Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wycięcie drzew na granicy działki i ulicy


Recommended Posts

Dzień dobry!

 

Jestem w trakcie porządkowania działki budowlanej, która była do tej pory nieogrodzona. Na granicy działki i ulicy gminnej rosną dwa drzewa (klon i chyba olcha) które uniemożliwią mi w przyszłości poprowadzenie ogrodzenia. Drzewa większą częścią obwodu pnia leżą na terenie "miasta" tzn. przy drodze gminnej.

 

Gdzie powinienem wystąpić o ich wycięcie - do zarządu dróg czy do "zieleni miejskiej" i kto powinien to wyciąć i ponieść koszty - ja czy miasto?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuacje - tylko że drzewa które trzeba było usunąć były już tuż za granica działki.

Dwie sosny - typowe samosiejki, wszędzie to rośnie w okolicy.

 

Droga gminna więc pismo poszło do UG, znajoma ze starostwa poradziła bym dopisał że ew. wycinkę mogę zrealizować we własnym zakresie gdyż może być tak że gmina wyda zgodę, ale budżet na takie rzeczy ma ograniczony i jak będą mieli dużo innych prac to będę czekał i czekał i czekał... nawet rok albo lepiej.

 

Po prawie dwóch miesiącach przychodzi pismo - że Gmina jest bardzo ekologiczna, walczy o zieleń, lasy itp i że oni unikają wycinania drzew, więc czy owa wycinka jest na pewno konieczna i że lepiej jakby zostały blablablabla...

 

Moja odpowiedź była dosyć konkretna, między innymi że jedno drzewo przeszkadza w rozbudowie wodociągu (notabene który jest gminny) oraz swoim korzeniem zaczyna już go dewastować, a drugie jest na środku wjazdu na działkę na którego lokalizacje została wydana zgoda. Oraz info o wartości tych drzew itp. Całość w tonie dosyć grzecznym aczkolwiek bardzo logicznym.

 

Po kolejnych prawie 2 miesiącach info że będzie zgoda i mam czekać.

 

I tutaj cud, a raczej fart. Gmina oczyszczała pas drogowy z zieleni - czyli przycinała drzewa, krzewy itp. Ale zrobili to bardzo słabo i zostawili wiele bałaganu. Po interwencji sąsiadów ekipa była jeszcze raz, tym razem porządnie, solidnie i ...wycieli oba drzewa o które wnioskowałem.

Tyle dobrego, choć gdybym dostał w ciągu 30 dni info że mogę sam je usunąć już dawno byłby problem z głowy a tak straciłem pół roku i do dziś czekam na wodociąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...