Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zaslepki i kołki do styropianu


Winiar33

Recommended Posts

Witajcie,.

Mam zamiar ocieplać dom. Chyba zdecyduję się na Swisspor Lambda White 031. Dom jednorodzinny, parterowy. Wysokość ocieplanego muru 4metry. Nie wiem czy jest sens dawać kołki. Jeśli się zdecyduję to jakie dokupić zaślepki? Grafitowe czy białe? Obawiam się, że grafitowe mogą zrobić efekt biedronki przy tej białej powłoce na styro.

Jak dobrać długość kołków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na fakt , że może dojść do odklejenia(niedostatecznego przyklejenia) płyty do ściany nośnej warto jest wykonać kołkowanie płyt styropianowych(może mniej niż zalecają normy ale dwa na płytę? w sam raz). Czy natomiast grafitowe kółka stworzą efekt "dalmatyńczyka" na białym styropianie - zapewne tak:D ale tylko do chwili gdy nie będą pokryte siatką i klejem.

Długość kołków wiadomo w zależności od materiału z jakiej wykonany jest budynek ale najrozsądniej 5 - 6 cm większa niż grubość styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fajne te kołki, super szybka praca i dokładna tylko znając życie są 10X droższe niż tradycyjne i to będzie przemawiało do inwestora. Ale w tym przypadku warto się zastanowić - kołków potrzeba niewiele, a wykonanie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te kołki, super szybka praca i dokładna tylko znając życie są 10X droższe niż tradycyjne i to będzie przemawiało do inwestora. Ale w tym przypadku warto się zastanowić - kołków potrzeba niewiele, a wykonanie super.

nie sa 10x drozsze :)

w miare dobry kolek z trzpieniem metalowym (zakladam ze z 20cm styro) to kolek trzeba 26cm to jakies 0,65 netto/szt zaslepka z 15gr wiec wychodzi jakies 80gr netto sztuka komplet

eco-twist to 1,80 netto/szt

 

tyle sie mowi ze wykonawcy oszczedzaja na materialach .... na ecotwiscie pierwsza budowa w Markach, teraz nastepna (dzis start) io tez na eco-twiscie... to ja jako wykonawca z materialem daje eco-twisty a inwestor prywatny na tym oszczedza :D swiat sie konczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że gdyby jeszcze policzyć krążki, czas, piankę i dokładność wykonania będzie porównywalnie. Ale wiesz co się liczy ta cena.... Śledząc forum to jest argument nie do przeskoczenia ma być tanio, tanio taniej bez patrzenia co dobre i lepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że gdyby jeszcze policzyć krążki, czas, piankę i dokładność wykonania będzie porównywalnie. Ale wiesz co się liczy ta cena.... Śledząc forum to jest argument nie do przeskoczenia ma być tanio, tanio taniej bez patrzenia co dobre i lepsze.

jak ktos ma zamiar robic na lambda white - a nie jest to tani styropian... to wypadaloby do tego jakis dobry klej, dobre kolki, porzadna siatke, fajny tynk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dolicz jeszcze ten osadzak do tych kołków (26cm) eco-twist za 150 zł netto.

Chyba że da się go pominąć.

da sie go ominac - kupic, zwrocic , zaplacic za przesylke paczkomatem powrotna 10zl i po sprawie :D

Aktualnie mam 1-na 40tke i 5 - 26tek w ten sposob "gdzies w Polsce" i ludki sobie zamontuja i odesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sie zdecydujesz na kolek plus zaslepka to: wklejaj na odrobine pianki, zaslepka lepiej zeby wystawala w stosunku do styro niz mialaby byc zapadnieta (przy tarowaniu zostanie "starta") ale lepiej w ta strone niz mialoby byc w tym miejscu wiecej kleju.

pilnuj 90stopni przy wierceniu...

albo...

 

ja ecotwista chcialem juz 5 lat temu - nie byl dostepny, 3 lata temu niby byl - ale nadal we praktyce nie dalo sie go kupic w PL

 

w tym roku dzieki COVID mialem wiecej czasu zeby sie tym zajac i dlatego mam go w ofercie od 2 mscy... smiale, ale chyba prawdziwe twierdzenie: wydaje mi sie ze jestem pierwsza firma dystrybucyjna w Poslce, ktora ma go od reki :D

 

No i wykonawczo : ja juz innego nie zastosuje, poszedl w Markach w tym miesiacu na 500mkw, teraz nastepna budowa w okolicach Ożarowa w silke - tez idzie ten kolek, nawet jak mialbym dolozyc do niego inwestorowi.. pewnosc montazu i realny brak mostka, jakiejkolwiek biedrony i trzyma jak szatan. no i jeden kolek dla wszytskich grubosci od 10 do 40cm i to zarowno do welny jak i styro... no proste....

i jeszcze montaz gdzies o polowe szybszy niz kolek+zaslepka

 

KOCHAM ten kołek :) jestem chyba zboczony...

Edytowane przez fighter1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

: wydaje mi sie ze jestem pierwsza firma dystrybucyjna w Poslce, ktora ma go od reki :D

W takim razie jesteś zobligowany wysłać zainteresowanym klientom takie kołki na testy.Dziesiątkę na odsyłkę tego "dziobaka" sie znajdzie.:p

A na poważnie,producentem jest Fisher i STO?

Patent patentem,ale nie będą tego za chwilę produkować gdzieś w "garażach"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jesteś zobligowany wysłać zainteresowanym klientom takie kołki na testy.Dziesiątkę na odsyłkę tego "dziobaka" sie znajdzie.:p

A na poważnie,producentem jest Fisher i STO?

Patent patentem,ale nie będą tego za chwilę produkować gdzieś w "garażach"?

wyslalem moim wspolpracujacym wykonawcom po calej Polsce po kilka sztuk + wkretaka :D albo jeszcze nie mieli okazji wytestowac, albo jak wytestowali to odzew byl nastepujacy: trzymaj dla mnie na stanie ze 2tys szt zebys mial od reki :)

 

Producentem jest Fischer, ale przyjeli zrozumiala siec dystrybucji z Austrii do Polski: tylko do producentow dobrych systemow docieplen - stad ten kolek w ofercie STO, ale STO nie trzyma go na stanie magazynowym swoim. Kilku innych jeszcze producentow ma mozliwosc zakupu - ale nie kupili jeszcze wcale lub prawie wcale - to nie jest kolek dla ludzi pracujacych... dobra nie powiem na czym :D latwo sie domyslec.

 

Dyrektor dzialu technicznego Greinplast dzisiaj otrzymal ode mnie kilka sztuk :) beda sie zapoznawac :D

 

a czy zaczna tluc w garazach - pewnie tak - za 5-7 lat kiedy stanie sie bardziej popularny na rynku, bo na razie - malo kto o nim wie, a "ło panie 2,20 za kołek, jak ja na allegro widział za 16zł za 100szt" albo "ło panie co ja bede dziurawil sciane"... i "ło panie... ja tak dwadziścia lat tak robił i jest dobrze" ... spokojnie, to lat w Polandii trzeba :D dopiero co sie nauczyli stosowac kolek +zaslepke , czsami montuja listwy przyokienne a i to nie za czesto... a gdzie do Caparolowej 3D Mini :)

 

Duzo wody w Wiśle musi upłynąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w woj. podkarpackim masz takich współpracowników? ;)

Slask, Warszawa (2), Lublin, 3city, Poznan (2) - to jezeli chodzi o tych ktorzy testowali lub sa w trakcie testowania eco-twista.

jest jeden z podkarpacia fajny na pierwszy rzut oka wykonawca , ale to jeszcze chwila :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...