Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Thessla z odzyskiem wilgoci


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 628
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Idą mrozy, to powtórzę eksperyment z wiadrem. Dwa lata temu w zimę było to pełne 10l wiadro skroplin na tydzień. Czasem się przelało, czasem było ~9l. Zobaczymy teraz.

 

Narazie mam jeszcze 55% w domu. Nawilżacze asekuracyjnie chodzą, ale na minimum, albo wcale. Odparowują łącznie max 2l wody na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Dzisiaj zainstalowany wymiennik ERV od filtryaero w AirPaku drugiej generacji. Trzeba było oklejać tak jak oryginalny, ale się udało. Wymiennik pracuje już od około 3 godzin. Odzysk spadł - nawiewanie powietrze chłodniejsze o ok 1 stopień w porównaniu do oryginalnego wymiennika. Wilgotność narazie na tym samym poziomie (nie mam zaawansowanych czujników, pomiar za pomocą stacji pogodowej). Czy powinienem się już martwić??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widzę ze przyjazne nastawienie to twoje drugie imię. Znam zalety i wady ERV zatem różnica w temp nawiewanej nie jest dla mnie zaskoczeniem. Napisałem posta żeby odpowiedzieć posiadaczom starszych modeli TG ze się da zaadoptować ERV. A odnośnie wilgotności liczyłem na konkretne wskazówki użytkowników którzy mają doświadczenie z ERV. Twój post w żaden sposób mi nie pomógł, brak jakiejkolwiek merytoryki z twojej strony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. To mój pierwszy post tutaj. Od wczoraj mam przyjemność użytkować TG Airpack4 Entalphy. Poprzednio miałem zwykły TG 300h. To, co od razu rzuca się w oczy po zmianie, to brak nawiewu zimnego powietrza (poprzedni reku wiał mi 14-16 stopni do pomieszczeń w obecnych warunkach) - teraz jest cały czas 21 stopni - tak wiem, co 7 minut odpala się grzałka ERV, ale w pierwszej dobie reku zużył jedynie 0,86 kWh. Wilgotność względna, jaką mam po 24h od instalacji to 45% przy temp. 23,5 st.C, co uważam za wynik super. Cena może nie jest za niska za ten zestaw, no ale coś za coś... Pozdrawiam wszystkich. Sledzę temat.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na standardowym wymienniku plastikowym czy entalpicznym?

 

zainstalowałem kupiony u Was wymiennik entalpiczny :)) - za parę dni opiszę rezultaty. Tak przy okazji jak przechowywać wymiennik ? (na lato wrócę do tego, który miałem wcześniej) - trzeba go szczelnie zapakować w folię czy też powinien mieć jakąś możliwość "oddychania" ? - będę wdzięczny za poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnicy mu warunki nie zrobią. Jeśli dobrze wytrzepałeś wodę to może i na strychu na mrozie leżeć. To tworzywo sztuczne, więc wilgoć mu nie zaszkodzi.

 

Mój leży w kotłowni w kartonie, ale pójdzie na strych właśnie, bo w jego miejsce wjedzie agregat.

 

dzieki, własnie go suszę z wody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Dzisiaj zainstalowany wymiennik ERV od filtryaero w AirPaku drugiej generacji. Trzeba było oklejać tak jak oryginalny, ale się udało. Wymiennik pracuje już od około 3 godzin. Odzysk spadł - nawiewanie powietrze chłodniejsze o ok 1 stopień w porównaniu do oryginalnego wymiennika. Wilgotność narazie na tym samym poziomie (nie mam zaawansowanych czujników, pomiar za pomocą stacji pogodowej). Czy powinienem się już martwić??

 

Wilgotność sama z siebie się nie podniesie. Wymiennik entalpiczny nie jest nawilżaczem ale pozwala jedynie (lub aż) na odzysk wilgoci z wywiewanego powietrza. Innymi słowy musisz jakoś zwiększyć wilgotność w domu - gotując, susząc pranie, kąpiąc się itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...