób naturalny poprzez wykorzystanie niskiej temperatury dolnego źródła - bez pracy sprężarki pompy ciepła, cyrkulacja czynnika w instalacji wyłącznie przy współdziałaniu pompy cyrkulacyjnej instalacji centralnego ogrzewania/ w tym przypadku centralnego chłodzenia.

2/. w sposób aktywny poprzez rewers na pompie ciepła - z pracującą w sposób odwrócony sprężarką + pompa cyrkulacyjna.

Edytowane przez boguslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejniki REGULUS®-system, jak żadne inne grzejniki, mogą być stosowane zarówno do ogrzewania jak i chłodzenia pomieszczeń

Chłodzenie grzejnikiem?

Takiego marketingowego bełkotu jeszcze nie słyszałem.

Gdzie podajecie dane techniczne urządzeń w funkcji chłodzenia?

 

Klimakonwektor z powodzeniem zapewnia klimatyzację pomieszczenia,

Wasze urządzenia do tego celu się nie nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzator to jedno, klimakonwektor dwu lub czterorurowy to drugie a zastosowanie grzejników o szczególnej konstrukcji do celów grzewczych a także do funkcji chłodzenia to trzecie...

Ani klimakonwektora ani klimatyzatora nie możesz użyć do grzania pomieszczeń w standardowy sposób, bez wspomagania wentylatorem a regulusy typoszereg E-VENT jak najbardziej tak. W pewnym zakresie działają jak klasyczny klimakonwektor dwururowy.

Ponadto. Wystarczy jednym ruchem wypiąć z magnesów wentylator i mamy "zwykły grzejnik" radiacyjno-konwekcyjny o bardzo małej bezwładności cieplnej.

 

Zastosowanie regulusów z rewersyjną pompą ciepła jest jak najbardziej możliwe.

Edytowane przez boguslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jesteś producentem, więc zrozumiałe jest że pokazujesz wyłącznie zalety swoich produktów.

Mnie kole w oczy fakt, że żerujecie na niewiedzy klienta, który nie rozumie różnicy między chłodzeniem a klimatyzacją.

 

Pomijam już fakt, że na siłę wymyślacie kombinowane systemy grzewcze, które w domach większego sensu nie mają.

Jaki sens ma łączenie konwekcyjnego ogrzewania płaszczyznowego z konwekcyjnym grzejnikiem, który można rozbudować do wersji aktywnej dokupując wentylator?

 

To już więcej sensu - nie mówię tu koszcie zakupu - ma połączenie podłogówki z klimakonwektorem.

Otrzymujemy dzięki temu bezszelestny system grzewczy + urządzenie aktywne które może:

- grzać - dogrzewać - w momencie szczytowego zapotrzebowania na ciepło, lub chwilowo zwiększać temperaturę pomieszczenia

- KLIMATYZOWAĆ pomieszczenie

- oczyszczać - jeśli wymieni się w nim filtr zgrubny, na dokładny ePM1 50% - całkiem fajna opcja w okolicach gdzie mamy nadmiar smogu

 

A odnosząc się stricte do tematu:

 

Możesz mi wyjaśnić, po co komuś CHŁODZENIE w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulusy rewersyjne, współpracujące z pompami ciepła w przeważającej części sezonu grzewczego działają jak zwykłe grzejniki i ich praca nie wymaga wspomagania wentylatorem, który jest, jak już pisałem, wyjmowany jednym prostym ruchem.

Kupując grzejnik rewersyjny tzw. bazowy, zaopatrzony w stosowną instalację elektryczną, nie musimy kupować od razu wentylatora - ew. dokupimy w późniejszym terminie... Na etapie wykańczania pomieszczeń, musimy jedynie w okolice przyszłej lokalizacji grzejnika doprowadzić kabel zasilający.

Edytowane przez boguslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci _John za zainteresowanie tematyką mojego wątku.

Przedstawiane przez Ciebie kolejne argumenty a także czepienie się słowa "chłodzenie" wyłącznie w jednym z możliwych, wybranym przez Ciebie kontekstów jego znaczenia, świadczą o tym, że sprzedajesz klimatyzatory lub jesteś powiązany z ich producentem.

Życzę Ci powodzenia w Twoim biznesie lecz tematu zastosowania właśnie grzejników REGULUS-system we współpracy z wszelkiego rodzaju pompami ciepła nie zatrzyma nikt.

