Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zmiana drogi do której „należy” działka


Recommended Posts

Dzień dobry!

 

Kupiłem działkę rolną z warunkami zabudowy domu jednorodzinnego. Działka ma dojazd drogą wewnętrzną do ulicy gminnej (nazwijmy nr 1), a z drugiej strony przylega bokiem do drugiej ulicy (numer 2). W warunkach zabudowy mam napisane ze działka leży przy ulicy 1, a mi zależy żeby zrobić sobie wjazd od ulicy 2.

 

Czy wykonując wjazd na działkę z ulicy 2 muszę to gdzieś zgłaszać? Jak zmienić „przynależność” działki na ulicę nr 2? Chodzi mi o to żeby w przyszłości adres działki i domu był również na ulicy 2.

 

Dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek nie może mieć dwóch adresów. Działka przynależy do obrębu ewidencyjnego, adres najczęściej pochodzi od adresu starej działki z której była wydzielana, chyba że wydzielano nowe ulice z nowymi nazwami . Zjazd do innej ulicy nie oznacza nowego adresu, możesz mieć nawet cztery zjazdy, lecz adres masz tylko jeden nadany przez gminę. Edytowane przez Bertha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję! Masz rację, działka była wydzielona z większej która leży przy ulicy 1. Czy w takim razie można zmienić adres działki? Skoro główny dojazd (a może i jedyny) będzie z innej ulicy, może jest sposób żeby to zmienić?

 

Już widzę tych kurierów którzy nie mogą do nas trafić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurierzy jeżdżą tak jak im aplikacja pokazuje. Na aplikacjach są błędy i zawsze jakieś będą. Osobna sprawa to "umiejętność" obsługi urządzeń. Na zamówieniach trzeba zawsze zaznaczać "dojazd od ulicu Śliskiej, za numerem zjechał 50metrów na północ i na prawo 100 m przez Stumilowy Las". Wiele razy nawet prowadzenie kuriera przez telefon on line nie pomaga, gdy kurier gapa. Widziałem sytuacje gdy kurier jechał przez wieś (jedno ulicową!) i w telefonie słyszał "Jesteś z firmy XYZ? - No to właśnie mnie minąłeś. - Nie możliwe. -To krówka ćma STÓJ! Potem zawróć 150 metrów. - Ahaaaaa... ."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...