Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak mam bufor, ale nie taki jak myślisz. Dużo podłogówki którą ładuję trochę ponadnormatywnie (specjalnie umieściłem ją w miejscach bezpiecznych dla układu krążenia domowników), ściany akumulujące ciepło z rurek wodnych i trochę kaloryferów podłączonych grawitacyjnie...Prosi się o kolejny wpis na blogu...:). Jeśli Cię to interesuje, przyciśnij mnie, to opiszę przy czasie (gdzieś na forum ze trzy miejsca z tym są...:D )

Oj interesuje mnie i to bardzo!!! Opisz proszę swoje rozwiązanie. U mnie jest 200m2 podłogówki z czego 150m2 pod drewnem. Odłożymy grzejniczki do 3 łazienek, jeszcze wiatrołap i garaż i powinno dać radę bez dodatkowego bufora

A jaki masz kominek? Jaką moc Możesz napisać?

Ja myślałam o całkowitej mocy 15-16kw. A tu wczoraj przyszedł Pan i mówi, że tyle to powinien mieć sam płaszcz??? No i zgupiałam, kolejny raz

(Zastanawialiśmy się nad Arysto, Kratki Aquario, potem Romotop 6.6.2 tv, Unico Nemo, Robiren) Zostały nam już tylko trzy ostatnie. A teraz mamy na tapecie Robirena, ale w okolicy Warszawy nie wiem gdzie można je zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Podobno tego co dobre nie trzeba reklamować, ale z autopsji polecic mogę speców w Czeladzi - Jarka i Mariusza Godzic. Dokładne dane kontaktowe znajdziesz w necie.

Od kilku dni montują u mnie swoje cudo z patentem - palenisko ceraminczne zgazwoujące drewno o wdzięcznej nazwie ETNA.

 

 

Pozdrav

 

 

 

 

 

 

Nie podaję całej nazwy firmy bo no sam wiesz...nie chce sie narazić wcale niczego nie reklamującemu moderatorowi, ktory ma tu tak zwany a tffuuuu "authorytet". Pewnie ten "authorytet" tez sobie gdzieś kupił...

Jak to handalrz.

 

Co to za kit Ty tu sprzedajesz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za kit Ty tu sprzedajesz???

Tak z przekonania czy ze zwykłej złośliwości? ;)

Dobrze wiesz że forscher nie nie "sprzedaje kitu" tylko montuje ETNĘ.

Chyba że nie zrozumiałem "pytania" i mówiąc "kit" masz na myśli ETNĘ.

 

Dobre obyczaje znikają także na tym Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobre obyczaje znikają także na tym Forum.

 

Umiejętność czytania ze zrozumieniem w przypadku niektórych osób - (nie)stety także. Z tego niezbyt ważkiego powodu nie warto odpowiadać na zaczepki tychże osób.

 

Trzymasz kciuki ? :)

 

 

Pozdrav

Edytowane przez forscher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z przekonania czy ze zwykłej złośliwości? ;)

Dobrze wiesz że forscher nie nie "sprzedaje kitu" tylko montuje ETNĘ.

Chyba że nie zrozumiałem "pytania" i mówiąc "kit" masz na myśli ETNĘ.

 

Dobre obyczaje znikają także na tym Forum.

 

Jeżeli montaż tego czegoś wymaga miesiąca czasu ( bo to tak się już przewija) to wybacz ale już mi się znudziły te ohy i ahy na temat tego czegoś.

Albo montuje rakietę międzygwiezdną albo badziewie niespotykane i dlatego ten KIT mi się skojarzył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj interesuje mnie i to bardzo!!! Opisz proszę swoje rozwiązanie. U mnie jest 200m2 podłogówki z czego 150m2

Ja myślałam o całkowitej mocy 15-16kw. potem Romotop 6.6.2 tv, Unico Nemo, Robiren) Zostały nam już tylko trzy ostatnie. .

Romotop Heat wodny ?

Do układów zamkniętych , może pracować w domach z WM lub rekuperacją

Slajd24.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli montaż tego czegoś wymaga miesiąca czasu ( bo to tak się już przewija) to wybacz ale już mi się znudziły te ohy i ahy na temat tego czegoś.

