Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pc gruntkowa - czy ktos ma, slyszal?


bgttgb

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 370
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Na olx mozna wpisac pompa ciepla gruntowa i ta firme i jest szczegolowo. Nie daje linka bo nie wiem czy mozna i zaraz bd gnebiony ze je sprzedaje. Od roku duzo czytam o PC pw ale w gruntowych zupelnie zielony. Moze ktos cos podpowie. Nie wiem czy dawanie 10 letniej gwarancji na wszystko to nie jest strzal w kolano. Chyba ze po roku firma zniknie i tyle bd z gwarancji dlatego podpytuje. Pzd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dawanie 10 letniej gwarancji na wszystko to nie jest strzal w kolano. Chyba ze po roku firma zniknie i tyle bd z gwarancji dlatego podpytuje. Pzd

 

Jest masa opini, że pompy gruntowe wytrzymują i 25 lat bez awarii. Najlepiej napisać i poprosić o warunki gwarancji. Tak jak pisałem, ta pompa ma chyba związek z adam_mk, więc możesz go pewnie pomolestować dlaczego tak optymistycznie podchodzą do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja jest ciekawa, aczkolwiek patrząc na porównanie, wychodzi, że ten typ sond łączy najlepsze cechy poziomego i pionowego kolektora.

 

Chętnie bym zobaczył badania, które potwierdzją tak wysoką wydajnośc tych sond.

 

PS Wpis, że awaria sondy pionowej wymaga natychmiastowej naprawy nie zawsze jest zgodny z prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONCEPTUS - pompy gruntkowe. 33 tys zl brutto i 10 LAT gwarancji.

Troche za piekne zeby bylo prawdziwe.

Prosze o uwagi, spostrzeżenia itp

Pzd

 

W skrócie - OZC budynku przy -18stC 3,2kW . Miałem mieć od nich PC za ok 26-27k ale "grunt za słaby" trzeba więc ten zestaw za ok 35k.

Mam PC PW za 22500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednoosobowa DG istnieje 2,5 roku a daje gwarancję na 10 lat... Równie dobrze może dawać na 100. Jak do tego wymagają corocznych przeglądów dla zachowania gwarancji, to z tego może żyć. Jakoś zero konkretów - parametrów, wykresów, warunków gwarancji. Nawet etykiety energetycznej wymaganej prawem nie mogę znaleźć.

 

Wiadomo, że taka firma nie produkuje. Dobrze, jak składa klocki - ale też wątpię. Pewnie znajdziesz to samo za mały ułamek ceny na Alibabie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednoosobowa DG istnieje 2,5 roku a daje gwarancję na 10 lat... Równie dobrze może dawać na 100. Jak do tego wymagają corocznych przeglądów dla zachowania gwarancji, to z tego może żyć. Jakoś zero konkretów - parametrów, wykresów, warunków gwarancji. Nawet etykiety energetycznej wymaganej prawem nie mogę znaleźć.

 

Wiadomo, że taka firma nie produkuje. Dobrze, jak składa klocki - ale też wątpię. Pewnie znajdziesz to samo za mały ułamek ceny na Alibabie.

 

nie znajdziesz. za ułamek ceny na alibabie :p

 

cena w miarę, kosze widziałem u ludzi, sprawdzają się (przynajmniej właściciele zadowoleni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONCEPTUS - pompy gruntkowe. 33 tys zl brutto i 10 LAT gwarancji.

Troche za piekne zeby bylo prawdziwe.

Prosze o uwagi, spostrzeżenia itp

Pzd

 

Witaj, mam pytanie jaki masz budynek dla którego planujesz pompę gruntową? To będzie dom jednorodzinny? Zastanawia mnie dlaczego akurat szukasz gruntowej? Są też powietrzne i też radzą sobie porównywalne, odpada koszt dolnego źródła.

 

Czy słyszałeś właśnie o tych popularnych dzisiaj splitach czy monoblokach? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, oferte maja na pierwszy rzut oka dobra. Cena 33 tys za gruntowa to cena jak za powietrzna a wiadomo ze awaryjnosc grunowej mniejsza. Do tego przeglady nie wymagane i 10 lat gwarancji...

COP w zime nie leci na leb na szyje i nie traci mocy wiec jak wszystko jest tak jak obiecuja to jakie argumenty za powietrzna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, oferte maja na pierwszy rzut oka dobra. Cena 33 tys za gruntowa to cena jak za powietrzna a wiadomo ze awaryjnosc grunowej mniejsza. Do tego przeglady nie wymagane i 10 lat gwarancji...

COP w zime nie leci na leb na szyje i nie traci mocy wiec jak wszystko jest tak jak obiecuja to jakie argumenty za powietrzna?

 

Ale co ma obiecywanie do realiów? Jak wyżej pisałem - na moje 106m2 z garażem koszt 32 000, instalator ponad 400km ode mnie. Wybrałem powietrzną za którą zapłaciłem 22500 a instalator ma do mnie pół godziny jazdy.

Najpierw im wyślij parametry domu i GRUNTU, to wtedy będziesz mógł mówić o kosztach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, oferte maja na pierwszy rzut oka dobra. Cena 33 tys za gruntowa to cena jak za powietrzna a wiadomo ze awaryjnosc grunowej mniejsza. Do tego przeglady nie wymagane i 10 lat gwarancji...

COP w zime nie leci na leb na szyje i nie traci mocy wiec jak wszystko jest tak jak obiecuja to jakie argumenty za powietrzna?

 

Bez dolnego źródła kosztownego i skomplikowanego - to po pierwsze. Czyli są tańsze inwestycyjnie, parametry porównywalne, dają radę zimą, nawet w dużo bardziej rygorystycznych warunkach klimatycznych niż nasz polski.

Przeglądnij katalogi, parametry, nie musisz decydować się na pierwszą lepszą wycenę, nie musisz też rezygnować z pierwszego pomysłu na gruntową. Ważne, żeby wiedzieć co się wiąże z inwestycją :)

 

Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu - tu bądź na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...