Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Thessla z odzyskiem wilgoci


Recommended Posts

Co do moich 500ppm, to już pisałem kiedyś, że tyle pokazywał u mnie MH-Z19. Też nie wierzyłem, ale kalibrowałem go na zewnątrz kilka razy i w gabinecie pokazuje już wysokie wartości. I nadal nie wiem czy w odczyty w sypialni wierzę. Po prostu kolejnego kupować narazie dla porównania nie planuję, a wyniku tego jako pewnik bym nie traktował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 628
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

MHZ19 skalibrowany pokazuje u mnie całkiem spoko. Ale są z nim cyrki. Działał sobie kilka dni z SCD30 w tym samym pomieszczeniu.

Miały różnicę koło 30ppm, ale tak samo reagowały na zmiany. Nagle MHZ30 zjechał o 100ppm w dół - ABC wyłączone.

 

Zabrałem go na zewnątrz, 3 razy kalibrowałem i ciągle to samo. Zabrałem więc SCD30 i wymusiłem kalibrację punktu 0. Po tym zabiegu nadal taki sam rozjazd. Mimo wszystko bardziej ufam SCD30 i planuję się na niego zmigrować z automatyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem wczoraj do AP3 wymiennik entalpiczny https://www.filtryaero.pl/zern-erv-366x366x300-t-wymiennik-entalpiczny-fa436610751.html i faktycznie od razu widać dużą różnicę w wilgotności w domu ( wzrost o około 13%) Od tygodnia wyrzut powietrza zużytego z reku mam przełączony do garażu. Przed wymianą wymiennika wilgotność w garażu wykosiła ok 58% , dziś po około 20 godzinach od wymiany jest 41%,

Jednak wyczuwam dziwny , trochę oleisty zapach w domu. Nawet jak wyjąłem ten nowy wymiennik z opakowania to też miał taki trochę dziwny zapach . Czy u Was też tak było i czy po jakimś czasie ten zapach ustąpił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owczar, wygląda na to że faktycznie wszystko obija się tutaj o kwestię dyfuzji. Wczoraj w nocy zamknąłem drzwi do gabinetu i dzis nad ranem czujnik pokazywał tam 405ppm. Czyli wcześniej schodził max do tych 600 lub trochę mniej właśnie dlatego, że poprzez otwarte drzwi wpadało CO2 z sypialni która jest obok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem wczoraj do AP3 wymiennik entalpiczny https://www.filtryaero.pl/zern-erv-366x366x300-t-wymiennik-entalpiczny-fa436610751.html i faktycznie od razu widać dużą różnicę w wilgotności w domu ( wzrost o około 13%) Od tygodnia wyrzut powietrza zużytego z reku mam przełączony do garażu. Przed wymianą wymiennika wilgotność w garażu wykosiła ok 58% , dziś po około 20 godzinach od wymiany jest 41%,

Jednak wyczuwam dziwny , trochę oleisty zapach w domu. Nawet jak wyjąłem ten nowy wymiennik z opakowania to też miał taki trochę dziwny zapach . Czy u Was też tak było i czy po jakimś czasie ten zapach ustąpił ?

 

Nie powinno być żadnego długotrwałego efektu zapachu nowego wymiennika. Gdyby był, to prosimy o kontakt - to będzie pierwszy tego typu przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie posiadam home 500v energy (z extension) tak z jedna grzalka,dom nowy lecz po nocy mam strupy w nosie tj zbyt sucho dla mnie 34%.Wymiana powietrza ustawiona dla 4 osob -120m3/h, w ktora strone isc? Wymiana wymiennika na enthalpy, czy dac sobie spokoj i zakupić jednak wanasa umecto 600? ( ze wzgledu na dobra cene)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp tez tak myslalem by isc w nawilzacz acz kolwiek roznica mieczy hydroplusem a wansen jest ogromna

Jak nie patrzysz na koszty to nawilżacz. Ustawisz sobie tyle ile chcesz, ale każdy l odparowanej wody to będzie 0.7-1kWh w zależności od ustawień. Dodatkowo centrala będzie musiała chodzić na wyższych obrotach bo zaleje się wodą.

 

Jakie rest api? Nie ma modbus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mam trochę starą wersję HA i tam przeglądanie historii czy zbieranie danych to koszmar. A ich wizualizacja jest ograniczona.

 

Mam VPS do VPN-a i na niej postawiłem sobie influx i grafanę. Dodatkowo monitoruję sobie sieć domową od strony VPN-a. W tym tygodniu się migrowałem z płatnej aruby na oracle cloud - póki co za free ;) Roczna baza z HA wciąga 12GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nawilzacz kanalowy zdecydowalem sie na wanasa umecto uni (z racji budzetu) i taka uwaga zauwazylem mniejszy odzysk ciepla (prawa fizyki) pytanie jak ustawic grzalki temp wejsciowa wyjaciowa jakie progi proponujecie?

Obecnie na wejsciu mam 17stopni… ponizej tej temp grzalka bedzie modulowac

Czy tak jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosze wrazenie,ze tak,dzisiaj jest ten mrozny dzien gdzie jest u mnie pod wawa -8 temperatura na wyciagu 20 stopni a wdmuchiwana 17. Przy wydajnosci 129m3 Nawilzacz wanas umecto uni ustawiony na 45. (Mam jeden czujnik w salonie, musze dolozyc w lazienkach jeszcze) W takie mrozy bede musial rowniez zwiekszyc w nocy wydajnosc reku lub obnizyc wilgotnosc bo na szybach w kilku pomieszczeniach widac wode skroplona.

Widzialem ze higroplusie jest ta lampaUV,to i ja do swojego na instalacji dorzucilem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...