Nie trafiłeś.

Nic nie sprzedaję.

 

Ale z branżą związany jestem - więc takie "śmiałe" pomysły jak obniżanie temperatury powietrza, szubko przykuwają moje zainteresowanie.

 

Ja oferuję koncepcję, ideę: grzejniki rewersyjne współpracujące z pompami ciepła na trzy różne sposoby, ideę hybrydowej dystrybucji ciepła, nota bene całkowicie przez Ciebie niezrozumianej.

A czy sam fakt, że jesteś z tą koncepcją (ideą) jedyny na rynku, utwierdza cię w przekonaniu o swojej genialności?

Naprawdę, nie daje to do myślenia - że jesteś w błędzie?

 

Czy Ty naprawdę jesteś oderwany od rzeczywistości?

Ty nie oferujesz koncepcji, ani tym bardziej idei.

Ty sprzedajesz PRODUKT, który nie oferuje użytkownikowi żadnych istotnych cech przydatnych w domu jednorodzinnym.

Taki tam, zwykły grzejnik z wentylatorem.

 

Dla mnie klimatyzacja, czy chłodzenie to proces obróbki powietrza.

Nie łączę tych nazw z konkretnym produktem.

 

Ciekaw jestem jednak, czy TY naprawdę nie wiesz czym te procesy obróbki powietrza się od siebie różnią.

Czy celowo by osiągnąć konkretny cel (w Twoim przypadku, sprzedaż produktu) posługujesz się terminem "chłodzenie"?

Dzięki temu masz super linie obrony,

Odrzucisz każdą reklamację z tytułu niewystarczającego komfortu użytkowania.

 

Dla przypomnienia.

Nigdzie nie znalazłem danych technicznych Twojego produktu - gdzie mogę takie dane znaleźć? Interesuje mnie ich moc chłodnicza.

Edytowane przez _John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejnik "bazowy" oraz zespół wentylatorowy można nabyć oddzielnie czyli w pierwszym etapie kompletowania systemu, na etapie budowania instalacji c.o. i prowadzenia prac wykończeniowych, wystarczy posiadać wyłącznie grzejnik "bazowy" oraz doprowadzony w jego pobliże (po lewej, po prawej stronie od grzejnika lub za grzejnikiem) najkorzystniej pięciożyłowy kabel elektryczny.

Kabel ten posłuży nam do podpięcia zasilania wentylatora a także wybranego systemu sterowania pracą grzejnika i pracą wentylatora. Na tym etapie w zasadzie każda opcja sterowania przewodowego czy bezprzewodowego pozostaje otwarta.

 

Grzejnik rewersyjny typoszereg E-VENT "bazowy" posiada od dołu odpowiednio profilowaną wnękę - gniazdo wentylatora, oraz blok dwóch gniazd elektrycznych - "żeńskie" - do wpięcia wentylatora i "męskie" do podłączenia zasilania a także umieszczony z boku grzejnika podświetlany wyłącznik on/off.

Edytowane przez boguslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Rozumiem, że marketingowy bełkot i zysk firmy jest dla Ciebie priorytetem i nie ma co liczyć na merytoryczną dyskusję.

 

Mam jedynie nadzieję, że administracja forum nie usunie tego tematu, by potencjalny klient Regulusa

Miał świadomość, że instalując wasz system nie zapewni w domu KLIMATYZACJI

 

CHŁODZENIE powietrza latem, bez jednoczesnego osuszania prowadzi do DYSKOMFORTU w wyniku wzrostu wilgotności względnej powietrza - robi się chłodno i jednocześnie duszno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy posiada wentylację czy też stosuje tak prozaiczną czynność jak wietrzenie.

Wilgotność względna otaczającego nas powietrza jest zmienna w dużym zakresie.

Optymalne granice wilgotności względnej dla komfortu cieplnego wynoszą od 35 do 70%. To bardzo szeroki zakres...

Wszystko zależy od wyjściowej wilgotności powietrza. Przy komfortowej wilgotności względnej średniej tj. około 50%, trzeba by dokonać znacznego obniżenia temperatury wnętrza by wilgotność względna przekroczyła poziom uznawany za komfortowy.

W większości przypadków wystarczy nam obniżenie temperatury w pomieszczeniu o maksimum 2-3oC... Chcemy się lekko schłodzić a nie przeziębić.

