Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zaslepki i kołki do styropianu


Winiar33

Recommended Posts

  • 2 weeks później...

Witam

pobrałem broszurę fischera ecotwist, patrzę że ten kołek 10-30 ma głębokość wkręcenia - odstęp talerzyka od podłoża 70mm czy to wystarczy do utrzymania styropianu na elewacji ?

Porównując do kołków wbijanych które trzymają cały styropian lub prawie / pomniejszone o zaślepkę/ to np przy 20 cm grubości styropianu i tak różnica spora 7 cm do 18 cm trzymania styropianu.

To i tak chyba lepsze niż elewacja bez kołkowania ale czy ma sens i wątpliwość jest czy te 7 cm będzie wystarczająco mocne zamocowanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

pobrałem broszurę fischera ecotwist, patrzę że ten kołek 10-30 ma głębokość wkręcenia - odstęp talerzyka od podłoża 70mm czy to wystarczy do utrzymania styropianu na elewacji ?

Porównując do kołków wbijanych które trzymają cały styropian lub prawie / pomniejszone o zaślepkę/ to np przy 20 cm grubości styropianu i tak różnica spora 7 cm do 18 cm trzymania styropianu.

To i tak chyba lepsze niż elewacja bez kołkowania ale czy ma sens i wątpliwość jest czy te 7 cm będzie wystarczająco mocne zamocowanie .

czasami nie dlugosc ma znaczenie :D a to akurat ze on tak gleboko jest schowany to zaleta a nie wada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he :)

 

A tak poważnie to przydałaby się jakaś próba wytrzymałościowa , trochę szkoda mi knaufa etixa , ale ciekawy jestem jak się by zachował styropian zakołkowany ecotwistem a jak zwykłym , taka próba na oderwanie od elewacji , jaka siła potrzebna aby oderwać jeden i drugi , podejrzewam że przy pełnym kołku albo kolek wyleci z muru albo pęknie płyta a przy ecotwist raczej wyrwie te 7 cm styropianu z tyłu.

Jak ktoś wcześniej nie zrobi takiego porównania a mnie zostanie jakaś płyta styropianu to może zrobię porównanie / jeśli zostanie oraz jakiś kołek/ bo specjalnie nie będę kupował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he :)

 

A tak poważnie to przydałaby się jakaś próba wytrzymałościowa , trochę szkoda mi knaufa etixa , ale ciekawy jestem jak się by zachował styropian zakołkowany ecotwistem a jak zwykłym , taka próba na oderwanie od elewacji , jaka siła potrzebna aby oderwać jeden i drugi , podejrzewam że przy pełnym kołku albo kolek wyleci z muru albo pęknie płyta a przy ecotwist raczej wyrwie te 7 cm styropianu z tyłu.

Jak ktoś wcześniej nie zrobi takiego porównania a mnie zostanie jakaś płyta styropianu to może zrobię porównanie / jeśli zostanie oraz jakiś kołek/ bo specjalnie nie będę kupował :)

no ja teoretycznie moge taka zrobic... tylko kurde no... i tak sie czlowiek nie wyrabia z tym co ma normalnie do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Rozumiem, że to jest to samo tylko od innego producenta?

 

https://www.sto.pl/pl/produkty/katalog-produktow/productdetail_291912082.html

tak, fischer produkuje ten kolek dla producentow systemow ocieplen. tu: akurat dla STO, ale tak, dokladnie to jest ten kolek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Ten "kluczyk" do kołków można dorobić sobie w cenie 0 zł. No max 5-7 zł jak nie chce się np. szlifować drutu zbrojeniowego pod otwór w kołku, tylko "profesjonalnie" dospawać do niego odpowiednią nasadkę. Pozostaje kwestia zaznaczenia głębokości...

 

Mnie to kosztowało ciut więcej , bo nie chciało mi się spawać , szlifować , kupiłem mieszadło z sześciokątnym prętem m10 . uciąłem , zaznaczyłem głębokość i działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...