Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elewacja do konsultacji- własna robota/pomo/szukanie rozwiązania


Recommended Posts

Tak, tak....otrzymałem kolejną odpowiedź od Sempre. (wysłałem Ci na maila). Reklamacja oczywiście bezzasadna :) Także nie zaskoczyli mnie bardzo.

:mad: no niestety zadne zaskoczenie.

Zatem tak ma miec najlepszy klej w EU, ktory zaskakuje producentow styropianu, ktorzy rzekomo go przebadali, chociaz sladu po tych badaniach ni ma, nikt nie widzial, nikt nie slyszal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • Odpowiedzi 100
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...

Kończę elewację. Finalnie miała pójść siatka z klejem raz jeszcze i wykończenie tynkiem. Co się okazało...to co jet położone teraz można oderwać jedną ręką, całymi płatami, tak więc zdjęcie siaty z klejem do gołego styropianu na jednej ścianie zajeło może z 15 minut. Wysłałem zdjęcia do Sempre. Ciekaw jestem ich kolejnych technicznych wywodów :)

 

 

elewacja 2.jpgelewacja 4.jpgelewacja 1.jpg20210602_145844.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynk schodził jakby tapete odklejać :)

 

W każdym razie...zminay nadchodzą.... :)

 

[ATTACH=CONFIG]457089[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]457090[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]457091[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]457092[/ATTACH]

 

Nooo Tomek pieknie ogarnia :D

brawo on

 

No i przepasc jakosciowa w materialach miedzy tym co bylo a tym co jest :)

 

Bedzie pikabella !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fighter, rozmawiałem ostatnio z potencjalnym wykonawcą elewacji i mówi, że jakość materiałów leci na łeb, na szyję.

Na przykład STO. Kładł niby ten sam tynk w Niemczech, a zachowuje się on zupełnie inaczej niż tynk pod taką samą nazwą w Polsce. Tak jakby polski zawierał zbyt mało chemii.

Podobnie stelaże do zabudowy sufitów. Niby ten sam co dawniej, a jednak znacznie cieńszy.

Masz podobne obserwacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fighter, rozmawiałem ostatnio z potencjalnym wykonawcą elewacji i mówi, że jakość materiałów leci na łeb, na szyję.

Na przykład STO. Kładł niby ten sam tynk w Niemczech, a zachowuje się on zupełnie inaczej niż tynk pod taką samą nazwą w Polsce. Tak jakby polski zawierał zbyt mało chemii.

Podobnie stelaże do zabudowy sufitów. Niby ten sam co dawniej, a jednak znacznie cieńszy.

Masz podobne obserwacje?

chodz na FB - Elewacje Inspiracje

latwioej niz na forum... tu tylko zagladam raz na 2-3 tyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Fighter, rozmawiałem ostatnio z potencjalnym wykonawcą elewacji i mówi, że jakość materiałów leci na łeb, na szyję.

Na przykład STO. Kładł niby ten sam tynk w Niemczech, a zachowuje się on zupełnie inaczej niż tynk pod taką samą nazwą w Polsce. Tak jakby polski zawierał zbyt mało chemii.

Podobnie stelaże do zabudowy sufitów. Niby ten sam co dawniej, a jednak znacznie cieńszy.

Masz podobne obserwacje?

 

hehe...ja mam teraz wszsytko na STO. Ale jak Tomek kładł siate, to zapytał "skąd mam wode" (z sieci, czy ze studni), bo jakoś mu się dziwnie zaciągało klej :) wieć może coś w tym jest co mówisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
To że jakość leci to już na przestrzeni lat widać jak po 2-3 latach wyglądają nowobudowane bloki chociażby gdzie raz, że ściany nie równo wygipsowane, dwa na klatce tynk u Mnie już się kruszył po roku przy podłodze ale kurde te ceny co tak poszły to dopiero nie porozumienie jak zdrożała chociażby stal od zeszłego roku czy styropian który już poszedł o 100%, dobrze że załapałem się jeszcze przed tymi gigantycznymi podwyżkami, bo tak nie wiem co bym zrobił z elewacją teraz ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po wszsytkim. Mój dom za sprawąTomka z brzydkiego kaczątka przerodził się w obiekt zainteresowania przechoodniów. Pomysłów było wiele, ale jednak wole prostotę czyli biała elewacja i kontrastowe wstawki pod kolor okien i dachu. Z racji tego że u mnie droga dojazdowa to szuter i jak ktoś szybciej przejedzie to mamy chmure kurzu po namowie Majstra poszedłem w farbę STO Lotusan. Czy to tylko chwyt marketingowy czy naprawę konkret farba dam znać za parę lat :) Narazie efekt dla mnie jest mocno zadowalający :) Tak więc serdeczne podziekowania dla Tomka i oczywiście fightera, który przekazał mi kontakt.

 

Tak było wcześniej:

 

mHYDA7.jpg

 

EW8pUu.jpg

 

Tak w trakcie:

 

81Chx8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...