Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Długi tradycyjny kominek


rhein

Recommended Posts

Witam

 

Marzy mi się długi kominek (160 - 180 cm) w stylu kominków gazowych, bądź biokominków ale opalany w tradycyjny sposób. Czyli kominek tradycyjny, tyle, ze jak najdłuższy.

 

Czy jest to w ogóle możliwe, czy ktoś widział takie cudo? Jaki najdłuższy tradycyjny wkład kominkowy jest możliwy w zakupie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za wszelkie wypowiedzi. 166 cm szerokości (Brunner) wydaje się najtrafniejszy, ale cena zwala z nóg. W tym wypadku porada kolegi Remiks wydaje się rozsądna...będzie taniej paląc banknotami ;-)

 

Jeszcze jest jedna kwestia związana z długością kominka...jego moc. Zapomniałem, że im większy wkład tym większa moc. A duża moc mi nie potrzebna

 

Problem jest taki, że żona chce kominek, a ja już nie za bardzo. Palone byłoby sporadycznie i chodzi bardziej o efekt woow i wizualny.

 

Wiem, że są biokominki i kominki elektryczne o długości jaka by mnie interesowała. Niestety do biokominków jestem zrażony. Mam jeden naścienny w mieszkaniu i po zawieszeniu było odpalone może 5 razy. Niestety, efektem palenia był niemiły zapach i odczuwalny wzrost wilgotności. No ale ten kominek to była jakaś najtańsza alternatywa

Ostatnio jednak odkryłem, że są biokominki z zamkniętą komorą spalania, gdzie jest odprowadzenie spalin a także doprowadzenie powietrza z zewnątrz. Ale musiałbym takie cudo zobaczyć w realu, bo na stronach www wszystko ładnie wygląda a w realu może już nie być tak ciekawie.

 

I są również kominki elektryczne z tzw efektem mgły wodnej.

 

Im głębiej w las tym ciemniej

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Brunner jest do wzięcia za pół ceny jakby co. Mam ochotę na zmianę ekspozycji....No i zapomnij o jakiś tam mocach...Im większy wkład, tym bardziej nie nadaje się do palenia...

W kwestii tych różnych bio i efektów wizualno zamglonych....Jasne można. Wszystko jest dla ludzi. Ale to tak trochę jak seks przez internet... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, nie możesz poczekać rok ze zmianą dekoracji? ;-)

Zapytanie o kominek zadaję już teraz bo przestrzeń salonu musi by zaaranżowana już teraz.

 

Ale twój Brunner dał mi do myślenia i nadzieję, że takie długości wkładów są możliwe

Pozdrawiam

Ja jakoś szczególnie nie tęsknię do robienia wymiany tego wkładu (powstanie warszawskie w salonie!), Poza tym jakby co, jest to ikona ekspozycji. Więc może się okazać, że wkład będzie długo do dyspozycji... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...