Przeziębiamy się, gdy zetkniemy się z dużą różnicę temperatury powietrza a nie wówczas gdy jest zimno (patrz: przeziębienia od klimatyzacji w samochodzie latem).

Edytowane przez boguslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejnik "bazowy" oraz zespół wentylatorowy można nabyć oddzielnie czyli w pierwszym etapie kompletowania systemu, na etapie budowania instalacji c.o. i prowadzenia prac wykończeniowych, wystarczy posiadać wyłącznie grzejnik "bazowy" oraz doprowadzony w jego pobliże (po lewej, po prawej stronie od grzejnika lub za grzejnikiem) najkorzystniej pięciożyłowy kabel elektryczny.

 

Wentylatory mogą być zasilane prądem o napięciu 230V lub 24V (transformator w rozdzielce elektrycznej).

Wydaje się, że każdy użytkownik powinien zostawić sobie furtkę w kierunku modyfikacji, unowocześnienia posiadanej instalacji centralnego ogrzewania a także potencjalnego rozszerzenia możliwych do wykonania funkcji - w wypadku posiadaczy pompy ciepła o funkcję centralnie przeprowadzonego latem obniżenia temperatury powietrza czyli chłodzenia we wszystkich lub w wybranych pomieszczeniach.

 

Grzejniki rewersyjne działają w sposób analogiczny do sposobu działania klimakonwektorów dwururowych przy czym posiadają na nimi tę istotną przewagę, że przy wypiętym wentylatorze mogą pracować także jak "zwykłe" grzejniki, tj grzejniki radiacyjno-konwekcyjne,

Edytowane przez boguslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejniki rewersyjne działają w sposób analogiczny do sposobu działania klimakonwektorów dwururowych przy czym posiadają na nimi tę istotną przewagę, że przy wypiętym wentylatorze mogą pracować także jak "zwykłe" grzejniki, tj grzejniki radiacyjno-konwekcyjne,

Nie.

Nie działają.

Klimakonwektory zapewniają klimatyzację, a Wasz produkt - NIE !

A więc, nie posiada nad klimakonwektorem ŻADNEJ przewagi.

 

Niskotemperaturowym nazywacie system zasilany czynnikiem 45 st C ??

To najniższa temperatura jaką można wybrać w waszych kalkulatorach doborowych.

Na dzień dobry zmuszacie użytkownika do separacji obiegów i dodatkowego osprzętu.

Do tego ta delta - 10K

Pokażcie pompy dla których to nominalny parametr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejniki rewersyjne działają w sposób analogiczny do sposobu działania klimakonwektorów dwururowych tj. czynnik grzewczy i chłodzący jest ten sam (woda w instalacji) oraz krąży w tym samym obiegu.

Grzejniki rewersyjne REGULUS-system posiadają nad zwykłymi klimakonwektorami dwururowymi niezmiernie istotną przewagę, gdyż przy wypiętym wentylatorze, przez większą część sezonu grzewczego, jeśli takie jest życzenie użytkownika, mogą także pracować jak "zwykłe" grzejniki, tj grzejniki radiacyjno-konwekcyjne. Promieniowanie cieplne z powierzchni grzejnika oraz łagodna konwekcja są charakterystycznym sposobem ich pracy. W takim przypadku wypięcie wentylatora umożliwia całkowicie swobodny przepływ ogrzewanego powietrza przez wnętrze grzejnika.

Wentylator wpina się w grzejnik bazowy jednym prostym ruchem wówczas gdy chce się powiększyć moc grzejnika (szczyt chłodu sezonu grzewczego) lub zwiększyć dynamikę jego pracy tj. przyspieszyć nagrzewanie powietrza w pomieszczeniu.

Edytowane przez boguslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl:

1/. Hybrydowa dystrybucja ciepła - podłogówka plus grzejniki- konfiguracja maksymalnie dopasowana do specyficznej dynamiki polskiego sezonu grzewczego. Umożliwia szybkie dogrzewanie w okresach przejściowych i podczas zimnego lata...

2/. Składowa dynamiczna - grzejniki ścienne z OPCJĄ wspomagania ich pracy wentylatorem poprzecznym i mamy układ centralnego ogrzewania/ centralnego chłodzenia.

3/. Możliwa realizacja wielu strategii grzania i szybkie zatrzymanie grzania.

Edytowane przez boguslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...