Albo montuje rakietę międzygwiezdną albo badziewie niespotykane i dlatego ten KIT mi się skojarzył

 

 

Wyobraź sobie że te "ohy i ahy na temat tego czegoś" będą trwały jeszcze dobre kilka tygodni.. a może nawet miesięcy. Na pewno do końca okresu grzewczego.. tego najbliższego.. a może któregoś z kolejnych :rolleyes:

поживём – увидим

Powtórzę pytanie z postu #1698 "gotowy ?" :D

 

 

A tymczasem.... myśl sobie o tym co chcesz.. nazywaj jak chcesz.. Jeżeli tylko w ten sposób jesteś w stanie wykazać (dowartościować??) się na tym forum to proszę cię bardzo.. wykazuj. :D

:popcorn:

 

 

 

PS widzę że nie tylko z czytaniem ze zrozumieniem są problemy ale i z liczeniem (dni) także. No i już wydźwięk twoich tekstów przestaje dziwić. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie że te "ohy i ahy na temat tego czegoś" będą trwały jeszcze dobre kilka tygodni.. a może nawet miesięcy. Na pewno do końca okresu grzewczego.. tego najbliższego.. a może któregoś z kolejnych :rolleyes:

поживём – увидим

Powtórzę pytanie z postu #1698 "gotowy ?" :D

 

 

A tymczasem.... myśl sobie o tym co chcesz.. nazywaj jak chcesz.. Jeżeli tylko w ten sposób jesteś w stanie wykazać (dowartościować??) się na tym forum to proszę cię bardzo.. wykazuj. :D

:popcorn:

 

 

 

PS widzę że nie tylko z czytaniem ze zrozumieniem są problemy ale i z liczeniem (dni) także. No i już wydźwięk twoich tekstów przestaje dziwić. :lol2:

 

Możesz sobie i latami to reklamować ale na litości nie musisz wszystkich katować tymi rewelacjami. To jest wątek taki ogólny co każdy może coś wrzucić..

Mam wielką prośbę abyś może założył równoległy wątek gdzie mógłbyś to arcydzieło eksponować a ja nie musiałbym w to wdeptywać.

Miesiąc gmerania o tym czymś to już się nudne robi. Zrób jak proszę a będzie lepiej dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli montaż tego czegoś wymaga miesiąca czasu ( bo to tak się już przewija) to wybacz ale już mi się znudziły te ohy i ahy na temat tego czegoś.

Albo montuje rakietę międzygwiezdną albo badziewie niespotykane i dlatego ten KIT mi się skojarzył

 

Masz rację - początek informacji od forscher na temat ETNY to 6 październik 2016 (prawie miesiąc temu)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?2692-Jaki-wkład-kominkowy&p=7294375&viewfull=1#post7294375

Nie masz racji - montaż nie trwa od miesiąca a od 25 października 2016 czyli 4 dni roboczych..

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?2692-Jaki-wkład-kominkowy&p=7318346&viewfull=1#post7318346

Od początku i systematycznie pokazałeś swoją niechęć do tego paleniska i entuzjazmu kupca.

Niektórzy już tak mają.

Nie chcesz to nie czytaj i nie komentuj w złośliwy sposób.

 

Dobre obyczaje znikają także na tym Forum.

:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - początek informacji od forscher na temat ETNY to 6 październik 2016 (prawie miesiąc temu)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?2692-Jaki-wkład-kominkowy&p=7294375&viewfull=1#post7294375

Nie masz racji - montaż nie trwa od miesiąca a od 25 października 2016 czyli 4 dni roboczych..

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?2692-Jaki-wkład-kominkowy&p=7318346&viewfull=1#post7318346

Od początku i systematycznie pokazałeś swoją niechęć do tego paleniska i entuzjazmu kupca.

Niektórzy już tak mają.

Nie chcesz to nie czytaj i nie komentuj w złośliwy sposób.

 

Dobre obyczaje znikają także na tym Forum.

:yes:

 

Nie niechęć do paleniska bo jest interesujące jak to działa tylko do klienta który jakieś gusła tu wyczynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie przepadam za "obciętym wkładem kominkowym" udającym palenisko zduńskie.

Co nie jest powodem aby ktoś kto zafascynował się takim rozwiązaniem nie miałby relacjonować swoich dokonań na FM.

Sam często stosuję rozwiązania prefabrykowane dla potrzeb zduństwa jak przykładowe poniższe...

25 G1.jpg

Edytowane przez Zdun Darek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - początek informacji od forscher na temat ETNY to 6 październik 2016 (prawie miesiąc temu)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?2692-Jaki-wkład-kominkowy&p=7294375&viewfull=1#post7294375

Nie masz racji - montaż nie trwa od miesiąca a od 25 października 2016 czyli 4 dni roboczych..

