Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Proszę o opinię o wkładzie ZIBI.

Dokładnie o narożnym ZIBI 12 BS lewy.

Dość tani (tańszy niż żeliwna ZUZIA), a wygląda jak MBZ, który jest o 1500zł droższy.

 

Ja od ok 3 lat posiadam Zibiego, ale w wersji prostej, bezrusztowej - jak na razie nie mam powodu do narzekań, jakościowo bez uwag (okładziny paleniska nie pękają, nic się nie rozszczelniło, drzwiczki bez problemu działają), palenie też nie kłopotliwe - albo cały wsad od góry, albo pojedyncze polana palą się dobrze, bez kopcenia szyby(oczywiście jak suche - pierwszy sezon paliłem częściowo nie dosuszonym, to szyba się brudziła), kominiarz twierdzi, że z kominem nic złego się nie dzieje, sadzy minimalne ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj przemo1

 

Też mam prosty wkład Zibi, ale jeszcze nieuruchomiony.

Miałeś do niego instrukcję obsługi? Chodzi mi o taką dedykowaną, a nie ogólną do wkładów powietrznych.

Próbowałeś wyjmować płyty z acumotte?

Ja nie wiem jak to zrobić, a chciałbym wyciągnąć spod nich piankę, która tam siedzi na czas transportu. Poza tym wydaje mi się, że płyty są ułożone bardzo ciasno i boję się, że mogą pęknąć przy mocniejszym paleniu.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj przemo1

 

Też mam prosty wkład Zibi, ale jeszcze nieuruchomiony.

Miałeś do niego instrukcję obsługi? Chodzi mi o taką dedykowaną, a nie ogólną do wkładów powietrznych.

Próbowałeś wyjmować płyty z acumotte?

Ja nie wiem jak to zrobić, a chciałbym wyciągnąć spod nich piankę, która tam siedzi na czas transportu. Poza tym wydaje mi się, że płyty są ułożone bardzo ciasno i boję się, że mogą pęknąć przy mocniejszym paleniu.

 

Pozdrawiam,

 

Czy miałem instrukcję, to nie bardzo pamiętam. Ale piankę wyciągałem bez demontażu płyt, do dzisiaj nic też mi nie popękało. Jeśli dobrze pamiętam, to płyty demontujesz w określonej kolejności, albo zaczynając od dolnej, albo od deflektora na górze. Możesz zadzwonić/napisać bezpośrednio do # i dopytać. Ale specjalnie bym się nie przejmował, resztki piany, nawet jeśli zostaną, dopalisz przy I rozpaleniu. Dla uniknięcia pękania okładzin musisz pierwsze palenia robić "delikatnie", dopiero potem zwiększać intensywność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

 

U mnie pianka popękała przy wyciąganiu - tak ciasno przylegają płyty.

Nie da się ich nawet podważyć nożem - kruszą się na krawędziach. Stąd moje obawy o ewentualne pęknięcia po rozgrzaniu.

O kolejności wyciągania płyt wiem - widziałem instrukcję dla kozy z kratek.

O delikatnym rozpalaniu (stopniowo przez kilka dni) też już czytałem.

 

Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 7 months później...

Witam.

Szukam kominka narożnego do mojego nowego domu. Rozbieżność cen jest dosyć duża. Czytam , że wiele osób poleca kominki ZIBI.

Możecie mi wyjaśnić w czym lepszy jest ZIBI 12 od HEDE 02 z leroy? Różnica w cenie prawie 1400zł. Na co zwracać uwagę przy wyborze kominka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukam kominka narożnego do mojego nowego domu. Rozbieżność cen jest dosyć duża. Czytam , że wiele osób poleca kominki ZIBI.

Możecie mi wyjaśnić w czym lepszy jest ZIBI 12 od HEDE 02 z leroy? Różnica w cenie prawie 1400zł. Na co zwracać uwagę przy wyborze kominka?

W zasadzie niczym. Bierz tańszy...To taki współczesny sposób na handel. Zmiana klamki, kosmetyki...żeby przedstawiciele nie pyszczyli....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie niczym. Bierz tańszy...To taki współczesny sposób na handel. Zmiana klamki, kosmetyki...żeby przedstawiciele nie pyszczyli....

 

Tak na szybko doczytałem, że ZIBI ma: Wbudowany dolot powietrza fi 125, który zapewnia doprowadzenie świeżego powietrza do paleniska z zewnątrz budynku, co wpływa na lepsze spalanie.

 

HEDE: Sposób doprowadzenia powietrza: z wewnątrz

 

Faktycznie jest to duża przewaga dla ZIBI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko doczytałem, że ZIBI ma: Wbudowany dolot powietrza fi 125, który zapewnia doprowadzenie świeżego powietrza do paleniska z zewnątrz budynku, co wpływa na lepsze spalanie.

 

HEDE: Sposób doprowadzenia powietrza: z wewnątrz

 

Faktycznie jest to duża przewaga dla ZIBI?

Są jakieś rysunki tego Hede w LM?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś rysunki tego Hede w LM?

 

Link do kominka hede:

 

 

https://www.leroymerlin.pl/kominki/kominki-piece-kominkowe/wklady-kominkowe/wklad-kominkowy-hede-02l-12-equation,p418715,l902.html

 

Widziałem go na żywo i podoba mi się. Mam teraz 10% zniżki to cena będzie ok 1850 zł. Warto go kupić? Zawsze chciałem kominek narożny bo taki mi będzie pasować do salonu. Opis na LM trochę słaby. Mogę zadzwonić i zapytać o szczegóły, tylko nie wiem o co pytać. Faktycznie może być problem z tym doprowadzaniem powietrza z wewnątrz? Mam wejście do komina fi 200, a ten kominek ma średnice wylotu spalin fi 180. To chyba nie problem, bo można zastosować redukcję?