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?2692-Jaki-wkład-kominkowy&p=7318346&viewfull=1#post7318346

Od początku i systematycznie pokazałeś swoją niechęć do tego paleniska i entuzjazmu kupca.

Niektórzy już tak mają.

Nie chcesz to nie czytaj i nie komentuj w złośliwy sposób.

 

Dobre obyczaje znikają także na tym Forum.

:yes:

 

Drodzy forumowicze

jesteście tu od długiego czasu i dobre obyczaje każdego forum nie SPOJLERUJA i nie SPAMUJA wątku który jak nazwa wskazuje jest jasne Jaki wkład kominkowy? a nie jest poświęcone jednemu jedynemu "słusznemu" rozwiązaniu jednego forumowicza.

 

Dziwię się że admin nie zamyka tych wątków z informacją o że są offtopic.

 

Ten wątek niech służy poradom osób które nie wiedzą co wybrać na co zwrócić uwagę

 

Czytam od kilku dni ten wątek bo sam nie wiem co wybrać i co chwila wpis o Etnie...

Załóżcie sobie wątek gdzie będziecie wymieniać się relacjami z oczekiwania na zamówienie, montażu pierwszego palenia grzania i co jeszcze wam przyjdzie do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie i latami to reklamować ale na litości nie musisz wszystkich katować tymi rewelacjami. To jest wątek taki ogólny co każdy może coś wrzucić..

 

Jakoś tak się dziwnie składa że oprócz swojego biadolenia niczym przekupka na rynku i zaczepek w ostatnim czasie nie wrzuciłeś do tego wątku nic pożytecznego i przydatnego innym. Ale za to jesteś pierwszy ktory będzie rozsądzał co w tym wątku ma być a co znaleźć sie w nim nie powinno. ;) Znalazł się .... :D :lol2:

 

Niezwykle się cieszę, że jesteś gotowy na kolejne moje wpisy na temat Etny. Z wielką chęcią i przyjemnością podzielę się z innymi użytkownikami moimi obserwacjami i doświadczeniami związanymi z odpalaniem tego cuda z patentem. ;) A i ty może czasami (nie)chcący rzucisz na to okiem :rolleyes:

 

Jeżeli ci się nie podoba trudno. Naprawdę sądzisz, że ktoś tu na forum weźmie do siebie twoje zdanie na temat moich opinii o Etnie? :cool: No myśl tak dalej. :cool:

 

Wiem że nie MUSZĘ "katować tymi rewelacjami" ale MOGĘ i tak czynić BĘDĘ... :) Wszak jak sam to jeden z moderatorów powiedział jest to forum do "wymiany doświadczeń". Ja o swoich związanych z Etną staram się na bieżąco. Póki co twoje jedyne doświadczenie jakim nas tu raczysz to natrętne malkontenctwo i wieczne narzekanie na temat związany z cudem z patentem o nazwie Etna rodem z Czeladzi.

 

Co zaś się tyczy reszty twojej wypowiedzi. Odpowiedzią nich będą słowa z postu numer #1698.

 

Tyle w temacie :)

 

:popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak się dziwnie składa że oprócz swojego biadolenia niczym przekupka na rynku i zaczepek w ostatnim czasie nie wrzuciłeś do tego wątku nic pożytecznego i przydatnego innym. Ale za to jesteś pierwszy ktory będzie rozsądzał co w tym wątku ma być a co znaleźć sie w nim nie powinno. ;) Znalazł się .... :D :lol2:

 

Niezwykle się cieszę, że jesteś gotowy na kolejne moje wpisy na temat Etny. Z wielką chęcią i przyjemnością podzielę się z innymi użytkownikami moimi obserwacjami i doświadczeniami związanymi z odpalaniem tego cuda z patentem. ;) A i ty może czasami (nie)chcący rzucisz na to okiem :rolleyes:

 

Jeżeli ci się nie podoba trudno. Naprawdę sądzisz, że ktoś tu na forum weźmie do siebie twoje zdanie na temat moich opinii o Etnie? :cool: No myśl tak dalej. :cool:

 

Wiem że nie MUSZĘ "katować tymi rewelacjami" ale MOGĘ i tak czynić BĘDĘ... :) Wszak jak sam to jeden z moderatorów powiedział jest to forum do "wymiany doświadczeń". Ja o swoich związanych z Etną staram się na bieżąco. Póki co twoje jedyne doświadczenie jakim nas tu raczysz to natrętne malkontenctwo i wieczne narzekanie na temat związany z cudem z patentem o nazwie Etna rodem z Czeladzi.

 

Co zaś się tyczy reszty twojej wypowiedzi. Odpowiedzią nich będą słowa z postu numer #1698.

 

Tyle w temacie :)

 

:popcorn:

 

Wpis na który się powołujesz #1698 to jakiś groch z kapustą więc może coś byś rozjaśnił.

Nie chciałbym zanudzać Forum naszą dyskusją ale mam prośbę.

Proszę napisz o jaki PATENT chodzi w tym cudeńku ba jestem niezmiernie ciekawy.

Jeżeli ktoś ma patent to powinien się nim chwalić wszystkim dookoła.

Jeżeli napiszesz co to za PATENT to dam radę dzisiaj jeszcze znosić Twoje rewelacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chriss2

 

 

mając na uwadze iż czytasz ten wątek od kilku dni miło będzie gdy spojrzeniem swym ogarniesz wcześniejsze strony tego wątku .. Zorientujesz się wówczas iz - mówiąc bardzo delikatnie - mijasz sie z prawda twierdząc ze jest to wątek "...poświęconey jedynemu "słusznemu" rozwiązaniu jednego forumowicza..."

 

 

W okolicach strony 2 bohaterem był casette 22, strona 12 to Lechmę-19KW i kolejny Jotul, przez kilka kolejny stron ciągnie sie temat wkładu Sparthermu i jakois fakt ze ten temat tak długo sie ciagnie nikomu nie przeszkadzał Mimo iz bohaterem był w sumie tylko jeden wkład.

Strona 24 to znów wkład Jotula.. W dziesiątkach postów powiela sie temat wkładów Hajduka Volcano (np strona 26) o dziwo to tak jakos nikomu nie przeszkadzało. Nie wiesz czasem czemu?

Strona 28 i kilka kolejnych to znowu powrot do sparthermu a strona 38 jest tą na ktorej znowu bohaterem był przytacany juz Hajduk Volcano. Po co to pisze... poo to bys dostrzegł że zniam sie pojawiłes na tym forum ludzie przez wiele dni, tygodni i wiwlu postach potrafili opsywac jeden wkład, jeden tym kominka. Baa nawet zdarzylo sie ze jeden uztkownik pisła kilka postów na temat jednego wkłądu.. I o dziwo nikt nie nawoływał by załozyc specjalny temat dotyczacy tego właśnie wkładu. Jakoś nie widzę nawoływania do tego by powstał specjalny wątek dotyczący powtarzającego sie wielokrotnie Romotop KV 6.6.2 czy tez innych.

 

 

Ktoś komuś zabrania pisać o innych wkładach? Paleniskach? kominkach ? Nie sądzę.

Tobie także nikt tego nie zabrania a jak na razie postępujesz analogicznie jak użytkownik na S. nie pisząc w tym wątku niczego, co by tego wątku dotyczyło. Czy tylko mi tu zalatuje obłudą?

 

Jeśli masz coś ciekawego do napisania o wkładach to podziel sie swoimi doświadczeniami.. Na pewno nikt ci tego nie wypomni.

Tu "...ludzi dobrej woli jest więcej.." więc głowa do góry i ... http://i1.memy.pl/obrazki/7087980876_przejdz_na_jasna_strone_mocy.jpg

 

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis na który się powołujesz #1698 to jakiś groch z kapustą więc może coś byś rozjaśnił.

Nie chciałbym zanudzać Forum naszą dyskusją ale mam prośbę.

Proszę napisz o jaki PATENT chodzi w tym cudeńku ba jestem niezmiernie ciekawy.

Jeżeli ktoś ma patent to powinien się nim chwalić wszystkim dookoła.

Jeżeli napiszesz co to za PATENT to dam radę dzisiaj jeszcze znosić Twoje rewelacje.

 

O taki:

Zrzut ekranu 2016-11-04 o 02.57.10.jpg

@forscher dziękuję za dobre słowa o naszym produkcie. Ostatnio nie mam czasu śledzić forum. Pracy dużo, a nocami "siedzę" nad projektami kolejnych modeli naszych palenisk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...