Edytowane przez drza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie stać Cię na jakiś wkład dobrej jakości (3 lub 4 x droższy) , to kupuj...Pojedz i sprawdź czy ma króciec. Piszą że powietrze z zewnątrz, więc króciec musi być, albo bzdury piszą. Spytaj o ten króciec, jego średnicę i czy to jedyny dolot powietrza. Tylko czy trafisz na kumatego sprzedawcę?

 

Wylot dymu się redukuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie stać Cię na jakiś wkład dobrej jakości (3 lub 4 x droższy) , to kupuj...Pojedz i sprawdź czy ma króciec. Piszą że powietrze z zewnątrz, więc króciec musi być, albo bzdury piszą. Spytaj o ten króciec, jego średnicę i czy to jedyny dolot powietrza. Tylko czy trafisz na kumatego sprzedawcę?

 

Wylot dymu się redukuje.

 

W opisie jest napisane: Sposób doprowadzenia powietrza: z wewnątrz, więc albo się pomylili, albo nie wiem...Dzisiaj zadzwonię i zobaczymy na jakiego sprzedawcę trafię. Kominek potrzebuję do palenia rekreacyjnego, rekuperacji nie mam więc nie musi być super szczelny (ZIBI jest na pewno bardziej szczelny). Na kominek za 6-8 tys mnie nie stać, ale jak coś to mogę dodać 1000zł, tylko czy warto. W opisie też nie ma informacji na temat grubości szkła, czy jest popielnik, deflektor, wyłożenie komory spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zewnątrz "czasami" oznacza, że doprowadzasz rurę pod wkład. I tyle. Wkład czerpie z tej "komory" - czyli w praktyce nie ma szans, żeby 100% powietrza było doprowadzonego rurą.

A nawet jak jest króciec, to nie gwarantuje szczelności. Np. Koza AB od kratek ma wloty przy szybie. A sprzedawcy (w tym na infolinii kratek) zarzekają się że szczelny na 100% i super do rekuperacji w szczelnym domu. A nawet w instrukcji mają obrazek z obiegiem powietrza, gdzie jest ono zasysane z pomieszczenia przy szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zewnątrz "czasami" oznacza, że doprowadzasz rurę pod wkład. I tyle. Wkład czerpie z tej "komory" - czyli w praktyce nie ma szans, żeby 100% powietrza było doprowadzonego rurą.

A nawet jak jest króciec, to nie gwarantuje szczelności. Np. Koza AB od kratek ma wloty przy szybie. A sprzedawcy (w tym na infolinii kratek) zarzekają się że szczelny na 100% i super do rekuperacji w szczelnym domu. A nawet w instrukcji mają obrazek z obiegiem powietrza, gdzie jest ono zasysane z pomieszczenia przy szybie.

To nieporozumienie...Też tak sądziłem. Są dwie wersje kozy AB.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie jest napisane: Sposób doprowadzenia powietrza: z wewnątrz, więc albo się pomylili, albo nie wiem...Dzisiaj zadzwonię i zobaczymy na jakiego sprzedawcę trafię. Kominek potrzebuję do palenia rekreacyjnego, rekuperacji nie mam więc nie musi być super szczelny (ZIBI jest na pewno bardziej szczelny). Na kominek za 6-8 tys mnie nie stać, ale jak coś to mogę dodać 1000zł, tylko czy warto. W opisie też nie ma informacji na temat grubości szkła, czy jest popielnik, deflektor, wyłożenie komory spalania.
Nie sądzę, by były jakieś różnice w konstrukcji korpusu. Jak nie masz WM, i nie będziesz jarał w nim całymi dniami, może być - poczytaj: http://www.kominki-batura.pl/news,swiat-kominkow-nr-15-2005,29,51

 

a tu nowsze wiadomości (sporo w komentarzach): http://blog.kominki-batura.pl/doprowadzenie-powietrza-raz-jeszcze/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupić przyzwoitą kozę? Dobra koza wyjdzie podobnie co parchaty kominek z zabudową. Efekt ognia ten sam a kozy mają milejszą moc i wolniej przegrzejesz dom. Moja koza z dowozem, montażem i rurami kosztowała 4300.
Potwierdzam! :) Zawsze mówię klientom: lepsza markowa koza za 3000, niż gówniany kominek...za 5000 (z obudową)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do LM. Kominek HEDE 02L 12 EQUATION nie ma króćca. Domyślnie nastawiony jest na pobieranie powietrza z wewnątrz, czyli z pomieszczenia, w którym znajduje się kominek. Pan mówił, że wkład ma gdzieś tan zaślepkę i można by zamontować taki króciec, ale oni w LM nie mają takich rzeczy. Pytałem też o regulację dolotu powietrza dolną przesuwką. Odpowiedział, że to się ustawia przy montażu kominka i później się tego nie rusza.

Jak to jest z wymiarami podawanymi dla wkładów kominkowych? Np. ZIBI ma wysokość 87,5 cm, a HEDE 68,2 cm. Rozumiem, że to jest wysokość całkowita wkładu a nie szyby? Jak tak to oba te wkłady mają raczej podobną wysokość szyby, bo ZIBI ma nóżki ok 20cm (to jest ta różnica na korzyść ZIBI). Może ktoś napisać wysokość czyby dla ZIBI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...